Zeeland PZC Ritthem is de fijnste 'wijk' Geen klachten over danceparade WALCHEREN 33 21 27 Oude brug krijgt nieuwe palen 14 W'ÈM J Mm J ;jJÊI Ijl Brandweer redt vrouw uit huis Energiezuinig licht Terneuzen Kinderfilms Voetbalgek Brazilië dolblij met organisatie WK in 2014 Woensdag 31 oktober 2007 Stijging aantal doden in verkeer 2006 was kwestie van toeval Tip? redwalch@pzc.nl ;n:c«*Ê?2 I-5P-. §F y* MIDDELBURG - De hele maand november blijft de Stationsbrug overdag lange tijd beschikbaar voor auto's, voetgangers en fiet sers. Door het herstel van het hout aan het remmingswerk, kan de brug niet geopend worden. „Remmingswerk zit op het middenhoofd van de brug", legt Leo van Driel van de provin cie uit. „Het bestaat uit houten palen. Die zitten daar om te voorkomen dat boten tegen de brug aanvaren als hij open is." De palen moeten uit de bodem van het kanaal worden getrok ken. Het werk wordt met opzet in het najaar uitgevoerd, zodat de scheepvaart er minder last van heeft. Alleen voor half acht 's ochtends en na half vijf 's middags gaat de brug op de gewo ne tijden open voor de boten. foto Lex de Meester Leefbaarheidsmeting in Vlissingen: laagste score weer in Middengebied. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Slecht straatmeubi- lair, te weinig speeltuintjes, te wei nig parkeerplaatsen, te veel hon denpoep en te weinig politie. Vlis- singers zijn niet mild over de leef baarheid in hun buurt. Behalve in Ritthem. Die 'wijk' scoort op bijna alle onderdelen het hoogst. Dit voorjaar lieten woningcorpora tie l'Escaut en Woningstichting Walcheren voor de tweede keer een leefbaarheidsonderzoek hou den in heel Vlissingen, verdeeld in negentien wijken. Van de 4282 ge- GOES - De brandweer heeft gister nacht een vrouw uit een branden de woning aan de Adenauerstede in Goes gehaald. Er woedde een op zich niet zo gro te brand in de keuken, maar door de enorme rookontwikkeling kon de vrouw, die zich op de eerste ver dieping bevond, niet meer naar be neden. De brandweer haalde haar daarom met de ladder uit de wo ning. zinnen die een enquête in hun bus kregen, van zowel koophuizen als huurhuizen, stuurden er 1613 een ingevuld formulier terug. Mensen kregen 46 vragen te ver stouwen. Over verreweg de meeste aspecten klonk een positiever oor deel dan eerst. Vooral wanneer het gaat om sociale woonomgeving en veiligheid. De cijfers doen vermoe den dat mensen zich meer betrok ken en ook meer thuis voelen. Ze ker in Ritthem. Die scoort op zo wat alle onderdelen het hoogst, of het nou gaat om de sociale cohe sie, ongenoegens of veiligheid. Al leen missen de bewoners voorzie ningen als winkels, medische pos ten en openbaar vervoer. Het laat ste scoort prompt een 1,9. Die voorzieningen zijn er in Lam- merenburg wel. Die wijk doet het sowieso goed. Alleen mopperen bewoners over het gebrek aan par keerplaatsen en het overschot aan hondenpoep. Die klachten zijn niet uniek. Uitwerpselen vormen in heel Vlissingen een probleem. Parkeerproblemen zijn er ook in de Bonedijkebuurt, Bossenburgh en Souburg. De laatste worstelt ook nog met slecht straatmeubi- lair en bijna net zo slecht onder houd daarvan. En dan mag het col- 1^ Over het algemeen zijn Vlissin- gers positiever over de leefbaar heid in hun buurt dan toen ze dat twee jaar geleden werd ge vraagd. Ritthem lijkt het fijnst. lege in zijn begroting voor 2008 de prioriteit bij openbare ruimte heb ben gelegd; de beruchte Bermweg valt daar ver buiten. De wijken die bij het vorige onder zoek als 'slechtst' naar voren kwa men, doen dat nu weer: Hercules Segherslaan, Bossenburgh en de Bonedijkebuurt. Toch is er een stij gende lijn. En die willen de instan ties doorzetten, zegt N. Meireson- ne van l'Escaut. „Met de container- dagen, die succesvol zijn, gaan we door. En ook met het buurtcomité in Bossenburgh. We zien in de cij fers dat onze maatregelen nut had den. Parkeerproblemen zijn lastig op te lossen, maar bewegwijzering niet. Daarom krijgt Westerzicht be tere straatnaambordjes." Systeem van boetes bij overschrijding geluidsnormen blijft. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Voor het eerst in vijf jaar zijn er in 2007 geen klachten geweest over de danceparade in Middelburg. Sinds 2003 daalt het aantal klachten jaarlijks. De dance parade is dit jaar voor de zevende keer gehouden. Vorig jaar kreeg de organisatie nog vierduizend euro boete van de ge meente omdat op vier van de vijf tien wagens het geluid te hard stond. Die straf wekte verbazing omdat de parade ook vijfduizend euro subsidie van de gemeente kreeg. Dit jaar liet de organisatie de deel nemers aan de parade een con tract tekenen: wie te veel geluid produceerde, moest de boete van de gemeente zelf betalen. Er werd één kleine overtreding geconsta teerd, die de gemeente door de vingers zag. Ondanks de geslaagde editie van 2007 wil de gemeente het boetesys teem handhaven. Juist de dreiging met boetes zorgt ervoor dat de or ganisatie zich aan de regels houdt, redeneert de gemeente. Net als dit jaar moet de organisatie bij een overtreding duizend euro betalen. De maximale boete is ook volgend jaar zevenduizend euro. TERNEUZEN - De openbare verlich ting op de Scheldeboulevard en de Binnenvaartweg in Terneuzen wordt vervangen door energiezui nige lichtmasten en armaturen. Het gaat om een voorbeeldproject dat in overleg met de Zeeuwse Mi lieufederatie en Delta tot stand kwam. Beide organisaties hebben Terneuzen gevraagd om zo'n voor beeldproject in gang te zetten. De kosten bedragen 184.000 euro. Tip? redactie@pzc.nl De eeuwige kinderfilms beu, be sloot het Vlissingse gezin Alles is Liefde (Alle Leeftijden) te gaan zien. Een film met alles: roman tiek voor mamma, humor voor pappa en Sinterklaas voor de zwaargelovige kleuter. Deflm begint. Een voice-over spreekt: „Sinterklaas bestaat niet." Het gezin schrikt zich een hoedje. De voice-over gooit er nog een schepje bovenop en ont kracht en passant de mythes dat je sterk wordt van spinazie en dat pappa's de sterksten zijn van de hele wereld. Verwarring alom. Pappa pakt co la, popcorn en zijn kleuterzoon op en beent weg. Het werd toch maar weer een kinderfilm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23