Biljartbond rommelt maar wat aan Rabobank ligt niet wakker van eis van Max van Heeswijk 2 DESIGN BRILLEN VANAF 169 De Heerenstraat is te sterk voor driebanders van de Reseda: 6-2 Jamie-Lee Minnaar rijdt snelste ronde en wint kartingrace met team inclusief design monturen 34 Woensdag 31 oktober 2007 PZC W Verwarring en onrust bij driebandenteams over gedrag KNBB. door Joop van den Oudenhoven GOES - Bij de Zeeuwse driebanden teams in de landelijke competitie heerst onrust en verwarring. Het bondsbureau van de biljarters, dat de wedstrijdzaken regelt, springt niet al te zorgvuldig om met de re glementen. Sterker nog: de bond rommelt maar wat aan. De Zeeuwse teams profiteerden van de laksheid of werden slachtof fer van het gesjoemel. Het begon al met het tekort aan ingeschreven teams in de tweede en derde divi sie. De open gevallen plaatsen wer den aangevuld met teams uit de la gere divisie. De Zeeuwse teams van De Geslootene Boom en Café Biljart Reseda werden tegen hun wil een klasse hoger in de derde di visie ingedeeld. De protesten daar tegen waren aan dovemansoren ge richt. Het team van Royal/De Parel uit Sas van Gent, dat al in de derde di visie actief was, raakte door de maatregel zijn reserves kwijt, om dat geen invallers zijn toegestaan uit een team dat in dezelfde klasse uitkomt. Na verhitte discussies met wedstrijdleider Hüdepohl van de bond kreeg de Zeeuwse ploeg toestemming een derde Belg toe te voegen en mee te laten spelen. Dat is strikt genomen ook tegen de re- gels. Het argument van de bond is: „We hebben deze teams gedwon gen een divisie hoger te spelen, dus willen we niet moeilijk doen Wi De biljartbond voert in de com- petities driebanden een warrig beleid. Ook de Zeeuwse teams hebben last van het gesjoemel met de reglementen. over een buitenlander teveel. Ze moeten er alleen niet te vaak ge bruik van maken." Het is dan ook bedoeld als com pensatie. Daar komt nog bij dat de tegenstanders niet zijn geïnfor meerd en er bij elke wedstrijd on nodige discussies ontstaan. Aan de andere kant treedt de bond soms keihard op. Zo hadden de Brabanders van 't Tapperijke uit Hoeven in Sas van Gent een speler als reserve opgesteld uit het team van Rokx Transport, dat ook uit Hoeven komt. Eddie van Goethem, teamleider van het Sas- se Royal/De Parel tekende be zwaar, waarop het bondsbureau keihard ingreep. De betreffende speler, die al vijf partijen voor zijn eigen team heeft gespeeld, kreeg per direct een speelverbod voor Rokx voor de rest van het lopende seizoen. Het is niet onwaarschijn lijk dat beide teams zich terugtrek ken uit de competitie. Ook de Zeeuwse teams in deze poule, waarbij ook De Stene Brug, De Heerenstraat en 's Lands Wel varen 1, worden de dupe van het zonderlinge gedrag van de bond. Het lijkt er dan ook op dat de KNBB niet schroomt de eigen competities om zeep te helpen. door Joop van den Oudenhoven rilland - De streekderby in de kel der van de derde divisie drieban den tussen De Heerenstraat en Ca fé Biljart Reseda eindigde in een 6-2-overwinning voor de thuis ploeg uit Rilland. Kimmo Pankow hield Rob Claer- houdt in de greep, al duurde de marathon wel 73 beurten. Piet Schrier gaf Carlo