Meningen Therapie verkrachte meisjes Oplossingen puzzelrubriek Psychiatrisch Verpleegkundige ZorgSaam PZC Dinsdag 30 oktober 2007 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 Iezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Sinterklaascadeautje Een PvdA'er als minister van Fi nanciën de schatkist laten bewa ken vind ik hezelfde als een pas toor seksuele uitleg laten geven (zie PZC-artikel Antillen willen geld). In theorie zal het wel luk ken, maar de praktijk wijst uit dat het grote graaien weer is begon nen. Afgezien van de honderden miljoenen die men hier en daar kwijtscheldt, hebben onze bewind voerders nu gemeend onze tropi sche ABC-eilandjes een sinterklaas cadeautje van 2,2 miljard euro te schenken. Dat is voor een bevol king van 180.000 mensen. Dat is zo'n 12.000 euro per persoon. Even voor de verhouding dat is hier een cadeautje van dik 190 mil jard euro. En Harry Potter maar roepen: Wij van de politiek achten het niet nodig om een referendum bla bla bla, zou hij het wel weten dat ze zijn schatkist aan het leeg jatten zijn. Na jarenlang de Sinter klaas van Europa te hebben ge speeld en de hemel zij dank niet meer actief op dit terrein heeft ons aller Pronk een waardig opvol ger gevonden. Je kunt wel merken dat de politici honderd dagen on der de burgers hebben vertoefd. H. van Eeden van Speykstraat 8, Terneuzen Storm Heel goed dat de film De Storm over de ramp en de impact ervan in Zeeland wordt opgenomen. Al leen zou het jammer zijn, als in die film weer diverse vooroorde len over Zeeland benadrukt wor den. Zoals: een gebied waar be krompen mensen wonen, zwaar godsdienstig, met een sterke socia le controle en veroordelend naar al les wat buiten de eigen regeltjes valt. Zeker is er een zwaar gods dienstige stroming in Zeeland, maar in welk provincie in Neder land komt dat niet voor? Hetzij protestant of katholiek? En natuur lijk was men in 1953 meer gezags getrouw en aan traditie gebonden, maar dat was heel Nederland. Zeeland is een provincie waar alle soorten Nederlanders wonen, van atheïst via vrijzinnig tot traditio neel en zeer godsdienstig protes tant en katholiek. Een provincie ook, waar men over het algemeen nog geïnteresseerd is in de samen leving als geheel, met burenhulp, veel vrijwilligers en een glimlach en groet voor iedereen. Als dat in die film ook naar voren zou ko men, zou dat recht doen aan een aspect van Zeeland dat meestal on derbelicht wordt. Joke Smallegange Zuidweg 3, Nisse Anesthesist Ik heb veel respect voor de Bel gische anesthesist, dokter Becx, over het geduld voor de belachelij ke actie (PZC, 27 oktober). Ik ben geen aanhanger van welk geloof dan ook, maar als mensen de ken nis hebben om medisch in te grij pen dan zal dat wel een bedoeling hebben. En als diezelfde verheve ne niet wil dat er ingegrepen wordt of je bent het er niet mee eens, ga dan niet naar een zieken huis. Ik ben benieuwd naar de reacties die uit deze vreemde actie loskomen. Vooral ook of die uit de hoek van de gematigde moslims komen. Ik weet dat een heleboel moslimjongeren de capaciteit heb ben om medicus te worden. Maar waar gaan die werken als ze enkel mensen van hun eigen sekse mo gen behandelen? Ik vraag me af wat er gebeurt als die man ooit (Al lah mag het verhoeden) in een le vensbedreigende situatie komt en er is enkel een vrouwelijke chirurg aanwezig die hem kan redden. In onze verderfelijke westerse wereld waar vele moslims toch wel de luxe en rijkdom van willen meebe leven, wordt er geopereerd door mannen en vrouwen. De gematig de moslims zouden op deze extre me manier van cultuurhandha- ving moeten reageren. Marcel Vis Prinsenlaan 61, Middelburg UTRECHT - Het Landelijk Psycho- traumacentrum voor Kinderen en Jongeren van het UMC Utrecht heeft een groepstherapie ontwik keld voor pubermeisjes die zijn aangerand of verkracht en hun ouders. Het doel van de therapie Steps is om de Post Traumatische Stress Stoornis (PTSS) te verminderen. Mensen met PTSS hebben klach ten als herbelevingen en slaap- en concentratieproblemen. De thera pie bestaat uit acht bijeenkomsten voor steeds vier meisjes. Volgens het UMC vinden aangerande en verkrachte meisjes het prettig om hun verhaal met elkaar te kunnen delen en hebben zij steun aan el kaar. Ouders volgen therapie in een parallelle groep. Zij krijgen in formatie, waardoor zij de stress reacties van hun dochter en zich zelf gaan begrijpen. In de afgelopen twee jaar hebben zich bij het centrum in Utrecht honderd meisjes aangemeld in de leeftijd van 13 tot en met 18 jaar, die eenmalig seksueel geweld heb ben meegemaakt en daar blijven de problemen van ondervinden. Volgens cijfers van de Rutgers Nis- so Groep uit 2005 is in Nederland een op de zes meisjes tussen de 12 en 25 jaar wel eens gedwongen tot seksuele handelingen. GOES - In de krant van zaterdag 27 oktober is in Prisma-bijlage van de PZC, op de pagina van de puzzel rubrieken, een fout geslopen. Er is een verkeerd kadertje Zo Doet U Mee geplaatst op de puz zelpagina. De sleutelwoorden of oplossingen van de cryptogram, doorloper, combipuzzel, het Zweeds raadsel, en het sudokokwintet moeten op gestuurd worden naar: De Puzzelpagina, Postbus 235, 5201 HB Den Bosch of zij kunnen naar lezersservice@pzc.nl worden ge maild. Oplossingen kunnen voorlopig niet meer telefonisch worden door gegeven. ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen beschikt over drie ziekenhuislocaties, ambulancedienst, thuiszorg en vier locaties voor ouderenzorg. Ruim 3000 medewerkers bieden kwaliteitszorg. Wij hebben de volgende vacatures: Part-time medewerker Voorlichting Communicatie in een tijdelijk dienstverband niveau 4/5 of A1/A2 Kijk voor de uitgebreide vacatures op onze website www.zorgsaam.org zeeuws-viaanderen wielingenlaan 2, 4535 PA Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9