Belgische gangster loopt nog vrij rond Turks leger zegt klaar te zijn voor de aanval Tories leggen bom onder de Britse Unie' De nieuwe Saab 9-3 range: mooi voor mens en milieu. 1Q5 JAAR van de reepe 8 Dinsdag 30 oktober 2007 PZC Saab Melse Goes Amundsenweg 35, 4462 GP Goes, telefoon 0113 - 271515, www.saabmelse.nl LONDEN - De Britse conservatieven worden ervan beschuldigd het Ver enigd Koninkrijk te willen opsplit sen. Oppositieleider David Came ron lanceert deze week een voor stel om Schotse Kamerleden in Londen stemrecht te ontnemen over zaken die alleen Engelsen aan gaan. Velen zien dit als een poging de Britse Unie te breken. Alex Salmond, premier van de Schotse afvaardiging in Edin burgh, lacht in zijn vuistje: hij wil niets liever dan onafhankelijkheid en de Tories lijken hem daarbij een handje te helpen. Salmonds nationalistische partij SNP wil voor 2010 een referendum houden over Schotse onafhankelijkheid. Volgens Cameron is het oneerlijk dat Schotten beslissen over het En gelse onderwijs en zorg, terwijl ze daar zelf niets mee te maken heb ben. De nieuwe Saab 9-3 range is het toonbeeld van hedendaags design. Zoals de aantrekkelijke Saab 9-3 Intro Edition, standaard met onder andere 16" lichtmetalen wielen, Bi-Xenon koplampen en elektrisch verwarmbare voorstoelen. Saab kijkt ook verder. Voor elke Saab 9-3 kunt u ook kiezen voor BioPower-motoren op het milieuvriendelijke bio-ethanol (E85). Want bij Saab werken we ook aan een schoner en mooier milieu. De nieuwe Saab 9-3, vanaf 30.290,- U rijdt al een Saab 9-3 vanaf 579,- (60 mnd/20.000 km/j, tarief Saab Financial Services). CO2 uitstoot 147-264 gr/km, verbruik 5.4-11.0 L/100 km. Wijzigingen voorbehouden. BUENOS AIRES - De huidige Argentijnse president Nes tor Kirchner en zijn echtgenote Cristina Fernandez de Kirchner vieren in hun verkiezingshoofdkwartier dat Cristina is gekozen tot de nieuwe president. Nadat giste ren 96 procent van de stemmen was geteld van de zon dag gehouden verkiezingen, bleek dat zij een zo grote overwinning had geboekt, dat een beslissende tweede stemronde niet meer nodig is. Cristina Kirchner haalde 45 procent van de stemmen, haar rivalen Elisa Carrio en Roberto Lavagna slechts 23 en 17 procent. foto AP Politiek eist veiligere gevangenissen na ontsnapping. door onze correspondent Max Steenberghe BRUSSEL - Ondanks een klopjacht van de Belgische federale politie liep de ontsnapte gangster Nordi- ne ben Allal gisteravond nog op vrije voeten. Vrijwel alle politieke partijen eisten gisteren beter be waakte gevangenissen om ontsnap pingen te voorkomen. Ben Allal was al drie keer eerder ontsnapt. Hij ontkwam zondagavond toen een kleine helikopter, waarmee hij wilde ontsnappen, neerstortte. Die was gekaapt door handlan gers, landde tijdens het luchten op de binnenplaats maar kon niet meet wegkomen omdat andere ge- Een gevaarlijke crimineel is voor de vierde keer uit een Belgische gevangenis ontsnapt en loopt nog vrij rond. De politiek eist nu beter bewaakte gevangenissen. vangenen zich eraan vastklamp ten. Ben Allal had van de piloot in middels een pistool gekregen, gij zelde met een maat twee cipiers en ontsnapte in hun uniformen met een politiewagen. Ben Allal moest 39 jaar zitten we gens vijftig gewelddadige overval len en carjackings, plus pogingen tot moord toen hij bij een ontsnap ping twee agenten neerschoot. Hij werd in 1998 voor het eerst ver oordeeld, maar ontsnapte twee jaar later door eerst te doen alsof hij iets aan zijn been had om ver volgens toch hard weg te rennen. Toen hij na drie maanden weer ge pakt was, liep hij een week later de gevangenis uit in de kleren van zijn broer die hem opzocht. De derde keer werd tijdens een avond wandeling een touw over de muur gegooid. Ben Allal pakte het en werd door een auto over de omhei ning getrokken. Vijf dagen later kon hij, na een vuurgevecht, op nieuw gepakt worden. In juni van dit jaar belandde hij in de zwaarbe waakte gevangenis van Itteren. Soldaten omsingelen zo'n honderd strijders van Koerdische PKK. ANKARA - De Turkse strijdkrach ten hebben alle voorbereidingen afgerond voor een grootschalig grondoffensief tegen Koerdische PKK-strijders in het noorden van Irak. Volgens verscheidene Turkse me dia heeft Ankara in totaal 150.000 militairen in gereedheid gebracht, van wie de meerderheid al in de grensregio verblijft Ze wachten nu op een bevel van de legertop om het buurland binnen te vallen. „We houden onze adem in en wachten op het bevel", zei een hooggeplaatste militair gisteren te gen Turkse journalisten. Het Turk se leger heeft gisteren niet ver van de grens met Irak circa honderd strijders van de Koerdische Arbei derspartij PKK omsingeld. De strij ders verschansen zich in onder meer grotten of holen in de berg achtige streek Ikiyaka in de zuid oostelijke provincie Hakkari. El ders kwam gisteren een Turkse sol daat om het leven door een land mijn die de PKK zou hebben ge legd. Zondag kwamen circa twin tig PKK-strijders om in de regio Tunceli volgens de strijdkrachten. De Turkse bevolking is woedend over een serie hinderlagen van de PKK waarbij recent veel Turkse mi litairen werden gedood. Op tal van bijeenkomsten is op harde actie te gen de PKK aangedrongen. SCHOENMODE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8