Zeeland Fluisteren met Actie Winterslag moet Kunst en Eer definitief op de kaart zetten Oogstpalet van klank en kleur 'Haal extra inkomsten uit hotel' HAARDENSHOW I ÏOMINICUS B\ zaterdag 27 okt. t/m zaterdag 3 nov. Landgoed Moermond opent hek 22 I Dinsdag 30 oktober 2007 PZC Zierikzeese harmonie wil oud-leden opnieuw aan het spelen krijgen. door Piet Kleemans zierikzee - Koninklijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee pro beert via de zogeheten 'Actie Win terslag' oud-leden terug te halen naar het muziekkorps. Actie Win terslag moet het Zierikzeese mu ziekkorps definitief terug op de kaart zetten. De afgelopen jaren waren geen ge makkelijke voor Kunst en Eer. In 2001 sloeg een scheuring binnen de drumband van Kunst en Eer diepe wonden. Bijna de hele drum band stapte op en ging verder on der de naam Marching Band Schouwen-Duiveland. Kunst en Eer likte haar wonden en ging aan de slag om toch weer een eigen drumband op poten te zetten. Dat lukt binnen enkele maanden. An dere tegenslag voor de harmonie was de sluiting van theater Mon- dragon, sinds jaar en dag dé plek voor het traditionele jaarconcert van Kunst en Eer, maar ook deze hindernis werd uiteindelijk over wonnen. Toen het muzikantenbe stand weer enigszins op orde was, begon Kunst en Eer weer stevig aan de weg te timmeren. In 2005 werd het 175-jarig bestaan gevierd en een van de hallen van sportcen trum Onderdak in Zierikzee werd 'omgebouwd' tot concertzaal. Kort en goed: Kunst en Eer zit weer in een stijgende lijn en dat wil het be stuur van de Zierikzeese harmonie graag zo houden en als het even kan nog verder opkrikken. Onder de naam 'Winterslag' wordt hier de laatste maanden aan gewerkt in combinatie met optredens van de harmonie. De afgelopen maanden is Kunst en Eer actief geweest zo wel binnen als buiten Zierikzee. Afgelopen weekend verzorgde Kunst en Eer een dubbelconcert in het Zeeuws-Vlaamse Clinge sa men met de plaatselijke fanfare Weldoen door Vermaak. Deze mu ziekvereniging vereert Kunst en eer zaterdag 15 december met een tegenbezoek dat uiteindelijk uit mondt in een gezamenlijk concert in De Harmonie. Kunst en Eer ver leent eveneens medewerking aan De Zierikzeese harmonie Kunst en Eer wil via Actie Winterslag proberen oud-leden weer aan het musiceren te krijgen. De ac tie begint zaterdag 3 november. Muziek, zang en beeldende kunst in kerk Zonnemaire. door Piet Kleemans zonnemaire - De hervormde kerk van Zonnemaire is in het weekend van 9, to en 11 november het to neel van het Oogstpalet van klank en kleur; een evenement met mu ziek, zang, beeldende kunst en een speciale dankdienst voor gewas en arbeid. Na de officiële aftrap vrijdagavond voor het culturele weekend door inwoner van Zonnemaire en raads lid I. Hoeijmakers bijt de Zonne- mairse harmonievereniging Nut en Uitspanning onder leiding van dirigent Stephan Krekelberg het spits af Op het programma staan onder meer klassiekers als Pirates of the Caribbean, The Phantom of the Opera en Mac. Arthurpark. Interkerkelijk gospelkoor Laetare uit Burgh-Haamstede verzorgt za terdagavond vanaf 19.30 uur een gevarieerd optreden. Het koor zingt onder meer Breathe, Hoog is uw naam, Lift up your voice en God bless you. Het koor wordt be geleid door Natalie Vaane (piano), Milly Leerentveld (fluit) en lurjen Groenendijk (slagwerk). Gedurende het hele weekend is in de kerk een expositie te zien van schilderijen van Nelly Nelisse-Ju- Zierikzee Winterstad in het cen trum van de monumentenstad. Vrijdag 21 december speelt het jeugdorkest van Kunst en Eer on der de Beuse. Zaterdag 22 decem ber geven het harmonieorkest en de slagwerkgroep een concert on der de Beuse. Traditiegetrouw is