Binnenland 1 ni 1 Geen schot in gesprekken over versoepeling van het ontslagrecht Goedemorgen! Voogd zag drama niet aankomen woensdag 7 november L 24R M Ondernemer Kenners strijden om de Gouden Kaasboor Swiss Sense' 6 Dinsdag 30 oktober 2007 PZC wiS1 Nieuwsgierig naar de advertentie mogelijkheden in de Ondernemer special 'Bedrijfsauto's'? Bel voor een afspraak! bel nu 076 - 531 22 77 Conflict tussen minister en regeringsfracties CU en PvdA duurt voort. DEN HAAG - Er is nog geen oplos sing in zicht voor het conflict tus sen minister Piet Hein Donner van Sociale Zaken en de regerings fracties van PvdA en Christenunie over de versoepeling van het ont slagrecht. De CDA-bewindsman liet eind september doorschemeren dat hij nog ongeveer vier weken dacht no dig te hebben om met een wets voorstel te komen over een andere opzet van het ontslagrecht. Die ter mijn is inmiddels verstreken en volgens ingewijden duurt het nog zeker enkele weken voor het kabi net de knoop kan doorhakken. Volgens sommigen zit de zaak zelfs 'muurvast'. Donner kwam dit voorjaar met een plan om het ontslagrecht te vereenvoudigen. Hij wil de ontslagvergoeding wet telijk vastleggen, waardoor werkge vers niet meer naar de rechter hoe ven als ze van een personeelslid af willen. In het regeerakkoord staat dat er 200.000 mensen extra aan de slag moeten komen die nu wei nig kans maken op de arbeids markt. Volgens Donner kan dat al leen als de ontslagprocedures wor den vereenvoudigd. Maar de PvdA voelt er, net als de vakbeweging, helemaal niets voor de ontslag toets door de rechter af te schaf fen. Volgens de sociaaldemocraten zou dat de ontslagbescherming op onaanvaardbare wijze aantasten. Vanuit de PvdA-fractie is zelfs met Het conflict over het ontslag- recht zitmuurvast'. De termijn waarbinnen de minister met een wetsvoorstel zou komen is ver streken, een voorstel ligt er niet. een kabinetscrisis gedreigd als het plan van Donner niet van tafel gaat. De Christenunie laat zich wat minder scherp uit, maar zit in houdelijk op dezelfde lijn als de PvdA. Donner beloofde na de PvdA-dreigementen nog eens goed naar zijn plan te kijken. Hij zei open te staan voor argumenten van tegenstanders. Sindsdien had de minister achter de schermen di verse keren contact met de fractie specialisten van PvdA en Christenunie, maar dat heeft niet tot een gewijzigde opstelling ge leid. In het openbaar wordt Don ner niet moe te herhalen dat het huidige ontslagrecht verstarrend werkt. Begin oktober vergeleek hij de ontslagbescherming met 'een af drijvende en smeltende ijsschots', tot ergernis van PvdA-fractievoor- zitter Jacques Tichelaar. pagina 13: bonden halen hard uit naar werkgevers De grootste boxspring-specialist van Nederland www.swisssense.nl Gezinsvoogd Savanna voor rechter wegens falende hulpverlening. DEN HAAG - Een zorgverlener die opstapt uit onvrede met de situa tie. Melding van kindermishande ling en tal van schrijnende berich ten. Hoe is het mogelijk dat de ge zinsvoogd van Savanna, ondanks al die signalen, niet doorhad dat de peuter uit Alphen aan den Rijn groot gevaar liep bij haar moeder? Dat is de vraag die blijft hangen na de eerste zittingsdag in de Haagse rechtbank. Voor het eerst wordt een gezins voogd strafrechtelijk vervolgd voor falende hulpverlening. Het open baar ministerie legt de 49-jarige vrouw uit Castricum, medewerk ster van Bureau Jeugdzorg Noord-Holland, dood door schuld ten laste. „Ik vind het nog steeds schokkend dat ik niets heb her kend", verklaarde de vrouw giste ren voor de rechtbank. Als gezins voogd kwam ze eens per maand over de vloer bij de vrouw die uit eindelijk in september 2004, na stelselmatige mishandelingen, haar driejarige dochtertje om het leven bracht. Een getuige, van beroep so ciaal-psychiatrisch verpleegkundi ge, noemde Savanna 'een gedres seerd aapje'. Maar zulk gedrag heeft de gezinsvoogd nooit waarge nomen, gaf ze aan. Drie hulpverleners kwamen regel matig bij het gezin over de vloer. Van hen kreeg de voogd signalen dat Savanna gevaar liep. Ook van uit de crisisopvang waar Savanna als baby een paar maanden ver bleef kwamen verontrustende tele foontjes. Uiteindelijk wilde een van de hulpverleners niet meer in het gezin werken. „Ik wil niet als middel gebruikt worden om iets in stand te houden", luidde haar verklaring. Aan het eind van 2003 was de voogd nog de enige die over de vloer kwam. „Maar ik zag een stijgende lijn." Vanochtend wordt de rechtszitting hervat. Middelburg: Mortiereboulevard 18a, telefoon (0118) 60 65 94 EDAM - Een kaaskenner ruikt maandag aan een stukje kaas tijdens het Nederlands Nationaal Kaaskeurconcours. De deelnemers krijgen tien kaasmonsters (boorsels) voorgelegd van de gang bare Nederlandse kaassoorten. Er wordt 'blind' geproefd. Door te voelen, ruiken en te proeven moet worden aangegeven van welke soort en leeftijd de kaas is. Indien een smaakafwijking wordt geconstateerd, moet worden aangegeven welke afwijking. De beste keurder wint de Gou den Kaasboor. Vandaag is de laatste dag van het concours. foto Marcel Antonisse/ANP BQXSPRINGS MATRASSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6