Glaslaminaat als UV- en zonwering V&D I Belastingtegenvaller drukt op nettowinst KPN derde kwartaal ffl 8 I i li 11 I i Google stapt ook in telefonie PZC Woensdag 31 oktober 2007 13 Buro Van der Schoor in Bruinisse beplakt elk jaar duizenden ramen. door Jeffrey Kutterink bruinisse - Duizenden ramen van huizen, winkels, kantoren en zorg instellingen zijn er al mee volge plakt: glaslaminaat. Of om zon licht of uv-straling tegen te hou den, óf om te voorkomen dat ie mand naar binnen kan gluren. Buro Van der Schoor in Bruinisse adviseert, levert en plakt de folie, al spreekt directeur Pieter Jan van der Schoor liever van laminaat. „Het materiaal bestaat uit verschil lende lagen." Emergis, PWG, Philips, Rijkswater staat en Coroos zijn slechts een paar willekeurige opdrachtgevers. Laatste meldde zich nog een boot eigenaar uit Dubai, die een paar scheepsruiten wilde laten behande len. Het is voor Van der Schoor geen punt. Glaslaminaat kan, af hankelijk van de samenstelling, voor verschillende toepassingen worden gebruikt. „Winkels gebrui ken het om te voorkomen dat pro ducten in de etalage verkleuren door uv-straling." „Zolang het licht is, komt uv-stra- ling binnen. Door gebruik van glas laminaat kun je de straling reduce- Iten tot bijna o procent. Daarmee wordt de snelheid van verkleuring I met de helft teruggebracht." Particulieren kiezen raamfolie als den haag - Het telecomconcern KPN heeft in het derde kwartaal een nettowinst van 355 miljoen eu ro geboekt. Het resultaat onder de streep werd negatief beïnvloed door een eenmalige belastingtegen valler van 80 miljoen euro, zo maakte het bedrijf dinsdag be kend. Het aandeel KPN leverde op de beurs tijdens de ochtendhandel ongeveer 5 procent in. zonwering of om te voorkomen dat mensen naar binnen kunnen kijken. „Soms zijn normale zonwe ringen niet toepasbaar. Denk bij voorbeeld aan apart vormgegeven ramen." Restaurants en kantoren, gebruiken de folie ook om hinder De omzet bedroeg 3,04 miljard eu ro, evenveel als in dezelfde periode vorig jaar. Het resultaat voor rente, belastingen, afschrijvingen en amortisatie (ebitda) kwam uit op 1,22 miljard euro, 1,8 procent hoger dan vorig jaar. Beide resultaten zijn in lijn met de gemiddelde verwachting van ana listen. KPN zegt op koers te liggen zijn doelstellingen voor 2007 te ha- lijke schittering van zonlicht te ver minderen. Een ander soort lami naat zorgt voor een soort pantser op het glas, waardoor inbrekers las tiger kunnen binnenkomen. Hoe specialistisch het werk ook is, toch is Buro van der Schoor een len. Het concern mikt op een om zet en ebitda gelijk aan die van 2006. Financieel directeur Marcel Smit zei in een toelichting dat de belas tingtegenvaller verband houdt met de herstructurering van KPN in 2001 en 2002. Hij zei in de komen de kwartalen niet meer van dat soort bijzondere lasten te voor zien. NEW YORK - Internetzoekmachine Google is dicht bij de lancering van een nieuwe strategie om de te lefoonindustrie wakker te schud den. Het bedrijf heeft software ont wikkeld die ervoor zorgt dat tele foonproducenten hun telefoons toegankelijk kunnen maken voor Google-toepassingen en diensten, zoals Google Maps, YouTube en Gmail. Dit schreef Amerikaanse za kenkrant The Wall Street Journal gisteren op haar