'Doe aangifte over kudde' Bootjes moeten tijdelijk weg uit haven van Veere door baggerwerk Koffieshop krijgt nog even uitstel Enkelband voor dief Kraanmachinist zit paar uur klem in cabine Politie bekeurt 42 bromfietsers op Walcheren □2 Winkeldieven gepakt in Hulst Spzc Dinsdag 30 oktober 2007 25 PvdD kan geen aangifte doen, ex-vrijwilligers van Schaapskudde wel. door Luc Oggel heinkenszand - De Partij voor de Dieren (PvdD) roept ex-vrijwilli- gers van de Zeeuwse Schaapskud de in Heinkenszand op om bij de politie aangifte te doen van mis handeling en verwaarlozing van schapen door de herder. Dat heeft coördinator R. Ossewaarde van de afdeling Zeeland van de PvdD gis teren laten weten. De PvdD wilde eigenlijk zelf aan gifte doen tegen het stichtingsbe stuur, maar dat bleek niet te kun nen omdat de partij niet getuige is van de mogelijke misstanden. Die werden vorige week door ex-mede werkers van de Zeeuwse Schaaps kudde naar buiten gebracht. Zij de den afgelopen vrijdag in deze krant een boekje open nadat twee van hen waren ontslagen omdat zij kritiek hadden op de werkwij ze van de nieuwe herder. Uit pro test pakten vier anderen daarop zelf hun biezen. Volgens de ontsla gen medewerkers zou de kudde onder meer te weinig eten krijgen en niet worden verzorgd. Een lam metje met 'opstartproblemen' is volgens de ex-medewerkers dood geslagen tegen een muur. De berichten waren, samen met waarnemingen van A. Vos die praktisch naast de schaapskooi woont en tevens lid is van de Zeeuwse werkgroep van de PvdD, voor de partij de directe aanlei ding om naar de politie te stap pen. Vos heeft in augustus zelf al een brief geschreven aan het stich tingsbestuur. 'De indruk die de herder wekt, is van iemand die een taakstraf uitvoert en niet van iemand die met plezier zijn werk doet', staat er onder meer in te le zen. Op de brief kwam echter geen reactie. De Borselse burgemeester J. Gelok, De PvdD roept ex-medewerkers van de Zeeuwse Schaapskudde op om aangifte te doen van mishandeling en verwaarlozing van schapen. tevens voorzitter van het stich tingsbestuur, liet gisteren weten dat 'de dieren altijd op de eerste plaats komen'. „Wij zijn als stich ting van mening dat de zaken die naar voren worden gebracht niet stroken met de werkelijkheid", al dus Gelok. „Het klopt wel dat de stichting niet gereageerd heeft op eerdere klachten. De reden hier voor is dat deze klachten kwamen van oud-vrijwilligers bij hun af scheid." J. van der Poest Clement, één van de ontslagen vrijwilligers, zegt geen aangifte te durven doen. „We vrezen voor onze veiligheid. Als je een schaap kunt mishandelen, dan misschien ook wel een mens." NIEUWDORP - Een 44-jarige kraanmachinist uit de het terrein van Sealake Terminal aan de Estland- kwam ter plaatse, maar de verwondingen van de gemeente Middelburg is gisterochtend gewond weg in Vlissingen-Oost. De man kwam klem te het slachtoffer bleken naar omstandigheden mee geraakt toen de giek van de kraan afbrak en te- zitten onder de schakelkast in de cabine. Na ruim te vallen. Hij is met schouderletsel naar het zie- gen de cabine terecht kwam. Dat gebeurde op twee uur werd hij bevrijd. De traumahelikopter kenhuis in Goes gebracht. foto Rolf de Feijter middelburg - De politie heeft de afgelopen twee weken op Walche ren extra gecontroleerd op brom mers en snorfietsen omdat het aan tal klachten over gevaarlijk rijge drag en geluidsoverlast is toegeno men. Er zijn 42 boetes uitgedeeld voor overtredingen als het niet dra gen van de helm en rijden met op gevoerde brommers. Van één be stuurder werd het rijbewijs ingeno men omdat hij te veel gedronken had. Van de snor- en bromfietsen die technische mankementen vertoon den, zijn de kentekenbewijzen in genomen. De eigenaren krijgen die terug als ze de brommer in ori ginele staat hebben gebracht. Voor het eerst sinds ontstaan van Veerse Meer is baggeren nodig. door Henk Postma VEERE - De Veerse stadshaven wordt deze winter uitgebaggerd. Alle bootjes moeten daarvoor wij ken. De Jachtclub Veere, die de ha ven huurt van de gemeente, is al met de ontruiming begonnen. Op 15 november moet de haven helemaal leeg zijn. Wie de bagger- klus gaat uitvoeren is nog niet be kend. Aannemers hebben tot aan staande woensdag de tijd om prijsopgave te doen. Daarna bekij ken burgemeester en wethouders wie van hen het karwei mag gaan klaren. Er moet een dertig tot veer tig centimeter dikke laag slib uit het haventje worden geschept. Het is voor het eerst sinds het ontstaan van het Veerse Meer, 46 jaar gele den, dat in de haven wordt gebag gerd. Mochten de kosten flink te genvallen dan kan de gemeente nog van gunning afzien. Maar daar gaat men vooralsnog niet van uit. De Jachtclub Veere ziet de nood zaak in van de baggerwerkzaamhe- den en neemt het ongemak voor lief. Volgens voorzitter J. van Cra- nenburgh voorziet het huurcon tract er in dat de haven eens in de 46 jaar wordt uitgebaggerd. De jachtclub koos er zelf voor de ha ven volledig te ontruimen om schade aan de 160 boten te voorko men en om de baggerwerkzaamhe- den te vergemakkelijken. Mogelijk kunnen daarmee ook de bagger- kosten worden gedrukt. Het uitge spaarde geld zou dan ten goede kunnen komen aan de jachtclub als tegemoetkoming in de ontrui- mingskosten. De gemeente wil daar niet aan. Van Cranenburgh schat dat zijn club er nu zo'n twin tigduizend euro bij inschiet. De Jachtclub Veere moet voor 15 november de stadshaven van Veere ontruimen. Dat houdt verband met een grootscheepse baggerklus. Burgemeester bereid beslissing rechtbank af te wachten. middelburg - Koffieshop Roxy in de Zandstraat in Middelburg mag niet open blijven tot het bezwaar schrift van de eigenaar is behan deld. Burgemeester K. Schouwe- naar heeft dat gisteren besloten. Advocaat G. Beckers vroeg giste rochtend om uitstel. Tevens kon digde hij aan dat woensdag dat be zwaarschrift tegen de sluiting bij de gemeente arriveert. Ook liet hij weten dat hij donderdag een kort geding aanspant om op die ma nier ook de sluiting tegen te hou den. De koffieshop moet van de ge meente per 1 november definitief sluiten wegens het meermalen overtreden van de gedoogregels. Volgens beleidsambtenaar J. Groe- nenberg is de burgemeester wel be reid de beslissing van de recht bank af te wachten. Dan moet ad vocaat Beckers aanstaande donder dag wel daadwerkelijk een kort ge ding aanspannen bij de Middel burgse rechtbank. Wachten met het bevel tot sluiting tot het be zwaarschrift is behandeld wil Schouwenaar echter niet. Dat kan namelijk nog zeker zes tot acht we ken duren. middelburg - Zes maanden lang moet een inwoner van Vlissingen een elektronische enkelband om. Daarnaast veroordeelde de Middel burgse rechtbank hem tot een jaar voorwaardelijke celstraf en een werkstraf van 180 uur. De man haalde in een periode van drie jaar vele duizenden euro's uit de kluis van scholengemeenschap Schelde- mond in Vlissingen. De rechtbank is wat onder de eis van de officier van justitie gaan zit ten omdat de man niet louter uit winstbejag handelde. Hij nam het geld weg en schreef valse rekenin gen uit om op die manier zijn me dicijnverslaving te kunnen beta len. Nadat de school ontdekte wie verantwoordelijk was voor de dief stal en oplichting is de man ontsla gen. Hij heeft een afbetalingsrege ling met de school getroffen. hulst - De politie heeft zondag om 16.40 uur een 47-jarige vrouw en een 51-jarige man uit België aan gehouden voor diefstallen die ze hebben gepleegd bij Morres Wo nen in Hulst. Winkelpersoneel hield het tweetal in de gaten omdat het zich opval lend gedroeg. Even later troffen agenten in de kofferbak van de au to van de Belgen gestolen spullen aan. De buit bestond uit onder meer pannen, een lamp, grillpla ten, badmatten, handdoeken en badlakens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61