Je hoopt dat het nooit gebeurt. En dan staat de politie aan de deur. P ZC 0 Ondertitels tv mogelijk in 2008 Verdachten van verkrachting riskeren Jaap Stam De krant 5 weken voor 15 euro! 2 Woensdag 31 oktober 2007 PZC - p ERNSTJAN ROZENDAAL Het moet 18 september 1968 zijn geweest. Halverwege de avond troffen mijn ouders mij - ik was 6 - huilend aan op de overloop. Stiekem had ik vanaf de trap, door de glas-in-lood ruitjes van de huiskamerdeur, de eerste helft gevolgd van FC Nürnberg tegen Ajax. In de rust stonden de Amsterdammers met 1-0 achter. Tranen met tuiten. Later werd de anekdote nog vaak opgerakeld als mijn vader - een fanatiek Feijenoorder - wilde aantonen hoe vroeg mijn liefde voor Ajax was ontstaan en hoe diep die ging. Tijdens mijn studietijd in Amsterdam had ik een seizoenkaart voor een staanplaats in De Meer, waar ik getuige was van le gendarische goals van Cruijff (boogbal bij zijn comeback tegen Haarlem) en Van Basten (omhaal tegen Den Bosch). Toen ik begin jaren negentig ontdekte dat Ajax altijd werd uitgescha keld als ik een Europacupwed strijd bezocht, offerde ik me op en bleef voortaan thuis. Prompt veroverden ze de UEFA Cup. Als doorgewinterde Ajaxfan stond ik bepaald niet te juichen toen vorig jaar Jaap Stam werd binnengehaald. Die was toch veel te lelijk voor een Go denzoon? Ik vond hem eerder op de duivel lijken. En hem niet alleen trouwens. Was het eerst het gras dat niet in de Are na wilde groeien, tegenwoordig is ook het halve elftal kaal. Dat is toch geen gezicht? En dan die tatoeages en dat bikkelharde werkvoetbal. Ik zal het maar bekennen. Voor mij was Stam er ger dan de duivel. Hij was de ideale Feijenoordspeler. Intussen zwalkt Ajax elke wedstrijd over het veld. De samen vattingen bij RTL Voetbal lijken precies op de potjes die ik op de game cube speel tegen mijn zoons, waarbij ik Ajax ben en zij mij alle hoeken van het veld laten zien. Dus moet ik mijn mening herzien. Niet laap Stam is te lelijk voor Ajax, het spel van Ajax is veel te lelijk voor [aap Stam. Die was toch veel te lelijk voor een Godenzoon? COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 314460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Familieberichten 0800-8060 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bei PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk één maand voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: D een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaai zorgvuldig of mei persoonsgegevens In het colofon treft u nadere informatie De nachtmerrie van elke ouder: je kind wordt verkracht. Dit weekeinde overkwam het Erica. „Mijn dochter had nog nooit een echt vriendje gehad." door Ondine van der Vleuten In een woning in het Vlissing- se Middengebied zit een ge broken vrouw. Haar ogen lig gen diep in haar kassen, haar vingers met daarin steeds een nieu we sigaret trillen. Erica weet dat het een vreselijke samenloop van omstandigheden was, maar toch wordt ze verteerd door schuldge voel. „Als ik thuis was geweest, als ze ge woon naar huis had kunnen ko men, was dit niet gebeurd. Maar ik wist niet eens dat mijn dochter in Vlissingen was." Zondag nu twee weken geleden overleed Erica's moeder. Door een samenloop van omstandigheden raakte ze ook haar werk kwijt. „Af gelopen vrijdag had ik weer een baantje. Ik kwam laat thuis. Zater dagmorgen stond de politie aan de deur." Toen kreeg Erica te horen dat die nacht, twee straten van haar eigen huis af, haar achttienja rige dochter en een twee jaar jon gere vriendin urenlang mishan deld en verkracht waren. Het jong ste meisje had weten te ontsnap pen en alarmeerde de politie. „Mijn dochter woont bij haar va der in Rotterdam, waar ze op de Theaterschool zit. Afgelopen vrij dag kwam ze naar Vlissingen. Ze leeft heel erg met mij mee en wil de mij verrassen. Toen ze me van af het station belde, was ik niet thuis. Ze besloot met een vriendin nog even de stad in te gaan en het later nog eens te proberen. Maar dat wist ik allemaal niet, want ik had mijn mobiel niet mee naar het werk. Toen ik later nog niet thuis was, wilde mijn dochter ei genlijk weer teruggaan naar Rotter dam. Bij het station ontmoetten ze de vader van een vriendin. Hij haalde de meisjes over nog even bij hem thuis in de Sottegemstraat te wachten. Mijn dochter is er zo meteen ook, zei hij tegen haar." Dat was een leugen. Wel bleek in het huis een tweede persoon aan- 'Ze zaten onder de drugs' wezig te zijn, een 39-jarige man uit Zoetermeer. Erica, die sinds die zaterdagmor