site. Volgens de krant zal de aankondi ging van de nieuwe dienst binnen twee weken plaatsvinden en zal het product halverwege 2008 op de markt worden gebracht. Et- wordt al maanden gespeculeerd over de nieuwe telefoondienst van Google. Sommige media schreven dat Google een eigen telefoon op de markt zal brengen om te con curreren met de iPhone van Ap ple. Het lijkt er echter op dat er al leen sprake zal zijn van software en diensten op de gsm. foto Marijke Folkertsma eenmanszaak. „Als het nodig is, kan ik direct beschikken over drie gespecialiseerde mensen. Het aan brengen van het glaslaminaat is ui terst secuur werk. De folie moet namelijk onzichtbaar worden aan gebracht. Er mogen geen stofdeel tjes of luchtbellen achterblijven." De lijm zelf is helder en onzicht baar. „Met behulp van een che misch middel en een schrapmes kan het laminaat worden verwij derd." Normaliter wordt de folie aan de binnenkant van de ramen geplakt. Soms kan dat niet, zoals bij hoog-geïsoleerd HR++-glas. Want dan is er kans op thermi sche breuk. In dat geval kan het 'Bij het aanbrengen van glaslaminaat mogen geen luchtbellen achterblijven' glaslaminaat ook aan de buitenzij de tegen het glas worden geplakt. Aan de binnenkant gaat de raamfo lie volgens Van der Schoor twintig jaar mee; aan de buitenkant zo'n tien jaar. „De raamfolies zijn ver krijgbaar in een verschillende kleu ren, waardoor het ook kan worden gebruikt om het uiterlijk van een gebouw te verfraaien." Van der Schoor heeft jaarlijks enke le honderden opdrachten. Het werkgebied omvat Zeeland, Bra bant en Zuid-Holland. Concurren tie heeft Van der Schoor in Zee land niet. „We werken dan ook sa men met veel glasbedrijven. Er zijn zoveel soorten glaslaminaat dat ze daar hun vingers niet aan willen branden." Hf www.glaslaminaat.nl Obelisk Bjork Tijdelijk 2e overtreksel gratis!* Twee halen, één betalen. Deze acne geldt voor de dessins Obelisk, Love en Bjork, verkrijgbaar in 3 kleuren. Al vanaf 49,95 per 2. "Zolang de voorraad strekt FAVORIET VAN SLAPEND NEDERLAND Den Boer Woonmode St. Domusstraat 76 4301 CR Zierikzee Tel. 0111-412345 denboer@zeelandnet.nl Firma Van Daalen Marktstraat 3 4527 CL Aardenburg Tel. 0117-491517 www.vandaalenaardenburg.nl Van 't Hoff Wonen Molendijk 17 4542 BJ Hoek Tel. 0115-441235 Meubelcentrum Verdegem-Oostburg Nieuwstraat 68 4501 ND Oostburg Tel. 0117-453453 V&D Goes Schuttershof 8 Dees Interieur Axelsestraat 12-14 4543 CJ Zaamslag Tel. 0115-431261 Renique Interieurs Brouwerijstraat 41 4501 CN Oostburg Tel. 0117-454801 Vema Woningtextiel Axelsestraat 59 4537 AC Terneuzen Tel. 0115-694912 www.vema-woningtextiel.nl De styliste Jil Buckeridge kijkt in je garderobe, geeft je persoonlijk kledingadvies en gaat speciaal voor jou shoppen; je krijgt een compleet nieuwe outfit t.w.v. 250 euro! Beantwoord de volgende vraag en maak kans op deze prijs: Welke strepen maken je silhouet langer en slanker? A) Horizontale strepen B) Verticale strepen SMS je antwoord als volgt naar het nummer 2002: Eerst het woord ACTIEMODE, dan je antwoord (A of B) en dan je woonplaats. Bijvoorbeeld: ACTIEMODE A Goes of ACTIEMODE B Goes Kijk voor de spelregels en meer info over mode op http://www.pzc.nl/mode WGGGNGR dagbladen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13