Zeeland PZC Mantelzorg gaat naar Welzijnshuis Eisen brandveiligheid minder streng SCHOUWEN-DUIVELAND 33 21 27 Koeien uit de Prunje ogen ais paarden uit Marrum Watersporters even in wacht Brandweer redt vrouw uit huis Kinderfilms Voetbalgek Brazilië dolblij met organisatie WK in 2014 Woensdag 31 oktober 2007 Stijging aantal doden in verkeer 2006 was kwestie van toeval Tip? redzzee@pzc.nl Ook de vrijwillige thuiszorg ondergaat dezelfde reorganisatie. door Melita Lanting zierikzee - De vrijwillige thuis zorg en mantelzorg op Schou- wen-Duiveland gaan over naar het Welzijnshuis. Dat betekent dat het huidige steunpunt aan de Grevelin- genstraat in Zierikzee half decem ber verdwijnt en naar het pand van het Welzijnshuis aan de Ca- landweg verhuist. De reorganisatie heeft vooralsnog geen gevolgen voor het vrijwilli gerswerk. „Wij verwachten dat er voor onze klanten niet zoveel zal veranderen", zegt M. Ketting, een van de twee coördinatoren van de vrijwillige thuiszorg. „Maar ik ben wel voldoende realist om te den ken: eerst zien en dan geloven." De gevolgen voor het vaste perso neel zijn ingrijpender. De huidige administratieve kracht raakt haar baan kwijt. De huidige administra tieve krachten van het Welzijns huis vullen deze uren straks in. De twee coördinatoren komen in dienst van het Welzijnshuis en val len straks onder een andere cao. Dat heeft enige financiële gevol gen want de cao welzijn is minder ruimhartig dan de cao thuiszorg. De vrijwillige thuiszorg en het steunpunt Mantelzorg komen oor spronkelijk voort uit veertien vrij- willigersclubs in de zorg. „Het Ro de Kruis bijvoorbeeld, of de Zon nebloem of PCOB." Deze clubs blijven in de nieuwe structuur ook op de achtergrond dienen als klankbordgroep. 1*5 De komst van de WMO heeft als gevolg dat de vrijwillige thuiszorg en mantelzorg reorganiseren. Beide clubs gaan over naar Welzijnshuis. De veranderingen bij het steun punt zijn ingegeven door de komst van de WMO, de Wet Maat schappelijke Ondersteuning waar bij een grote rol is weggelegd voor de gemeenten. Daarop hebben de Zeeuwse ge meenten besloten dat met de vrij willige thuiszorg niet langer wordt samengewerkt met een centraal steunpunt in Goes maar dat alle ge meenten het op hun eigen manier gaan regelen. Voor de organisatie op Schou- wen-Duiveland (de SVOZ) zou dat betekenen dat die de eigen boontjes moet doppen en dat de stichting dus ook als werkgever op treedt voor de drie personeelsle den. Het bestuur acht zichzelf daartoe niet voldoende in staat. Daarom is ervoor gekozen de stichting op te heffen en het werk onder te breng en bij het Welzijnshuis. „Zodat we op Schouwen-Duiveland adequa ter hulp kunnen bieden", zegt wet houder G. Houtekamer. Ook Ket ting verwacht dat de verhuizing positieve kanten heeft. „Daar heb ik wel vertrouwen in en we zien het als een uitdaging. Maar het is natuurlijk geen vrije keus ge weest." MORIAANSHOOFD - Het zijn geen paarden, maar menig passant van natuurgebied de Prunje moet gisteren toch even dat ene beeld in gedachten hebben gehad. De door water omringde koeien doen denken aan de wereldberoemde kudde paarden in het Friese Marrum. Nadat ze door hoog water in de problemen waren geraakt, wer den de paarden onder meer door fotograaf Lau- goes - De brandweer heeft gister nacht een vrouw uit een branden de woning aan de Adenauerstede in Goes gehaald.