Koffeman: 'Kritiek is grotesk' 'Natuurlijk heeft de partij de maatschappelijke wind mee. De geesten in Nederland zijn rijp voor meer aiervriendelijkheid'. Niels Dorland van de Dierenbescherming. PZC Woensdag 31 oktober 2007 1 1 'Grotesk', vindt PvdD-Eerste Kamerlid en bedenker van de partij Niko Koffeman de kritiek op het feit dat het ministerie van LNV twee ambtenaren vrij moet maken om alle vragen van de PvdD te beantwoorden. Koffeman rekent voor: „Er werken daar 3900 mensen. Als er daar twee van onze vragen moe ten beantwoorden, waar hebben we het dan over? Dat er zo op gereageerd wordt, geeft wel aan dat de minister ontzettend met ons in de maag zit. Vriend en vijand zijn het er over eens dat er dankzij ons in Nederland veel meer aan dacht is gekomen voor dierenwelzijn. Niet al leen in de politiek maar in de hele maatschap pij. Bij de Dierenbescherming komen ineens twee keer zoveel meldingen van mishandeling binnen", zegt Koffeman. „CDA'er Atsma zei maandag in Trouw dat wij de politiek zouden 'gijzelen'. Hij hoopte dat het debat over de landbouwbegroting deze keer nu eens niet alleen maar over dieren zou gaan. Ik moet hem teleurstellen." De partij heeft in tien maanden veel bereikt, stelt hij. Er zijn onder andere moties aangeno men tegen de drijf- en drukjacht, net als tegen de 'verrijkte kooi' voor kippen. „De minister denkt dat ze onder dat laatste uit kan komen, maar ze zal toch eerst de coalitiepartners PvdA en de Christenunie over moeten halen." Hij somt nog meer succesjes voor de partij op maar het belangrijkste is in zijn ogen dat 'de an dere partijen over 'elkaar buitelen als het gaat om dierenwelzijn'. En ook het buitenland roert zich. Nadat de Par tij voor de Dieren vorig jaar in de Tweede Ka mer kwam, zijn er soortgelijke partijen opge richt in België, Luxemburg, Engeland, Duits land, Frankrijk en Spanje. „We hebben een ei gen jongerenafdeling en zijn een van de snelst groeiende partijen. Ik denk dat we bij de vol gende verkiezingen vier tot zes zetels halen. Ik zie dat we al onevenredig veel invloed hebben. Zelfs het CDA is al aan het draaien als het gaat om de varkensflats. Dat zou een paar jaar gele den nog ondenkbaar geweest zijn. „Vergelijk ons met een haas bij de marathon. Ie kunt zeggen dat je die niet bij de finish ziet, maar zijn rol is toch ontzettend belangrijk." Koffeman verwerpt ook de kritiek dat de partij vooral reageert op acties van anderen en geen eigen visie etaleert. „Ons eigen wetenschappe lijk bureau komt in december met een docu mentaire, een antwoord op de beroemde film van Al Gore. Want die was namelijk een ding vergeten: de uitstoot van broeikasgas door de veehouderij." foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11