Economie Herfstweken bij Intratuin Prijzen Staatsloterij vallen alleen nog maar op verkochte loten intratuin Basisverzekering CZ goedkoper, aanvullende pakketten duurder Ruim assortiment kunstkerstbomen verkrijgbaar bij Intratuin! PZC Woensdag 31 oktober 2007 1 5 Ministerie van Justitie vindt huidige systeem van trekkingen te vaag. den haag - Prijzen in de Staatslote rij vallen vanaf januari alleen nog op loten die daadwerkelijk zijn ver kocht. Alleen de jackpot wordt uit alle loten getrokken, dus ook de niet verkochte. Als gevolg hiervan wordt het aantal prijzen aanzien lijk verminderd. Het totale prijzen- bedrag - elke maand ongeveer 26 miljoen euro - blijft ruwweg gelijk. De Staatsloterij voert de verande ring door naar aanleiding van kri tiek op de huidige manier van prij zen trekken. Op dit moment doen elke maand achttien miljoen loten mee aan de trekking, terwijl er doorgaans maar ongeveer drie mil joen zijn verkocht. Als er op de on verkochte loten prijzen vallen, worden die niet uitgekeerd maar wel gepubliceerd. Veel deelnemers werden daardoor op het verkeerde been gezet. Het leek of de Staatslo terij heel veel grote prijzen uit keert, namelijk elke maand twin tig keer vijftigduizend en twintig keer honderdduizend euro. De meeste (16 a 17 van de 20) win nende lotnummers worden echter niet verkocht. Elke maand ontvan gen gemiddeld maar vier mensen daadwerkelijk vijftigduizend euro en evenveel deelnemers honderd duizend euro. In het nieuwe sys teem trekt de Staatsloterij alleen nog maar winnaars uit de stapel met drie miljoen verkochte loten. Omdat het aantal winnende loten voor deze prijzen wordt verlaagd naar 4, zijn er evenveel echte win naars als in het oude systeem. PW De Staatsloterij betrekt nu ook alle niet-verkochte loten in trek kingen. Daardoor lijkt het of er meer wordt uitgekeerd dan het geval is. Dat gaat veranderen. Daardoor blijft het uitgekeerde be drag gelijk. Voor de hoofdprijs en de jackpot heeft de verandering geen gevol gen. De hoofdprijs van één mil joen euro werd al getrokken uit daadwerkelijk verkochte loten. Bij de jackpot blijven ook de niet-ver- kochte loten meedoen. De Staatsloterij is verplicht mini maal 65 procent van de inleg uit te keren. Waarschijnlijk blijven de huidige prijzenbedragen hetzelfde en komen er vier gegarandeerde prijzen van vijftigduizend euro en evenveel van honderdduizend eu ro. Het ministerie van Justitie, bij wie de Staatsloterij vergunning moet aanvragen voor de loterij, vindt het huidige systeem van prijzen trekken te vaag. De Staatsloterij is opgedragen voor het einde van het jaar in elk geval de uitleg aan te passen, zodat elke deelnemer be grijpt hoe de trekking verloopt. Verzekeraar verlaagt premie basispakket met 50 euro. goes - Aanvullende verzekeringen van CZ worden fors duurder. De basisverzekering van de verzeke raar wordt daarentegen enkele tien tjes per jaar goedkoper. Betaalden verzekerden bij CZ vo rig jaar nog 1140 euro voor een na- turapolis, volgend jaar wordt dat 1089 euro. De restitutiepolis, waar bij verzekerden ook zorg mogen declareren van niet-gecontracteer- de zorgaanbieders, wordt met de nieuwe jaarpremie van 1146 euro ruim 50 euro goedkoper. Tegen over deze prijsverlaging staat een forse verhoging van kosten voor bijna alle aanvullende verzekerin gen. De Consumentenbond waar schuwde eerder al voor flinke pre miestijgingen. Alleen jongeren gaan er bij CZ op vooruit. Dat is een gevolg van het kabinetsbesluit om de tandzorg tot 22 jaar 'gratis' te maken en op te nemen in het basispakket. Cliënten