de smaak van vroeger licht boulevard Start bouw van Brede 'Terugblikken en vooruitkijken' School Serlippens Meidoorns weg voor platanen Emergis houdt contactdag Lama Zeupa over Boeddha Z pzc Woensdag 31 oktober 2007 23 terneuzen - Dc openbare verlich ting op de Scheldeboulevard en de Binnenvaartweg in Terneuzen wordt vervangen door energiezui nige lichtmasten en armaturen. Het gaat om een voorbeeldproject dat in overleg met de Zeeuwse Mi lieufederatie en Delta tot stand kwam. Beide organisaties hebben Terneuzen gevraagd om zo'n voor beeldproject in gang te zetten. Enerzijds is het project gericht op energiebesparing en anderzijds moet het duidelijk maken dat daar mee tevens het straatbeeld wordt verfraaid. De kosten bedragen 184.000 euro en worden betaald uit het overschot van dit jaar. hoofdplaat - Twee dozijn mei doorns in de Eurostraat in Hoofd plaat maken plaats voor vijftien bolplatanen. De meidoorns vallen niet onder de kapvergunningsplichtige 'waar devolle' bomen. Ze passen niet zo goed meer in het smalle dorps straatje en worden vervangen door een iets kleiner aantal bo men. De bolplatanen dragen een kruin met een doorsnee van ten hoogste drie meter en zorgen daar mee voor een evenwichtig, fraai straatbeeld. Bij het bepalen van de plantplek wordt rekening gehou den met bestaande uitritten. terneuzen - Het centrum voor geestelijke gezondheidszorg Emer gis houdt op zaterdag 10 novem ber in Terneuzen een ontmoetings dag voor kinderen die een vader of moeder hebben met psychi sche- of verslavingsproblemen. In het dagactiviteitencentrum 't Trefpunt aan de Roerstraat kun nen kinderen vanaf 13.30 uur lek ker lachen, knutselen en ervarin gen delen. Ook voor volwassen kinderen van 'probleemouders' zijn er activiteiten. In Zeeland zijn naar schatting 36.000 kinderen on der de 22 jaar, waarvan ten minste één ouder psychisch ziek of ver slaafd is. Huisvesting diverse voorzieningen onder één dak in Terneuzen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Met de onthulling van een bouwbord door wethou der Cees Liefting is gisteren de ver bouwing van de Zuidlandschool in Terneuzen tot Brede School Ser- lippenspolder officieel gestart. In de brede school worden ver schillende voorzieningen onder één dak gehuisvest, zoals kinderop vang Juultje, peuterspeelzaal Pim Pam Poentje, de basisschool en een welzijnsaccommodatie. Door de voorzieningen onder te breng en in één gebouw en door samen werking tussen de gebruikers van de Brede School, moet voor de kin deren een goede, rijke en diverse leer- en ontwikkelingsomgeving ontstaan. De eigenlijke bouw is een tijdje geleden al begonnnen. De inmiddels opgetrokken contou ren geven al een goed beeld van hoe de brede school er uit komt te zien. De verbouwing van de Zuidland school is de eerste in een reeks van drie pilots met brede scholen in de kern Terneuzen. Naast de Brede School Serlippens komt ook een Brede School Lievenspolder en een Brede School Oudelandse Hoeve. Show- en revue-avond afsluiting eeuwfeest Axelse drumfanfare. door Eugène Verstraeten AXEL - De Christelijke Drumfanfa re Hosanna uit Axel sluit zaterdag 10 november de festiviteiten rond het 100-jarig bestaan af met een show- en revue-avond in cultureel centrum de Halle in Axel. De uitvoering heeft als thema 'over 100 jaar' meegekregen. Er wordt teruggeblikt in het verle den, maar ook vooruitgekeken naar de toekomst. Oude beelden uit verleden en heden worden tij dens en tussen de muziekstukken door op een groot scherm ver toond. Hosanna heeft naast de drumfanfa re ook een groep muzikanten die enkel zittend musiceert. Ze treden doorgaans afzonderlijk van elkaar op, maar o.p 10 november zijn ze tijdens de show- en revue-avond samen te horen. Enkele leden voe ren ook een toneelstuk op. De voorstelling van de Christelijke Drumfanfare begint om 19.30 uur, kaarten kosten 4 euro en zijn aan de zaal verkrijgbaar. Het bestuur ziet de toekomst zon nig tegenmoet. De vereniging heeft nu 50 leden onderverdeeld in enkele groepen. Daarnaast is een aantal vrijwilli gers actief die er samen met de le den van Hosanna voor zorgen dat de vereniging zowel organisato risch als financieel in stand wordt gehouden. Zo zorgen diverse vrijwilligers al ja ren voor het ophalen van oud pa pier. cadzand - Lama Zeupa is dit weekeinde in het Naropa-instituut in Cadzand. Hij geeft zaterdag en zondag onderricht in de 'vier ede le waarheden' van Boeddha. Toen Boeddha de verlichting had bereikt, besloot hij na enkele we ken eenzaam mediteren en rusten mensen inzicht te geven in de fun damentele oorzaak van de emotio nele verwarring en het lijden van mensen. Onwetendheid is de bron van die verwarring en dat lijden. Via de vier waarheden (het lijden, de oorzaak van het lijden, de ver lichting en het pad naar de verlich ting) is de onwetendheid te bestrij den en het lijden te beëindigen. Mensen kunnen één of twee da gen (met of zonder verblijf) de le zingen van Lama Zeupa volgen. MMm imw% De expositie 'Zeeuws streekgerechten' in het Axelse museum werd gisteren ingericht. foto's Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47