de Zierikzeese harmonie present bij de Kerstzangdienst in de Nieu we Kerk in Zierikzee op maandag 24 december. Als start voor de ac tie gebruikt Kunst en Eer de Win- termarkt op zaterdag 3 november van 10.00 tot 16.00 uur in clubge bouw De Harmonie aan de Kaerse- makerstraat in Zierikzee. Kunst en Eer is daar present met een stand waar geprobeerd wordt oud-leden opnieuw aan het in verenigingsver band musiceren te krijgen. De keu ze voor ex-leden is een bewuste. De mensen in kwestie waren, zo redeneert het bestuur, ooit iedere woensdag lekker muziek aan het maken. Daar is op gegeven mo ment door studie of werk een ein de aan gekomen, maar dat wil niet zeggen dat de liefde voor de mu ziek geluwd is. „Met een klein duwtje in de rug zijn ze hopelijk geneigd weer een instrument ter hand te nemen", aldus secretaris A. Hagesteijn van Kunst en Eer. melet. Zij is al zo'n 35 jaar bezig met de schilderkunst en exposeert regelmatig in de regio, maar ook daarbuiten. De afgelopen tien jaar heeft Nelisse zich toegelegd op het werken met acrylverf Verder wordt de kerk tijdens het cultureel weekend opgefleurd met diverse bloemstukken en een fors uit de kluiten gewassen oogsttafel met een grote verscheidenheid aan pro ducten uit de lokale land- en tuin bouw. Zaterdagmiddag wordt het Flaes-orgel uit 1871 afwisselend be speeld door mevrouw Van 't Veer-van Dijke en pastor R. Baas. De kerkdienst van zondag 11 no vember staat in het teken van de dank voor gewas en arbeid. Homeopaat Ines Sayers uit Sirjansland praat intuïtief met dieren. door Esme Soesman SIRJANSLAND - Een dierenfluiste- raar wil ze zichzelf niet noemen. Maar, erkent Ines Sayers uit Sirjans land, eigenlijk is ze dat wel. Als die- renhomeopaat heeft ze zich toege legd op het 'intuïtief spreken' met dieren. „Het zat er altijd al wel in, maar ik heb het de afgelopen jaren verfijnd. Nu ben ik er klaar voor. Ik kom er voor uit." Haar ontwikkeling tot dierenho- meopaat was een weg met hinder nissen, valt uit Sayers' verhaal af te leiden. Toen het een jaar of vijf tien geleden bij de inwoner van Sir begon te kriebelen, waren er hooguit drie boeken over dierenho- meopathie in omloop. Sayers moest zelf een vertaalslag maken en dat viel niet altijd mee, verwijst ze naar de circa tweeduizend mid delen die in omloop zijn. „Het was echt een kwestie van vallen en opstaan", blikt ze op het proces terug. Ze bladert door één van haar boe ken om de gangbare werkwijze binnen de klassieke homeopathie te demonstreren. Uitgebreide vra genlijsten brengen patiënt, pijn en andere relevante zaken nauwkeu rig in beeld. „Niet alleen: waar heb je pijn? Maar hoe verplaatst de pijn zich door je lichaam? Gaat het om stekende of zeurende pijn?", maakt Sayers de werkwijze duide lijk. Een gang van zaken die bij dieren meteen ophoudt, tenzij je - aldus Sayers - kunt 'invoelen' of pijn scheurend is of niet. „Ik ben er zelf van overtuigd dat je dat moet kun nen, wil je homeopaat voor dieren Homeopathie voor dieren - Ines Sayers begon haar homeopathiepraktijk officieel in 2003. Nu hero pent ze haar praktijk, met het oog op haar ontwikkeling op het gebied van het intuïtief spreken met dieren. - Zij is gevestigd in Sirjansland en bereikbaar via 0111-642063 of isayers@zeelandnet.nl. Binnen nu en enkele weken wordt haar website geïntroduceerd onder de naam www.homeopathievoordieren.info. kunnen zijn." Voorheen gaf ze haar intuïtie geen naam. Inmid dels vertrouwt ze zo op haar ge voel dat ze hardop over haar com municatie met dieren durft te pra ten. Ze heeft inmiddels, zegt ze, al heel wat contacten gehad. P.oezen, honden, paarden of scha pen: het is Sayers om het even. „Ik vind het wel het leukst