Sport Brazilianen vereerd met WK voetbal 35 Van Basten selecteert 26 spelers 33 Marlies Jongerius gaat met 21 Zeeuwen naar marathon New York Woensdag 31 oktober 2007 Een Braziliaanse balgoochelaar vertoont zijn kunsten aan toeschouwers in Sao Paolo die de toewijzing van het WK vieren. foto Sebastio Moreira/ANP Voetbalgek land krijgt voor tweede keer de mondiale titelstrijd. zurich - Het wereldkampioen schap voetbal wordt in 2014 gehou den in Brazilië. Daarmee wordt het voetbalgekke land de vijfde na tie die twee WK's op zijn naam heeft. Eerder waren dat Mexico (1970 en 1986), Duitsland (1974 en 2006), Frankrijk (1938 en 1998) en Italië (1934 en 1990). Brazilië was de enige kandidaat voor het WK van 2014. De eerste keer dat het Zuid-Amerikaanse land het WK binnen de landsgren zen had was 1950. Toen verloor de vijfvoudig wereldkampioen de fi nale van Uruguay (2-1). Luiz Inacio Lula da Silva, president van Brazilië en grote aanjager van het project om het WK naar het land te halen, was dolgelukkig met de toewijzing. „Een WK organise- Het WK voetbal wordt in 2014 gehouden in Brazilië, dat voor de tweede keer de titelstrijd krijgt. In Duitsland wordt in 2011 het WK voor vrouwen gehouden. ren is een grote opgave en er rust nu een grote verantwoordelijkheid op onze schouders. We zullen een prachtig WK organiseren." Fifa-president Sepp Blatter had het een zware opgave gevonden om het WK aan Brazilië toe te wij zen: „Het was een grote uitdaging, want hoewel er maar één kandi daat was, zijn we net zo zorgvul dig te werk gegaan als we hadden gedaan bij meer gegadigden." Brazilië is het enige land dat op al le achttien wereldkampioenschap pen actief was. Het continent Zuid-Amerika was voor het laatst in 1978 gastheer van de mondiale eindronde. Destijds vond het toer nooi plaats in Argentinië. Er zijn inmiddels achttien steden die wedstrijden willen organise ren. In geen enkele stad is er nu al een accommodatie die voldoet aan de hoge eisen die de Fifa stelt. Ook het roemruchte Maracana, waar Brazilië in 1950 voor 199.000 men sen de finale van het WK verloor, is nu nog ongeschikt. Brazilië-aanvoerder Lucio reageer de verheugd op het nieuws: „De infrastructuur in het land is goed en we hebben goede stadions. Dit is direct ook een kans om dat alles nog beter te maken", aldus de spe ler van het Duitse Bayern Mün- chen. Er moet nog wel veel gebeu ren, erkent ook Lucio: „Alles moet verbeteren in Brazilië. Niet alleen de stadions, maar ook de vliegvel den en de hotels." De Duitsers mogen zich ook ver heugen op een nieuw zomer- sprookje. Na het succesvol verlo pen WK-voetbal vorig jaar zomer heeft de wereldvoetbalbond de Duitsers nu aangewezen als gast land voor het WK voor vrouwen in 2011. Het Duitse elfftal verde digt de wereldtitel die de ploeg pre cies een maand geleden prolon geerde op de eindronde in China. De Duitsers moesten bij de stem ming in Zürich alleen nog afreke nen met Canada. Na een sterk pre sentatiefilmpje onder het motto 'Wiedersehen bei Freunden - Wel come Back' leek niemand meer aan Duitsland als organisator te twijfelen. Natuurlijk waren er beelden van vrolijke Duitse supporters tijdens het zomersprookje van 2006. Het toernooi werd voor de Duitsers niet alleen een succes vanwege een onverwachte derde plaats voor de Mannschaft, maar vooral ook van wege de nationale trots die de Duitsers durfden te tonen. Dat voelde voor veel Duitsers als een bevrijding. Sinds het einde van de Tweede Wereldoorlog is geflirt met nationale symbolen niet van zelfsprekend in Duitsland. Nu wa ren ze massaal zwart-rood-geel uit gedost. Verder kon het land gisteren ook nog een keer pronken met de pril le wereldtitel voor de vrouwen, dat in China won zonder een wed strijd te verliezen. De openingswedstrijd van het WK is gepland in het Berlijnse