Net zo gewoon als puppycursus Kijk naar die prachtige achterhand Buurtsport Terneuzen "DE HAARZAAK" Kleintje Kunst in Terneuzen z pzc Woensdag 31 oktober 2007 25 Alle ouders hebben baat bij handvatten voor omgang met kinderen. door Rob Paardekam GOES - Het volgen van een opvoed- cursus is voor veel ouders nog al tijd een brug te ver. „Toch is dat vreemd", vindt Nicolle Verstraeten van de GGD Zeeland. „Met onze pup gaan we allemaal naar een cur sus, maar als het om de kinderen gaat, vinden we het kennelijk niet nodig." En dat terwijl iedereen met kinde ren volgens Pieter Mulders echt iets kan hebben aan een opvoed- cursus. Samen met Verstraeten ver zorgt hij door heel Zeeland de cur sus 'Beter omgaan met pubers'. „Die heeft vooral een preventief karakter. Ouders die al grote pro blemen hebben met hun pubers hebben er niet zoveel aan", bena drukt Mulders. Verstraeten vult aan: „Deze mensen moeten hulp zoeken die op hun individuele pro bleem is toegespitst." De cursus van de GGD is vooral een middel om ouders enkele handvatten te geven voor de om gang met hun kroost. Niet met le raren die alleen maar staan te ver tellen, maar door het delen van eik aars ervaringen en het spelen van rollenspellen. „Natuurlijk hebben wij geen pasklare oplossingen", zegt Verstraeten. „Het zijn tips en trucs." Mulders somt er een paar op. „Goed communiceren, weten welke zaken jouw kind bezighou- |VI Wie een opvoedcursus volgt, krijgt opmerkingen als: 'Kun jij je kind dan niet opvoeden?' Zulke vragen krijgt iemand die zijn pup op cursus doet nooit. den en het benoemen van dingen die goed gaan. Want vaak komen ouders in een negatieve spiraal te recht en gaat het alleen nog maar over dingen die slecht gaan. Een kind kan dan een heel negatief zelf beeld krijgen. Ik zeg altijd: wijs niet de persoon, maar het gedrag af" Verstraeten heeft de ervaring dat ouders vaak versteld staan over het aantal positieve dingen dat ze kunnen noemen over hun pube rende zoon of dochter. „We moe ten ze even helpen met het opzet ten van een andere bril." De twee cursusleiders zijn er van overtuigd dat iedere ouder baat heeft bij de cursus, want iedereen komt van tijd tot tijd moeilijkheden tegen. „En dat gaat door alle lagen van de bevolking, hoor", benadrukt Vers traeten. Van stratenmakers tot chi rurgen, dus. Haar collega knikt. „Misschien heeft die chirurg met zijn drukke baan het er zelfs wel moeilijker mee dan die stratenma ker die af en toe lekker met zijn zoon in de tuin gaat spitten." Meer informatie over de cursus is te krijgen bij de GGD Zeeland: 0113-249400. Mare Versprille en Jeannette Harms met hun 'kampioenen'. foto Camile Schelstraete Twee dikbillen uit Groede tot Nederlands kampioen gekroond. door René Hoonhorst GROEDE - Mare Versprille en Jean nette Harms uit Groede kijken de ze week met nog meer trots naar hun Belgische wit-blauwen. Vooral de twee kampioenen Loes en Gerard kunnen rekenen op extra aandacht. Loes werd afgelo pen weekeinde in Breukelen verko zen tot mooiste wit-blauwe en bes te gefokte koe. Gerard was de bes te jonge stier (dieren van vier tot twaalf maanden oud). Loes is met recht een koningin on der de dikbillen. 'Haar bespiering is top en ze staat goed op haar po ten', meldt het juryrapport. Jean nette vult aan dat het machtig mooie benenwerk nog meer uit straling krijgt door 'ontzaglijk veel vlees op de billen'. Aan zo'n prach tige achterhand heeft Gerard ook zijn nationale titel van beste jonge stier te danken. Drie andere dieren van de veehouders in Groede wer den tweede in hun categorie. Ook dikbillen van enkele andere West-Zeeuws-Vlaamse fokkers van Belgische wit-blauwen gingen met onderscheidingen voor diverse 're servekampioenen' naar huis. Of de streek