gen amper meer kan slapen of eten, barst in huilen uit. „Ik heb haar maar een half uur gezien, die zaterdagmorgen. Ze had zoveel pijn dat ik haar niet eens kon vast houden. Ze zei dat ze erg geslagen was en dat ze aan haar gezeten hadden. Omdat die Vlissinger toen nog op de vlucht was, is ze voor haar eigen veiligheid naar haar vader in Rotterdam gebracht. Het hele verhaal hoorde ik pas toen SBS6 gisteravond een tele foongesprek met mijn dochter liet horen. Zij had van hen begrepen dat ze meer informatie wilden om die man op te kunnen pakken. Toen heeft ze verteld wat er daar binnen precies gebeurd is. Die mannen moeten onder de drugs hebben gezeten. Met een tafelpoot hebben ze mijn dochter zo hard geslagen, dat ze bewusteloos ge raakt is. Er lagen messen en die zijn gebruikt ook. Er moet overal bloed gezeten hebben. Opeens wist iedereen precies wie ze was en wat er met haar gebeurd was. Ook ik hoorde toen pas het hele verhaal." Het duurde niet lang voor er op in ternetsites opmerkingen kwamen in de trant van 'ze zullen er wel om gevraagd hebben'. Erica barst weer in tranen uit. „Ze was heel serieus als het om jon gens gaat, als je snapt wat ik be doel. Dat maakt het nog erger. Een schat van een meid is het, ze werk te naast school nog als alfahulp en stond altijd voor iedereen klaar. Maar ik ben bang dat ze voorlopig helemaal niks meer kan of wil. Mijn dochter is voor het leven be schadigd. Als die twee straks al leen een taakstraf krijgen, dan maak ik ze persoonlijk kapot." Buurman Patrick schuift een bord je patat voor haar neus. „En van avond krijgt ze vis. Ja, wij letten een beetje op haar. Gelukkig heeft ze goede buren. Slachtofferhulp heeft Erica nog altijd niet gekre gen. Ze heeft na lang wachten zelf maar gebeld. Morgen wordt u te ruggebeld, zeiden ze." door Emile Calon Minimaal drie jaar cel. Daar moeten de beide mannen op rekenen als ze door de rechtbank veroordeeld worden voor verkrachting van de beide Vlissingse meisjes. Maar het kan ook goed zijn dat ze tot vijf jaar cel of nog meer worden ver oordeeld. En er is ook een kans dat ze naast een celstraf veroor deeld worden tot tbs Zekerheid over de strafmaat is in dit stadium in het geheel niet te ge ven omdat de zwaarte afhangt van tal van factoren. De lengte van hun strafblad speelt bijvoorbeeld een rol. Zeker als ze eerder veroor deeld zijn voor seksuele delicten. Daarnaast wordt bij het vaststellen van de strafmaat rekening gehou den met hun geestelijke gesteld heid op het moment van het mis drijf De kwaliteit van de verdedi ging speelt een rol. Een goede ad vocaat kan letterlijk jaren schelen. Hoogstwaarschijnlijk worden de mannen ten laste gelegd dat ze de beide meisjes hebben verkracht, mishandeld en hen van hun vrij heid hebben beroofd. Daar komt ook nog eens bij dat een van hen nog maar zestien is. Dat is een ver- Omroep Zeeland staat voor ingrijpende vernieuwingsslag. door Ernst Jan Rozendaal OOST-SOUBURG - Als alles meezit, begint Omroep Zeeland op 1 april volgend jaar met de ondertiteling van televisieprogramma's voor do ven en slechthorenden. Het wekelijkse nieuwsoverzicht is het eerste programma dat daar voor in aanmerking komt. Maar di recteur M. Schoonen waarschuwt voor te hooggespannen verwach tingen. „Het is complex en duur. Als het tegenzit, kan het ook nog heel lang duren." De Zeeuwse Stichting Welzijn Do ven pleit al lang voor ondertiteling van de tv-programma's van de re gionale omroep. Vorige maand be loofde gedeputeerde H. van Wave- ren dat hij de Staten zou informe ren over gesprekken die hij hier over met Omroep Zeeland zou voeren. Dat heeft hij gisteren ge daan. De komende jaren wil de omroep een technische vernieuwing door voeren. Ook wordt per 1 april een Omroep Zeeland streeft er naar vanaf 1 april televisieprogram ma's te ondertitelen; maar als het tegenzit, kan het langer du- nieuwe programmering ingevoerd, met veel nieuwe en verrassende programma's 'waarin de Zeeuwen zich herkennen'. Het hele bedrijf zal dan ook op een nieuwe vorm geving overgaan. In de voorbereiding voor de techni sche vernieuwing wordt de moge lijkheid van ondertiteling meege nomen. Schoonen hoopt eind dit jaar te weten wat er allemaal moge lijk is en hoeveel het kost. Voor on dertiteling is extra geld van de pro vincie nodig, stelt ze, ook al meldt Van Waveren dat de omroep de laatste jaren financieel wat meer armslag heeft gekregen. Ook voor een internetredactie heeft de om roep zelf te weinig geld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2