van Dam geen kans op de overwinning. Jean Louis Smulder klopte na een taaie strijd Peter Snelders. De Sassenaar begon als een wervel wind aan de partij en leidde na 10 beurten met 11-2. Daarna luwde de storm en kwam Smulder lang zaam terug in de partij. Alleen Jan Westdorp verloor bij de gastheren. Hij werd verslagen door Cor de Jonge. Door de zege deed De Heeren straat de laatste plaats over aan de bezoekers uit Sas van Gent. De Heerenstraat-Café Biljart Re seda 6-2: Kimmo Pankow-Rob Claerhoudt 35-27, 73; ]an West- dorp-Cor de Jonge 25-35, 63; Jean Louis Smulder-Peter Snelders 30-27, 68; Piet Schrier-Carlo van Dam 30-25, 61. Renner wil onderzoek naar breuk van crank van zijn fiets. BAEXEM - Max van Heeswijk wil la ten onderzoeken hoe hij op 1 juni ten val heeft kunnen komen in de Nacht van Hengelo. De 34-jarige sprinter smakte tegen de grond toen de crank (onderdeel van het trapstel) van zijn fiets afbrak. Van Heeswijk, die bij de valpartij een zware knieblessure opliep, kwam na het incident nog nauwelijks aan de bak bij Rabobank. De door de ploeg afgedankte ren ner vindt het vreemd dat hij in Hengelo met een crank uit 2003 reed, terwijl Rabobank elk seizoen nieuwe exemplaren krijgt van ma teriaalleverancier Shimano. Van Heeswijk heeft via zijn advo caat laten weten dat hij een onder zoek wil. Interim-manager Henri van der Aat van de Raboploeg ligt niet wakker van het opmerkelijke verzoek van Van Heeswijk. Refere rend aan de affaire Rasmussen zegt Van der Aat dat zijn team dit seizoen 'schokkender' dingen heeft meegemaakt. Het contract van Van Heeswijk bij Rabobank wordt niet verlengd. De Limburger geeft zichzelf nog tot 1 december de tijd om een nieuwe ploeg te vinden. Van Heeswijk is niet de enige afgedankte Raboren- ner die in de clinch ligt met zijn team. Thorwald Veneberg pro beert via de rechtbank een langer verblijf bij de ploeg af te dwingen. MIDDELBURG - In Middelburg is de derde race gereden voor het Zeeuws indoor kampioenschap karting voor teams. Het team van Taxi Infrachoice werd winnaar van deze race in de instapklasse. In deze competitie doen drie vrou welijke deelnemers mee. Ja mie-Lee Minnaar van Taxi Infra choice zette in de kwalificatieron de de snelste ronde neer. Daarmee verdiende ze een extra punt en mocht ze starten vanaf de pole-po- sitie. In de wedstrijd zelf liet Minnaar ook de snelste rondetijd neer te zetten: 42,53 seconden. Van de con currentie wist niemand in de ove rige anderhalf uur een snellere tijd te realiseren. De mannelijke teamgenoten van Minnaar reden de wedstrijd be heerst uit en eindigden als win naar voor Klasse Noten. UITSLAGEN Dit aanbod geldt bij aankoop van een montuur v.a. 99.- of een design montuur v.a. 169.- met gratis PENTAX standaard enkelvoudige of met PENTAX standaard varifocale glazen v.a. 79.-. Voor extra glasopties gelden vaste toeslagen Dit aanbod geldt voor één persoon. Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen. Kijk op www.specsavers.nl voor de dichtstbijzijnde winkel. p. KARTEN Derde race ereklasse ZIKK. 1 .Taxi Infrachoice 164 ronden, 2. Klasse Noten 163, 3. Cafetaria 't Frietuus 162 4. Autoteam-Steigerbouw Zee land 162, 5. V.D.K. Racing 161, 6. C.D.S. Ra cing 160, 7. Teba Zonwering 157, 8. Zalco Ra cing 156. P- SCHAKEN Competitie Zierikzee. Zevende speelronde. Bas van de Craaf-Sjaak Spiegels remise, Jan Hei- ligers-John van Dalsen 0-1, Teun Brouwer-Han van der Made 0-1, Alexander Creefhorst-Chris van Eldik 0-1, Aat Brakel-Johan Hoogstrate 1-0, Pang Yuen-Kees Bimmel 0-1, Brenda Gre- venstuk-René van Rikxoort 1-0, Hans Aangeen- brug-Herman Jukkenekke 1-0, Peter de Vrie- ze-Dick Doeswijk 1-0, Jan Verduijn den Boer-Mark van Rooten 1 -0 Stoffel Stoel-Paul Greefhorst 1 -0, André Tille- ma-Martin Krijger 0-1. PTENNIS Parijs. Mannen, Masters. Eerste ronde: Mahut (Fra)-Gabasjvili (Rus) 6-4 7-6 (4), Nieminen (Fin)-Monaco (Arg) 6-4 6-4, Santoro (Fra)-Mon- tanes (Spa) 7-6 (4) 6-2, Volandri (Ita)-Melzer (Oos) 6-0 6-3, Karlovic (Kro)-Verdasco (Spa) 4-6 6-3 6-4, Tsonga (Fra)-Grosjean (Fra) 6-3 3-6 6-3. Tweede ronde: Haas (Dui/9)-Tipsare- vic (Ser) 6-3 6-7 (5) 6-3, Joezjni (Rus)-Gonza- lez (Chl/7) 3-6 6-3 6-3, Canas (Arg/11)-Seppi (Ita) 6-3 7-6 (5). Quebec. Vrouwen. Eerste ronde: Foretz (Fra)-Sjvedova (Rus) 6-3 6-4, King (VSt)-Kre- mer (Lux) 6-2 6-1, Govortsova (WRu/5)-Cra- vero (Arg) 6-4 6-3, Wozniak (Can)-Harkleroad (VSt) 6-4 6-2, Poetsjkova (Rus/8)-Erakovic (NZe) 6-1 6-2, Craybas (VSt)-Osterloh (VSt) 6-4 2-6 6-2. PVOETBAL KNVB-beker. Derde ronde. HHC-AGOW 0-1 (0-1). 6. Mertens 0-1. Scheidsrechter: Van Meenen. Gele kaart: Of- fringa, Berger, Scheepmaker, IJzerman (HHC), Wille, Mulder, de Smalen (AGOW). Aantal toe schouwers: 3000 Cambuur Leeuwarden-Excelsior 1-2 (0-0). 80. Van der Heide 1-0 (strafschop), 81. Vos kamp 1-1, 87. Voskamp 1-2 (strafschop). Scheidsrechter: Luinge. Gele kaart: Hooyboer (Cambuur Leeuwarden), Stam, Pardo, Graaf land (Excelsior). Aantal toeschouwers: 9500. FC Zwolle-Go Ahead Eagles 1-0 (0-0). 52. Kleizen 1-0. Scheidsrechter: Jol. Gele kaart: Van der Haar (FC Zwolle), Gobel, Oosthout (Go Ahead Eagles). Aantal toeschouwers: 800. Fortuna Sittard-FC Den Bosch 1-3 (1-2). 11. Ebbinge 0-1, 39. Wau 0-2, 42. Grabovac 1-2, 64. Beekmans 1-3. Scheidsrechter: Jan Wege- reef. Aantal toeschouwers: 1262. MVV-FC Dordrecht 1-3 (0-0). 54. Van der Vel den 0-1, 65. Sardar 0-2, 79. Thiebaut 1-2, 89. Maachi 1-3. Scheidsrechter: Richard Liesveld. Toeschouwers: 3849. Gele kaart: Vermast, Van Boxel (MW), Sequeira, Versluis (FC Dord recht). Heracles Almelo-FC Omniworld 3-0 (1-0). 45. Gluscevic 1-0, 61. Everton 2-0, 70. Klavan 3-0. Scheidsrechter: Van Boekei. Toeschou wers: 1512. Gele kaart: Heerkens (O'world). Eindhoven-Haarlem 1-3 n.v. (0-0). 58. Nele mans 1-0, 66. Kousemaker 1-1, 92. Buchinho- ren 1-2, 93. Wijks 1-3. Scheidsrechter: Steegs- tra. Rode kaart: Wellens (FC Eindhoven, 2x geel). Gele kaart: De Bock, Van der Weerden (FC Eindhoven), Akerboom, Huymans, Kouse maker (HFC Haarlem). Toeschouwers: 1680. Rilo^Rauii Lauren ï(ed or De acI 2VOOR1 Bij Specsavers krijg je 2 brillen voor de prijs van 1. Kies elke 2e bril met een montuur van dezel fde of een lagere waarde en dezelfde PENTAX standaard enkel voudige of varifocale glazen. Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 - 64 22 60

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36