met psychische of psy chiatrische problemen profiteren ook. Hun zorg wordt in 2008 ver goed in de basisverzekering, waar in ook de anticonceptiepil weer is opgenomen. Volgens CZ-woordvoerder Dirk jan Westerwoudt stijgt de vraag naar gezondheidszorg almaar. Vooral het aantal bezoeken aan de fysiotherapeut groeit snel. Ook gaan meer cliënten vaker naar de tandarts. De premie voor de aan vullende tandartsenpolis gaat om hoog van 22,95 euro naar 27,50 eu ro in 2008. CZ heeft 2,6 miljoen verzekerden. Vrijdag maakt de grootste concur rent VGZ (4,2 miljoen verzeker den) de ziektekostenpremies be kend. Uiterlijk 15 november moet ieder een een aanbieding van zijn verze keraar voor 2008 in de bus heb ben. Acties Thermphos zijn van de baan vlissingen - Het personeel van fos- forproducent Thermphos in Vlis- singen gaat geen actie voeren voor meer loon. Een kleine meerder heid stemde gisteravond in met het eindbod van de directie: 5,5 procent meer salaris in twee jaar. De CAO liep op 1 mei dit jaar af. Met terugwerkende kracht gaan de lonen dit jaar met 2,5 procent omhoog. In mei volgend jaar volgt een verhoging van 3 procent. De bonden hadden zes procent geëist. Van de 100 leden die gisteren op de vergaderingen aanwezig waren, stemde 60 procent voor het bod van de directie. De FNV noemt het een 'broos akkoord'. Apple noemt verkoop Leopard grote hit Cupertino - Apple heeft in het eer ste weekend sinds de introductie twee miljoen exemplaren verkocht van het nieuwe besturingssysteem Leopard. „De eerste verkoopcijfers wijzen erop dat Leopard een grote hit gaat worden", aldus Apple-top- man Steve Jobs. Het systeem her bergt onder meer een nieuw backup-systeem. Bovendien kun nen liefhebbers bij het opstarten kiezen of ze in Leopard of in een Windows-besturingssysteem wil len werken. Leopard is alleen te ge bruiken op de Mactintosh-compu- ter van Apple. Aardappels: friet geschikt: €8,25- 9,25, ex port: €9,50-10,50. Uien: Zaaiuien 30 grof, direct leveren van af land: €6,50-7,00, zaaiuien 60 grof, direct leveren van af land: 7,00-8,00, zaaiuien, droog uit de schuur: 8,50-9,25. Granen, zaden en peulvruchten: tarwe maal: 220 per ton, tarwe voer: 205 per ton, brouwgerst: 270 per ton; voergerst: €215 per ton; blauw maanzaad: 2550 per ton; karwijzaad: 9,75 per ton; kapucijners: 550 per ton; bruine bonen: 700 per ton. Fourage: veldbeemd uit de schuur: 65-75 per ton; roodzwenk uit de schuur: 70-80 per ton; Engels raaigras goede kwaliteit uit de schuur: 65-85 per ton; tarwestro grote pak ken uit de schuur: 90-110 per ton; tarwe stro kleine pakken uit de schuur: 110-130 per ton; gerstestro grote pakken uit de schuur: 65-90 per ton; gerstestro kleine pakken uit de schuur: 85-105 per ton. 0p onze gehele collectie kunstkerstbomen NU 10% Vroege-Bomen-Korting. T^maar liefst 82 cm hoog Het najaar inspireert veel mensen om creatief bezig te zijn met herfst- elementen. Intratuin biedt een enorm aanbod aan knutselmaterialen en droogbloemen. Groot assortiment droog bloemen en knustel materialen om mooie najaars stukken te maken. Violen Winterharde violen in sixpack diverse kleuren. Vanaf 3.49 Lantaarn Groot assortiment lantaarns. Vanaf 6.99 Krans Bessenkrans 30 cm. Zeer decoratief liggend op een schaal ofaandewand. Van 8.99 Brixton Bladblazer Blad blazen, opzuigen en versnipperen. Compleet metopvangzaken gehoorbeschermer. Kamerplant Denbrobium in glas Van 11.95 Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuinvestiging 0900-7707700 of kijk op: www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15