eeland PZC 'Watertoerist achtergesteld' VERLAAG UW CHOLESTEROL I MINIDRINK iPER DAGM Auto rijdt door rood en botst tegen lijnbus SCHOUWEN-DUIVELAND 29 21 27 mmmmm HART Zwaargewonde bij ongeval Subsidie mag niet leidend zijn Wekalarm Hilarische komedie over macht en grenzen van de relatie Dinsdag 30 oktober 2007 Roosevelt Academy wil meer Zeeuwse studenten lokken Tip? redzzee@pzc.nl Watersporters en jacht- havens ontevreden over beleid van gemeente. door Martijn de Koning zierikzee - „Ga de toiletgebouwen 1 bij de Zuidhavenpoort en die bij 't Luitje maar eens vergelijken. Dan snap je wat ik bedoel." Volgens Henk Botterweg, voorzitter van de watersportvereniging Zierikzee, zegt een voorbeeld meer dan dui zend woorden. Dus laat hij aan de hand van wc-gebouwen zien dat de gemeente Schouwen-Duive- land het economisch belang van de watersport op en rond Schou- wen-Duiveland onderschat. Botterweg reageert ermee op een artikel in Profiel, het magazine van de Ondernemingskring Schou- wen-Duiveland (OSD). Daaruit blijkt dat besturen van jachtha vens en watersportvereniging onte vreden zijn over de gemeentelijke investeringen in de jachthavens. Zowel college als gemeenteraad hebben niet door dat iedere water sporter net zo belangrijk is als een campinggast, is de teneur van de discussie. Terwijl uit onderzoek blijkt dat de gemiddelde watertoe rist zeventig tot negentig euro per dag spendeert. „Ik heb het een paar jaar geleden, tijdens de Delta- week, meegemaakt", zegt Botter weg. „Ik vroeg aan een gemeente bestuurder: wat doen jullie als er zestien bussen met toeristen de stad binnenrijden? 'Dan steken we de vlag uit', was het antwoord. 'Weet je dat er nu net zoveel water sporters in Zierikzee zijn?', vroeg ik. Daar was hij even stil van." Wat de toiletgebouwen betreft: die aan de poort (met name gebruikt door 'binnenstadtoeristen') blijkt inderdaad een stuk moderner dan de wc's bij 't Luitje, waar vooral ha vengebruikers komen. „Die doen Bestuurders van watersportvere- nigingen en jachthavens zijn on tevreden over de visie van de ge meente met betrekking tot wa tertoeristen. me denken aan mijn militaire diensttijd", verzucht Botterweg. Wethouder Ad Verseput reageert verbaasd op de opmerkingen. „Ik wil benadrukken dat wij het be lang van de watersport gigantisch groot vinden. Kijk alleen al naar Zierikzee. Als we daar de water sporters niet hadden, zou dat van enorme invloed op de horeca en detailhandel zijn." Het verwijt dat investeringen te lang uitblijven, begrijpt hij wel. „We zijn vorig jaar begonnen met het opzetten van een watersportac tieplan. Dat is door verschillende factoren wat naar de achtergrond geraakt. We gaan daar in 2008 weer mee aan de slag." De passantenhaven in Zierikzee. Watersporttoeristen in Schouwen-Duiveland verdienen beter dan ze nu krijgen, vinden vertegenwoordigers van water sportverenigingen en jachthavens. foto Marijke Folkertsma Becêj) «Ml JE Kijk voor meer informatie op de verpakking of op www.bece1.nl. zierikzee - Een personenauto is gistermiddag op de kruising van de Julianastraat met de Weg naar de Val (N256) in Zierikzee tegen een lijnbus gebotst. De 46-jarige automobilist uit Schiedam haalde verkeer voor hem in en reed met hoge snelheid de kruising op, ter wijl het verkeerslicht op rood stond. De bus was op dat moment al door het groene licht de krui sing opgereden. De auto botste te gen de achterzijde van de bus en raakte door de aanrijding totaal vernield. Drie inzittenden van de auto zijn per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Twee van hen konden na behandeling naar huis. De derde persoon is met on bekende verwondingen opgeno men. Passagiers van de bus raak ten niet gewond. Door het onge luk was een deel van het kruis punt een poosje afgesloten. bruinisse - Een 22-jarige vrouw uit de gemeente Tholen is op de Phi- lipsdam zwaargewond geraakt bij een eenzijdig ongeval. Net voorbij de Krammersluizen haalde ze een voorganger in maar verloor daarbij de macht over het stuur. Ze raakte in de rechterberm en reed tegen een waarschuwingslicht van de brug aan. Door de klap brak de au to in tweeën. Het eerste gedeelte, met daarin de vrouw, belandde op de lager gelegen parallelweg. Het tweede gedeelte bleef achter op de N257. De vrouw is zwaargewond met de traumahelikopter naar het Erasmus Medisch Centrum in Rot terdam vervoerd. zierikzee - Niet zozeer het feit dat het plan is opgevat om het strand op ecologische wijze schoon te ma ken stuitte op weerstand, maar wel het feit dat de indruk is ge wekt dat dit alleen bedacht is om dat er toevallig subsidie beschik baar is. De gemeenteraad had gisteravond een koude douche in petto voor wethouder A. Verseput. „Waarom dit nieuwe beleid, terwijl het colle ge zegt dat we nu al te veel ambi ties hebben", vroegen verschillen de fracties zich af „Subsidies mo gen niet leidend zijn voor beleids keuzes", stelde A. Schouw (CDA). „Ik wil overtuigd worden van de noodzaak", zei J. Hoeijmakers (Alert!) Alleen de PvdA kwam met een onvoorwaardelijke steun voor de plannen. „Een goed plan en een kans die we moeten pak ken", zei A. Vos. Verseput probeerde de kritiek te weerleggen door er op te hameren dat de gemeente de kwaliteit van het strand aanzienlijk kan verho gen zonder daar al te veel geld in te steken. Hij herinnerde de raad aan het teleurstellende resultaat dat de gemeente afgelopen seizoen haalde bij de competitie schoonste strand van Nederland. Tip? redactie@pzc.nl Hij is altijd stipt op tijd, die Vlis- singer. Behalve op de dagen na dat de klok een uur vooruit, of zoals dit weekeinde, achteruit moet. Zijn biologisch ritme is dan dermate ontregeld dat hij niet meer automatisch op het be oogde tijdstip ontwaakt. Vandaar dat de Vlissinger, alvo rens hij zondagavond te bed ging, zijn mobieltje op de wek- alarmstand zette. Toen het ding gisterochtend stipt om 7.15 uur af ging, schoot hij meteen overeind. Ja hallo, hier met.... Om ver volgens te constateren dat het ding dood bleef. Hij hoorde zich zelf een verwensing uiten. „Wie durft..." En besefte plotseling dat hij klaarwakker was. Dat wél...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57