Olympiastadion. zeist - Bondscoach Marco van Bas ten heeft zijn voorlopige selectie van 26 man bekendgemaakt. Oran je speelt de laatste EK-kwalificatie- duels tegen Luxemburg (zaterdag 17 november, de Kuip) en uit te gen Wit-Rusland (vier dagen la ter). Van Persie, Robben en Venne- goor of Hesselink ontbreken op de lijst. Ze zijn geblesseerd. De voorlopige selectie: Doel: Van der Sar (Manchester United), Ste kelenburg (Ajax), Timmer (Feye- noord), Waterman (AZ); verdedi ging: Boulahrouz (Sevilla), Bouma (Aston Villa), De Cler (Feye- noord), Emanuelson (Ajax), Heit- inga (Ajax), Jaliens (AZ), Mathij- sen (AZ), Melchiot (Wigan Athle tic), Ooijer (Blackburn Rovers); middenveld: Van Bronckhorst (Feyenoord), Engelaar (FC Twen te), De Jong (Hamburger SV), Ma- duro (Ajax), Seedorf (AC Milan), Sneijder (Real Madrid), Van der Vaart (Hamburger SV), De Zeeuw (AZ); aanval: Babel (Liverpool), Huntelaar (Ajax), Koevermans (PSV), Kuijt (Liverpool), Van Nis- telrooij (Real Madrid). Roda JC knokt zich langs De Graafschap kerkraoe - Met veel pijn en moei te overleefde Roda JC de derde ron de van de landelijke bekercompeti tie tegen De Graafschap. De Limburgers kwamen na een 0-2-achterstand diep in blessure tijd terug tot 2-2 door een treffer van de mee opgekomen keeper Castro. In de verlengingen trok Ro da JC de winst naar zich toe. Meeu- wis scoorde in de iroe minuut uit een strafschop (3-2). Tafeltennisbond zit zonder directeur zoetermeer - Sylvia de long is op gestapt als directeur van de Neder landse tafeltennisbond (NTTB). De long diende haar ontslag in omdat zij met het hoofdbestuur op een aantal beleidsterreinen van mening verschilde. Zo was er een verschil van inzicht over de ambi ties en toekomstvisie van de bond. De Jong voert ook de werkdruk aan als reden om te vertrekken. Excelsior worstelt zich langs Cambuur: 1-2 LEEUWARDEN - Excelsior heeft ten koste van Cambuur Leeuwarden de laatste zestien bereikt in de strijd om de KNVB-Beker. Voor 9500 toeschouwers werd het duel in Leeuwarden in de slotfase be slist. Johan Voskamp benutte kort voor tijd een strafschop: 1-2. Haarlem won na verlenging met 3-1 van Eindhoven. De Zeeuw Wil- bert Kousemaker scoorde in de re guliere tijd voor Haarlem. Computersysteem van de Spelen gecrasht PEKING - Het computersysteem dat de kaartenverkoop voor de Olym pische Spelen in Peking verwerkt is wegens overweldigende belang stelling gecrasht. Acht uur nadat de verkoop van start ging, verscheen er een mel ding op de website dat het sys teem bezet was. De website werd in het eerste uur al meer dan acht miljoen keer bezocht. J m M Adrie Koster pleit bij Ajax voor vervanger van Jaap Stam Tip? sport@pzc.nl Top 10 Algemeen klassement Naam: Bianca Marie De Jonge Jerrem De Smit Mark Eddy Janse Jan-Peter Katsman Joop Hanse MC Geschiere Guus De Vries J. Zoon Bodhil Vosje Groenoord boys Harde werkers Johnson's Eleven The game hunter Team Hanse Heinkenszand F1 Autoclean Zeeland Aidje Woonplaats: Goes Heerenhoek Philippine Westkapelle Sint Laurens Middelburg BurghHaamstede Heinkenszand Veere Goes Top 10 Rondeklassement Naam: Jerrem De Smit Michel Tim Vermue MC Geschiere Matthijs Murre Edgar Patje De Guchteneire Dennis Arjan Den Hamer John de Kaart Groenoord boys Micky boys Pino Park Blauw Wit Lexus Ari op Safari Fc bigge FC Habbekrats Dirkie Fc pintstrate FC Zeeland Philippine Vlissingen Ovezande Heinkenszand Vrouwenpolder Biggekerke Hoek Nieuwendijk Zaamslag Goes Top 5 Superleague Klassement Positie: Subleaguenaam: Woonplaats: 1 Volharding Ovezande 2712 2 Scheldemond Vlissingen 2674 3 Meeuwen Zoutelande 2670 4 Zeelandia/Middelburg Middelburg 2650 5 Oostkapelle Oostkapelle 2579 Ga voor de volledige klassementen van Voetbalcoach van het Jaar naar www.pzc.nl/voetbakoach

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35