Visie op Renesse vergt veel geduld dier is weg naar homeopathie Cran Combi: 4 4 Houd uw blaas in prima 3 halen 2 betalen! I conditie: 1200 mg Cranberry- van €59,85 voor €39,90! f extract per dag j;PZC Dinsdag 30 oktober 2007 23 Cursus en excursies over najaarstrek vogels goes - Theo de Kuiper, gids van natuurvereniging IVN De Bevelan- den, geeft vanavond in het Goese Milieu Educatie Centrum (MEC) een cursus over de najaarstrek van zangvogels, eenden en ganzen. De zaterdagochtenden 3 en 10 novem ber staan aan de cursus gekoppel de excursies op het programma. De cursusavond is van 19.30 tot 22.00 uur in het MEC aan de Kat- tendijksedijk 23. Kosten: acht euro. Dominee vertelt over reizen naar Afrika bruinisse - De Hervormde Ge meente in Bruinisse houdt donder dag haar jaarlijkse zendingsavond. Dominee G. Bos, predikant in Serooskerke, verzorgt een avond vullend programma over zijn zen dingsreizen naar Afrika. Hij vertelt over zijn ervaringen en laat dia's zien. Ook kunnen bezoekers artike len aanschaffen van een boekenta fel. De avond in het Hervormd Vereni gingsgebouw begint om 19.30 uur. Helder van geest na info over mediteren brouwershaven - In activiteiten- centrum Qint op de Markt in Brouwershaven wordt vrijdag een informatieavond over mediteren gehouden. Na een korte lezing gaan bezoekers zelf aan de slag met verschillende technieken. Doel is om rustig en helder van geest te worden of te blijven. Do cente is Karin Roelofs. De bijeen komst begint om 20.00 uur, en deelname kost vijf euro. Meer in formatie via www.karinroelofs.nl Raad Reimerswaal in actie tegen spoorwerk kruiningen - De Reimerswaalse ge meenteraad roept Prorail en NS Reizigers op om volgend voorjaar een andere benadering van de werkzaamheden aan het spoor te kiezen, waardoor de overlast beter wordt gespreid. Dat staat in een motie die vanavond tijdens de raadsvergadering unaniem wordt aangenomen. Vanwege een onder- houdsproject rijden er van 22 maart tot en met 22 april 2008 geen passagierstreinen in Zeeland. Oosterland en Renesse geven samen concert oosterland - Muziekverenigin gen Oosterlands Fanfare uit Oos terland en Luctor et Emergo uit Renesse geven vrijdag een geza menlijk concert. In het Oosterland- se dorpshuis Oosterhof opent de 'thuisclub' het concert om 20.00 uur, na de pauze is het de beurt aan de bezoekers. Het programma biedt veel variatie, onder meer filmmuziek, populair, en marsmu ziek. Dirigenten zijn Hugo Verweij (Oosterlands Fanfare) en Dirkjan de Boer (Luctor et Emergo). Geen capaciteit om alom gewenste visie op poten te zetten. door Esme Soesman RENESSE - De structuurvisie Renes se laat nog even op zich wachten. „Het is hoog tijd dat er nieuw elan aan de badplaats wordt gegeven", zeggen horeca-ondernemers E. van der Linde en L. van Vliet. Wet houder A. Verseput onderstreept dat. Maar in 2008 zit een dergelijk omvangrijk plan er zeker nog niet in. Er lopen andere grote projecten en toezeggingen, zegt de wethouder. Pak je Renesse aan dan kun je je niet beperken tot de herinrichting van de Hogezoom of tot bijvoor beeld de discussie over uitplaat sing van de harde horeca richting dorpsrand. Bewoners, midden stand, verkeer; alles speelt een rol. Voor zon grondige aanpak ont breekt het aan capaciteit, al is ook Verseput overtuigd van de nood zaak van een nieuwe visie op Ren esse. Volgend jaar hoeft, wat hem betreft, geen verloren jaar te zijn. „We hebben 2008 hard nodig om oriënterende gesprekken te voe ren: wat willen we en wie kan wat doen? Filosoferen over het hoe en wat is ook een goede zaak." De Renesser horeca wil voortva render actie. Van Vliet en Van der Linde zijn niet ontevreden over de gang van zaken voorbije zomer. „Maar we hebben wel wat wensen voor de toekomst", aldus Van Vliet. Bovenaan het wensenlijstje staat een nieuwe visie op de bad plaats. De ondernemers hameren Zowel Renesser ondernemers als gemeente zien brood in een nieu we visie. Vraag is alleen wanneer er ruimte is om een dergelijk pro ject op te pakken. op duidelijkheid. „We hebben hier een heel mooi product. We moe ten kiezen. Waar willen we met Renesse nu eigenlijk naar toe?" Zelf zijn de ondernemers niet bang voor heldere regels. Stappers die zich misdragen mogen het dorp verlaten. En wees niet half slachtig, zoals nu het geval is met de nieuwe sluitingstijden. Nie mand heeft baat bij het eenrich tingsverkeer dat het laatste ope ningsuur is ingesteld, schetst het tweetal. De evaluatie daarvan komt begin volgend jaar in de raad. Tot 1 december worden reac ties verzameld. Ines Sayers: „Dieren hebben ook recht op een goede diepgaande behandeling." foto Marijke Folkertsma Nü 180 tabletten t tt normale prijs €T 9,95 per stuk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59