om wilde dieren te behandelen, zoals egels en konijntjes." Die aanpak raakt namelijk precies de kracht die er voor Sayers in homepathie zit. Be handel je dieren met antibiotica dan tast je hun immuunsysteem aan, zet ze uiteen. Dat kan tot ge volg hebben dat maanden nadien het behandelde dier alsnog over lijdt als gevolg van die kwaal. „Met homeopathische middelen daaren tegen geef je ze de optimale behan deling om ze terug te kunnen zet- 'Het zat er altijd al wel in, maar ik heb het de afgelopen jaren verfijnd' ten in de natuur." Homeopathie is hier nog lang niet zo ingeburgerd als in een land als Duitsland, verhaalt Sayers. Daar is haar beroep als 'heilpraktiker' (homeopaat/natuurgeneeskun- dige) beschermd. En een beetje huisarts daar heeft wel kennis van homeopathie of acupunctuur in huis. „Anders ben je erg stoffig." Hoewel de arnica en echinaforce inmiddels de weg naar menig Ne derlands medicijnkastje lijken te hebben gevonden, is de gang naar een homeopaat hier nog altijd geen gemeengoed. Laat staan bij dieren. „Maar dieren hebben ook recht op een goede diepgaande be handeling. Vind ik." QqqS en 28 en 29 okt. gesloten tkaOeHe! dinsdag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur r zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur 10% korting op alle haarden stuntprijzen op showroommodellen diverse aanbiedingen de nieuwste modellen technieken alle bekende merken voor elk type woning een oplossing gas, elektrisch hout J Goes Westkapelle Verrijn Stuartweg 10 Oude Zandweg 2 01 18-571436 www.dominicus.nl Ondernemer Kristelijn wil het huidige paviljoen vervangen door pand met hotelaccommodatie. foto Marijke Folkertsma Ondernemer Kristelijn zoekt nieuwe weg voor realisatie strandhotel. door Melita Lanting RENESSE - „Een ondeugend voor stel." Zo noemt J. Kristelijn het voorstel van het college om de red- dingsposten in de wintermaanden op het strand te laten staan. Het college wil dit doen om kosten te besparen en mede hiermee een extra reddingspost op de Schouw- se stranden te financieren. Tot nu toe worden de reddingspos- ten in de wintermaanden afgebro ken en opgeslagen en dat kost veel geld. „Maar", zegt Kristelijn, „Zo wordt stiekem wel meer bebouwd op het strand." Kristelijn heeft hier moeite mee omdat in zijn ogen het strand nu wordt gebruikt als winterstalling voor de reddings- posten en dat is - zo stelt hij - in strijd met het bestemmingsplan. De kostenbesparing die de ge meente denkt te halen kan vol gens Kristelijn ook op een andere manier gerealiseerd worden: door de inkomsten vanuit recreatie op het strand te verhogen. Bijvoor beeld door hem toestemming te geven zijn plan voor een strandho tel te realiseren, zo schrijft hij aan de raad. Of de raad zal instemmen met het collegevoorstel om de pos ten het hele jaar op het strand te laten staan, is nog onduidelijk. Maar het idee van Kristelijn voor alternatieve inkomsten zal het zo goed als zeker niet halen. RENESSE - Landgoed Moermond bij Renesse houdt komend week einde haar jaarlijkse Open Land goedweekend. De bosrijke omge ving rond het slot is dan open voor publiek en er zijn verschillen de attracties, zoals een roofvogel show (zaterdag), een rondrit met een paardentram (zondag), kano varen in de Slotgracht en het blote- voetenpad, waarover deelnemers geblinddoekt lopen op verschillen-1 de ondergronden. Het 45 hectare grote landgoedJ werd in 1229 gesticht door Con-1 stantijn van Zierikzee. Later woon- den onder meer Jan van Renesse* en Witte van Haamstede er. Nu is het slot in gebruik als congrescen trum en voor feesten. Het landgoed is beide dagen open tussen 11 en 16 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 58