speciaal geschikt is voor dikbillen durft Jeannette niet te zeggen. Natuurlijk krijgen de dieren speciaal mengvoer te eten, maar dat zullen andere boeren ook doen. Jeannette: „Het soigne ren, mooi scheren en wassen, geeft waarschijnlijk de doorslag." Oud-Terneuzenaren spelen in Porgy Bess terneuzen - Oud-Terneuzenaren Bart Edwards van Muyen en Frank de Groene doen vrijdagavond de Terneuzense jazzclub Porgy 8c Bess aan met hun band Slack Ali ce. Het vijftal speelt pop- en rock- covers onder het motto 'Het leven is als een neus. Je moet eruit halen wat erin zit'. Slack Alice treedt van af 22.00 uur op tijdens de maande lijkse Snugly Rockavond. Nekklachten na aanrijding Terneuzen terneuzen - In Terneuzen vond maandagavond een botsing plaats. Een 19-jarige automobiliste stopte tijdig voor een afslaande vrachtau to. De achter haar rijdende 22-jari- ge bestuurster van een auto botste tegen de 19-jarige. De 19-jarige vrouw werd met nekklachten naar het ziekenhuis in Terneuzen ver voerd. De 22-jarige vrouw is door ambulancepersoneel behandeld voor eveneens nekklachten. Workshop koken voor (ex)-kankerpatiënten TERNEUZEN - Het Steunpunt Ter- neuzen houdt op 14 november een workshop koken voor (ex)-kankerpatiënten in het ROC Westerschelde in Terneuzen. Er is speciale aandacht voor voedings middelen en de bereiding van pro ducten. Het programma begint om 17.00 uur. Na het koken wordt er gezamenlijk gegeten. Aanmel den via JSijbinga@kpnplanet.nl of tel. 0115-694035. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In de gemeente Ter neuzen worden vanaf vrijdag weer buurtsportactiviteiten gehouden. Het begint om 15.30 uur in sport centrum de Vliegende Vaart in Ter neuzen met een futsal-activiteit waarbij jongeren uit de gemeente Terneuzen het opnemen tegen een groep voetballers uit Vlissin- gen. Vorig jaar werd alleen voor buiten locaties gekozen, maar dit jaar is er ook een binnenprogramma. Dit om de doelgroep, de jongeren van af 14 jaar, nog beter te bereiken en niet afhankelijk te zijn van het weer. Het binnenprogramma is van no vember tot en met maart. Iedere maandag kunnen jongeren vanaf volgende week van 15.30 tot 17.30 uur terecht in de Vlaanderenhal in Sas van Gent, ieder woensdag van 16.00 tot 17.30 uur in 't Sportuus in Axel en iedere vrijdag van 15.30 tot 18.00 uur in de Vliegende Vaart in Terneuzen. De organisatie en coör dinatie ligt bij Stichting leugd Jongerenwerk Terneuzen. Haarwerk specialist De Haarzaak "DE ZAAK" voor personen die een oplossing zoeken voor hun haarprobleem.... Professioneel advies voor dames, heren en kinderen. Ons specialisme bestaat uit: Haarwerk op maat. uitgebreide keuze in trendy en klassieke pruiken, afgestemd op uw persoonlijkheid en naar uw eigen wensen. Nanogen, haarverdikkers haarverzorgers vezels die de doorschijnendheid van dun haar camoufleren. Extensions van echt haar om zelf te bevestigen. Erkend leverancier zorgverzekeraars. MOOI HAAR VOOR IEDEREEN! Haarwerk op maat voor dames, heren Kinderen Het Zand 53 4576CB Koewacht 0114 - 36 14 94 (zvl. 5 km nabij Axel) Behandeling uitsluitend volgens telefonische afspraak! terneuzen - De Kunstuitleen in Terneuzen start zaterdag (Dag van de Kunstuitleen) voor de derde keer de expositie Kleintje Kunst. In het gebouw aan de Bel- lamystraat worden kunstwerken geëxposeerd en te koop aangebo den tot maximaal driehonderd eu ro. T\vaalf beeldende kunstenaars uit Zeeland laten sieraden, brons, glasobjecten, olieverfschilderijen, aquarellen, grafisch werk, tekenin gen en keramiek zien. Zaterdag is de expositie te bezoeken tussen ïo.oo en 17.00 uur. Tot 22 decem ber opent de Kunstuitleen zijn deuren op dinsdag tussen 13.00 en 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49