- Er woedde een op zich niet zo gro te brand in de keuken, maar door de enorme rookontwikkeling kon de vrouw, die zich op de eerste ver dieping bevond, niet meer naar be neden. De brandweer haalde haar daarom met de ladder uit de wo- ning. Het brandje werd daarna I met één straal hoge druk binnen enkele minuten geblust. Gemeente komt eigenaren oudere campings tegemoet. door Melita Lanting zierikzee - Bestaande campings op Schouwen-Duiveland hoeven voortaan aan minder strenge eisen voor brandveiligheid te voldoen en niet aan de landelijke strengere regels. Daarmee gaat een grote wens van brancheorganisaties Re- cron en Vekabo (mini-campings) in vervulling. Om het risico van een overslaande brand tussen verschillende cara vans te verminderen, was landelijk bepaald dat deze minimaal vijf me ter uit elkaar moeten staan. Een eis die volgens de Recron grote ge volgen zou hebben. Vooral oudere kampeerterreinen moeten helemaal opnieuw inge richt worden en dat gaat vaak ten koste van standplaatsen en dus in komsten. Het protest heeft resul taat gehad. Het college van B en W heeft besloten geen vijf meter aan te houden, maar drie. Dan zierikzee - De Watersporters op Schouwen-Duiveland moeten er rekening mee houden dat het nog wel even kan duren voor de ge meente komt met een watersport actieplan. Dat zegt wethouder A. Verseput. Hij had de watersportverenigingen beloofd dat nog dit jaar een con cept-nota gereed zou liggen, maar dat gaat niet lukken. „Dat is heel vervelend en ik zal proberen om de betrokkenen zo snel mogelijk op de hoogte te stellen", zegt Ver seput. Belangrijke oorzaak is het nieuwe beleid voor het strand dat er tus sendoor komt fietsen. Er komt sub sidie beschikbaar om het strand op ecologische wijze schoon te ma ken en dat krijgt even voorrang omdat de ambtenaren niet alle plannen gelijktijdig kunnen uit werken. Dat werd eerder deze week nog eens bevestigd tijdens de raadsbehandeling van het voor stel voor het strand. Wanneer het actieplan nu naar buiten komt, kan Verseput niet zeggen „Het stre ven is eind 2008", zegt hij. „Maar ik kan nog geen exacte tijd noe men. De watersporters hadden eer der deze week geklaagd dat zij zich achtergesteld voelen. rens Aaij 'geknipt'. Hij won er de Zilveren Came ra 2006 mee. De grazers van de Prunje zijn waar schijnlijk zelf naar het eilandje gelopen, want het water is er niet diep. foto Marijke Folkertsma duurt het nog tenminste twintig minuten voor een brand kan over slaan. Door deze versoepeling gaan aanzienlijk minder plaatsen verloren. „Ik kan geen exacte in schatting maken hoeveel kampeer plaatsen vervallen, maar dat zal wel meevallen", zegt wethouder A. Verseput. Ondernemers met minder dan honderd standplaat sen krijgen drie jaar de tijd om aan de nieuwe eis te voldoen. Gro tere campings vijf jaar. Nieuwe campings moeten wel aan de eis van vijf meter voldoen. ZEEUWSE ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl De eeuwige kinderfilms beu, be sloot het Vlissingse gezin Alles is Liefde (Alle Leeftijden) te gaan zien. Een film met alles: roman tiek voor mamma, humor voor pappa en Sinterklaas voor de zwaargelovige kleuter. De film begint. Een voice-over spreekt: „Sinterklaas bestaat niet." Het gezin schrikt zich een hoedje. De voice-over gooit er nog een schepje bovenop en ont kracht en passant de mythes dat je sterk wordt van spinazie en dat pappa's de sterksten zijn van de hele wereld. Verwarring alom. Pappa pakt co la, popcorn en zijn kleuterzoon op en beent weg. Het werd toch maar weer een kinde film.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51