echt gaan leven en bruisen' 'Betere organisatie haalt druk van ketel' Anbo Scharendijke protesteert tegen weghalen brievenbussen S PZC Woensdag 31 oktober 2007 23 Klederdrachten bij avond Oud Ouwerkerk ouwerkerk - De werkgroep Oud Ouwerkerk houdt vrijdag haar jaar lijkse dia-avond. Het thema is kle derdrachten. Behalve de gebruike lijke vertoning van dia's (met uit leg) is Streekdrachtenvereniging De Arke van de partij. Leden to nen de kleding in 'levende lijve'. De bijeenkomst wordt gehouden in het dorpshuis in Ouwerkerk en begint om 19.30 uur. Gratis taxatie van munten en biljetten zierikzee - In grandcafé 't Getij in Zierikzee kunnen belangstellen den zaterdag hun munten, pennin gen en bankbiljetten gratis laten taxeren. Dat wordt gedaan door medewerkers van GeRoMe: een sa menwerkingsverband van drie munthandelaren. Zij houden ses sies door heel het land. Die in Zie rikzee duurt van 13.00 tot 17.00. In Tholen-stad is er een dag later ook een sessie: in Hof van Holland. EOD maakt bom bij Domburg onschadelijk domburg - De Explosieven Oprui mingsdienst heeft gistermiddag de bom die gevonden is op het strand bij Hoogduin in Domburg, laten ontploffen. De brisantgranaat was een halve meter lang en is in de Tweede We reldoorlog van een schip gescho ten. In Zeeland worden wel meer gra naten uit de oorlog gevonden, maar zelden van dit formaat. Informatie over spraak- en taalontwikkeling ouddorp - Spraak en taalontwik keling van peuters staat centraal tij dens een informatieochtend vrij dag in de bibiliotheek van Oud dorp. De bijeenkomst wordt ge houden in het kader van Boeken- pret, een leesbevorderingsprogram ma. Ouders en verzorgers van kin deren tussen de 9 maanden en 1,5 jaar zijn welkom. De ochtend is van 9.30 tot 11.00 uur. Drie koren treden op in kerk Nieuwerkerk nieuwerkerk - In de kerk van de gereformeerde gemeente in Nieu werkerk is zaterdag een koor- en samenzangavond. Aan deze bijeen komst werken mee de gemengde koren Met Hart en Stem uit Sint-Maartensdijk en De Lofstem uit Scherpenisse en jeugdkoor Jong Zanglust uit Nieuwdorp. De organisatie is in handen van de Zeeuwse tak van zangverenigin gen van gereformeerde gemeen ten. Aanvang 19.30 uur. Shantykoor Neptunus maakt verrassingstour zierikzee - Shantykoor Neptunus zet het rondje verrassingsconcer ten voor ouderen door. Vrijdag 2 november doet het koor senioren wooncomplex Steenzwaenshof in Nieuwerkerk aan en zaterdag 17 no vember verpleeghuis Cornelia in Zierikzee. De zangers van Neptu nus brengen een paar uur ontspan ning. Zij deden dat eerder tijdens de Seniorendag: toen trok het koor langs drie zorgcentra. Schuldhulpverlening moet wachtlijst van meldpunt wegwerken. zierikzee - Verbetering van de wij ze waarop de schuldhulpverlening is georganiseerd, moet druk van de ketel halen bij het meldpunt schuldhulpverlening op Schou- wen-Duiveland. In september stonden 28 mensen op de wachtlijst. Mensen die in de problemen zitten, hikken soms te gen een wachttijd van wel acht we ken aan. Dat moet beter kunnen. In april heeft het bureau voor so ciale vraagstukken Radar zich ge bogen over de manier waarop het Begin volgend jaar presenteert onderzoeksbureau Radar verbetervoorstellen om de druk van het meldpunt schuldhulpver lening te kunnen halen. meldpunt schuldhulpverlening binnen de gemeente Schou- wen-Duiveland is georganiseerd. Het eindrapport wordt in het eer ste kwartaal volgend jaar aan de ge meenteraad gepresenteerd. Inclu sief verbetervoorstellen. Dat mel den burgemeester en wethouders in reactie op vragen die de WD-fractie heeft gesteld. Winst valt onder meer te halen uit een verbeterde organisatie. Maar ook de inzet van re-integra tietrajecten is een mogelijkheid om mensen sneller uit de schul den te trekken. De wachtlijst bij het meldpunt staat onder druk door onder meer de toename van problematische schulden. Ook zo genaamde korte contacten zijn toe genomen (in 2006 met veertig pro cent ten opzichte van 2004). Deze contacten leiden echter niet per se tot echte aanvragen. Dat aantal aanvragen blijft stabiel. TNT Post komt tegemoet aan protest vanuit Bruinisse. scharendijke - Ouderenorganisa- tie Anbo protesteert nu ook tegen het brievenbusbeleid dat TNT Post voert in Scharendijke. Een handte keningenactie eerder deze maand in Bruinisse heeft namelijk effect gehad. Binnenkort wordt de ge wraakte bus verplaatst naar 't Op per aan de Dr. de Kockstraat. In Scharendijke hebben twee bus sen (Zwarteplein en Bethlehem- plein) plaats moeten maken voor één nieuwe aan de Dorpstraat. De Anbo pleit voor terugkeer van een tweede bus in de buurt van het Bethlehemplein, dat als tweede PW De Anbo pleit voor de terugkeer van twee brievenbussen in Scharendijke en heeft TNT Post een brief geschreven. Protest in Bruinisse heeft intussen succes. centrumgebied in Scharendijke geldt. Bij voorkeur een verlaagd exemplaar, ook met het oog op de daar geplande bouw voor senio ren. De Anbo heeft inmiddels een verzoek naar TNT Post gestuurd. TNT wacht de inhoud daarvan af. Alle busveranderingen zijn echter zorgvuldig afgewogen, licht com municatiemedewerker H. Kluck in algemene zin toe. Gekeken is on der meer naar vulling van de bus sen en concentratiegebieden. Ook de wettelijke plicht om in gebie den met minder dan vijfduizend inwoners een bus binnen een straal van 2500 meter neer te zet ten (dekking), speelt mee. Dat be tekent niet dat er niets mogelijk is. „We luisteren altijd naar onze klan ten. In Bruinisse waren de klach ten blijkbaar gegrond. Dat wil nog niet zeggen dat dat in Scharendij ke ook zo is, maar dat gaan we be kijken." Een lage brievenbus zit er niet in. Daarover bestaan afspra ken met de Gehandicaptenraad. Zeeuwland-directeur A. de Ceuster wil graag vaart zetten achter de plannen voor een cultuurplein in de omgeving van Nieuwe Kerk en Dikke Toren. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53