iedereen wel eens Tn die bosjes liggen nog papiertjes' Monument redders komt niet op tijd Weer plek voor nieuwe huizen in Domburg Sinterklaas komt naar Walcheren Beauté W PZC Woensdag 31 oktober 2007 23 Weerstand in Veere en afwijzing subsidie spelen stichting parten. VEERE - De Stichting Reddersmo nument Veere beraadt zich op de kansen om in Veere een kunst werk neer te zetten. Gedeputeerde Staten wijzen een verzoek om sub sidie af Bij de gemeente Veere zijn tijdens de inspraakprocedure tien reacties binnengekomen, waarvan één namens 363 Veerenaren. Het college neemt daarover binnen kort een besluit. „Zekerheden ontbreken", zegt voorzitter F. Minneboo. Om die re den kan kunstenares Toos van Hol- stein uit Middelburg niet aan het stalen beeld beginnen en wordt de onthullingsdatum van 11 januari 2008 niet gehaald. Het monument zou moeten komen op de dijk aan het Veerse Meer, ten noorden van de jachthaven. „De aard van het ontwerp en de locatie liggen bij sommige Veerenaren niet lekker", erkent Minneboo. Hij hoopt dat er zo snel mogelijk een besluit valt. Zelf gaat hij er nog steeds van uit dat het kunstwerk als eerbetoon aan alle mensenredders er komt. Gisteren bleek dat GS het initiatief waarderen, maar niet mee willen betalen. De gemeente Veere gaf eerder een subsidie van 3600 euro. Minneboo laat niet los hoeveel geld er via andere bronnen is bin nengekomen. Volgens gemeente lijk woordvoerder L. van den Heu vel telt de namens 363 Veerenaren ingediende reactie als één. De Stadsraad Veere noemt dat schan dalig. „Het was een eenduidige tekst die door mensen onderte kend is. Dat stuk verkondigt wel de meningen van de inwoners van Veere", zegt voorzitter H. Musch- ter. Omdat twee oud-leden zitting hebben in de stichting, onthoudt de stadsraad zichzelf van een me ning over het reddersmonument. DOMBURG - De gemeente Veere ver wacht binnenkort te kunnen be ginnen met het uitgeven van bouwkavels in Domburg. De nieu we woningen komen aan de Brou- werijweg en de Aanloop. Ze ma ken onderdeel uit van de tweede fase van het plan Brouwerijweg. Nu de eerste fase is afgerond, is de tijd rijp om het lege terrein naast het vorig jaar geopende woonzorg centrum en kinderdagverblijf te be bouwen. Er mogen vrijstaande, ge schakelde en twee-onder-een-kap- woningen komen. Verder is er een klein gedeelte gereserveerd voor so ciale woningbouw. Om vaart in het plan te houden, wordt het be stemmingsplan zo snel mogelijk vastgelegd. De gemeente wil de grond tussen Brouwerijweg en Brouwersbuurt in één keer bouw rijp maken. Dat gebeurt begin vol gend jaar. Tegelijkertijd komen dan de kavels in de verkoop. soon, maar het gedrag af" Ver- straeten zegt de ervaring te heb ben dat ouders vaak versteld staan over het aantal positieve dingen dat ze kunnen noemen over hun puberende zoon of dochter. „We moeten ze even helpen met het opzetten van een andere bril." De cursusleiders zijn er van over tuigd dat iedere ouder baat zou hebben bij de cursus, want ieder een komt van tijd tot tijd moeilijk heden tegen. „Dat gaat door alle la gen van de bevolking, hoor", bena drukt Verstraeten. Van stratenma ker tot chirurg, dus. Haar collega knikt. „Misschien heeft die chirurg met zijn drukke baan het er zelfs wel moeilijker mee dan die straten maker die af en toe lekker met zijn zoon in de tuin gaat spitten." 'Beter omgaan met pubers' Tijdens de cursus krijgen ouders informatie over het op lossen en voorkomen van ru zie, het omgaan met het ge bruik van alcohol en drugs door hun kinderen en het ge ven van seksuele voorlichting. De cursus bestaat uit zes les sen van twee uur. Meer infor matie over de cursus is te krij gen bij de GGD Zeeland: 0113-249400. Het is nog niet duidelijk wan neer de cursus op Walcheren wordt gegeven. Momenteel loopt hij in de gemeente Noord-Beveland. MIDDELBURG - Sinterklaas komt weer naar het land. Op 17 novem ber legt de stoomboot aan in Mid delburg en Oost-Souburg. De stoomboot arriveert om 13.00 uur aan de Loskade in Oost-Souburg. Een half uur later is de pakjesboot op de Punt in Middelburg. De sint maakt te paard een rit door de stad en wordt op de Markt ontvan gen door de band Champagne Charlie. Een week later, op 24 november, bezoekt de goedheiligman Vlissin- gen, Biggekerke, Domburg, West- kapelle, Oostkapelle en Zoutelan- de. In Vlissingen komt de stoom boot om 12.00 aan in de Koop manshaven. Op 1 december is Grijpskerke aan de beurt. Pas op 5 december, net op tijd voor pakjesavond, komt Sinterklaas aan in de haven van Veere. De kinderen moeten daar al vroeg langs de kade staan: de pak jesboot arriveert al om 9.00 uur. Kinderen in de troepgroep ruimen Nieuw Middelburg op. door Forra de Jong MIDDELBURG - „Dames blijven jul lie daar kamperen?" Bermal (9), Mariya (11) en Anne (11) blijven hangen terwijl ze wat nep-spin- nenwebben opruimen die er nog hangen van het Halloweenfeest. De meiden roepen geregeld 'Iewl dat is vies!' en luisteren naar mu ziek op hun iPod. De troepgroep in de wijk Nieuw Middelburg maakt sinds twee jaar de buurt schoon. Kinderen van ba sisschool De Uilenburch prikken op dinsdagmiddag rotzooi in de wijk. „Na een uurtje hebben we meestal twee volle vuilniszakken." Rina Kramer (61) runt het schoon- maakploegje. Er zijn twee groepjes met zeven kinderen die in groep vijf; zes en zeven van de Uilen burch zitten. De meeste kinderen uit de troepgroep wonen zelf in Nieuw Middelburg. Rina's streven is dat de groepjes groter worden en dat er alleen kin deren uit de eigen buurt in zitten. „Het is goed voor kinderen dat ze zien hoe ze hun eigen buurt op kunnen knappen en een verant woordelijkheidsgevoel krijgen. Sommige kinderen melden zich spontaan aan als ze ons bezig zien in de wijk." Voordat ze beginnen met prikken, drinkt het groepje altijd wat sa men. De kinderen verzamelen bij wijkcentrum J'Unit, krijgen iets lekkers en gaan dan aan de slag. De zeven kinderen krijgen een prikker of een vuilniszak. Een paar krijgen een felgekleurd hesje aan. Het weer zit gelukkig even mee. Na een flinke regenbui, is de lucht weer blauw. Danny (8) is vandaag een beetje afgeleid. Rina probeert hem aan het werk te houden. „Danny pas op, daar ligt poep! En daar in die bosjes liggen nog pa piertjes." Sabrina (9) komt iets later. „Ik ben ziek, maar nu voel ik me wel weer goed." „Nou, doe dan maar eens je jas dicht", zegt Rina terwijl ze Sa brina een prikker geeft. Niet ieder kind uit de buurt werkt even goed mee. Sommige kinde ren lopen achter de troepgroep aan en pesten het groepje. „Poep- groep!", roepen twee meisjes uit een raam. „Niks van aantrekken jongens." Ri na motiveert het groepje om ge woon verder op te ruimen. „Rina een drugszakje!" De kinderen stop pen het lege wietzakje snel in de vuilniszak. „Ja, dat is de grote klap per voor ze.", lacht Rina. Elastiekjes, platte blikjes en papier tjes zijn erg lastig om op te rapen. Remi (11) kijkt een beetje beteu terd als bij zijn derde poging het elastiekje nog steeds niet in de prikker zit. Het werk zit er weer op. De troep groep gaat weer terug naar J'Unit waar de kinderen wat te drinken krijgen en hun welverdiende euro als beloning. Kinderen van basisschool De Uilenburch prikken onder begeleiding van Rina Kramer rotzooi in de wijk Nieuw Middelburg. foto Lex de Meester MIDNIGHT POISON Nu verkrijgbaar Midnight Poison van Dior Middelburg DA Beauté Lange Delft 64 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25