Rovend door Zeeland durea BW m 3.00 m 2.00 Haven in Veere moet geheel leeg Sturris Schoenen f/mmcT iicuscstmm Enkelbandstraf voor plunderen van schoolkluis ÏÏMT" ml VERSE HOLLANDSE u 4.50 mom mi 1u.' mi 2,oo mmmm, m3.oo biiiklappen mimmm 3.omams G0ES-00ST Kamperfoeliestraat 85 TEL: 0113 - Stremming op Bernhardweg Bewegingsles om beter auto te rijden J3PZC Dinsdag 30 oktober 2007 25 Inbrekers maken duizenden euro's buit in hotel De Distel door Selma Osman GOES - Eigenaar Jacco Coomans van hotel-restaurant De Distel in Zoutelande is er nog niet uit: was het een toevalstreffer of gingen de drie mannen die zaterdagnacht zijn kluizen roofden doelgericht te werk? Ruim tienduizend euro is buitgemaakt. Van de daders ont breekt nog elk spoor. Wel is duide lijk dat ze in de nacht van zaterdag op zondag op verschillende plaat sen hebben ingebroken. Zo werd een van Coomans klui zen zondagmiddag teruggevonden in het clubhuis van tennisvereni ging Goblin in 's-Gravenpolder. „Natuurlijk zat er niks meer in." Ook vakantiepark Hof Domburg kreeg in de nacht van zaterdag op zondag bezoek van de inbrekers, bevestigt parkdirecteur Frank Se- gers. „Ze zijn vertrokken zonder iets mee te nemen. De inbrekers staan op de camera." Even later, in Zoutelande zijn de drie mannen gezien. „Een mede werker hoorde rond half drie glas gerinkel", verhaalt hoteleigenaar Coomans. „Omdat het zater dagnacht altijd wat onrustig is op straat is hij naar buiten gegaan. Daar zag hij drie mannen met bi vakmutsen op bij een auto staan. Met een grote voorhamer zijn ze het kantoortje binnengerost. Daar hebben ze de twee kluizen van de muur geslagen." De 's-Gravenpol- derse tennisvereniging Goblin merkte zondag rond 15.00 uur dat het verenigingsgebouw aan het Ei kenpad was bezocht. „Wij niet al leen", geeft bestuurslid T. van der Heijden aan. „Ook bij onze buren, de scouting, is ingebroken." Bij de tennisclub is volgens hem 'niets van betekenis' gestolen. Bij scou tinggroep was gisteren niemand bereikbaar voor commentaar. In de nacht van zaterdag op zondag is op ten minste drie plaatsen in Zeeland ingebroken door een gemaskerd trio dat het gemunt had op horecakluizen. Het najaarsgevoel van comfortabel loopplezier SCHOENEN ff PODOLOGIE Sturris Schoenen Kerkplein 10 4401 EDYerseke Tel. 0113-571565 middelburg - Zes maanden lang moet een Vlissinger een elektroni sche enkelband om. Daarnaast ver oordeelde de Middelburgse recht bank hem tot een jaar voorwaarde lijke celstraf en een werkstraf van 180 uur. De man haalde in een pe riode van drie jaar vele duizenden euro's uit de kluis van scholenge meenschap Scheldemond in Vlis- singen. Hij nam het geld weg en schreef valse rekeningen uit om op die ma nier zijn medicijnverslaving te kun nen betalen. Nadat de school ont dekte wie verantwoordelijk was voor de diefstal is de man op staan de voet ontslagen. Hij trof een af betalingsregeling met de school. GOURMET ZIE WWW.M AROS.NL I ^t/mTate^cfag19 GROOTHANDELSKORTING 10 a 20%, bij afname van 3 kg per vers vleessoort excl. reclames Alle bootjes tijdelijk weg voor baggerwerk tijdens de winter. door Henk Postma veere - De Veerse stadshaven wordt deze winter uitgebaggerd. Alle bootjes moeten daarvoor wij ken. De Jachtclub Veere, die de ha ven huurt van de gemeente, is al met de ontruiming begonnen. Op 15 november moet de haven hele maal leeg zijn. Wie de baggerklus gaat uitvoeren is nog niet bekend. Aannemers hebben tot aanstaande woensdag de tijd om prijsopgave te doen Daarna bekijken burgemeester en wethouders wie van hen het kar wei mag gaan klaren. Er moet een dertig tot veertig centimeter dikke laag slib uit het haventje worden geschept. Het is voor het eerst sinds het ont staan van het Veerse Meer, 46 jaar geleden, dat in de haven wordt ge baggerd. De Jachtclub Veere ziet de noodzaak in van de bagger- werkzaamheden en neemt het on gemak voor lief Volgens voorzitter I. van Cranenburgh voorziet het huurcontract er in dat de haven eens in de 46 jaar wordt uitgebag gerd. De jachtclub koos er zelf voor de haven volledig te ontrui men om schade aan de 160 boten te voorkomen. nieuwdorp - De hoofdweg langs Vlissingen-Oost, de Bernhardweg- West tussen Middelburg en de Westerscheldetunnelweg, is van daag gestremd voor alle verkeer tussen de Frankrijkweg bij Nieuw- dorp en de Engelandweg ter hoog te van Nieuw- en Sint-)oosland. In dit gedeelte van de Bernhardweg- West wordt gewerkt aan een via duct voor de nieuwe goederenlijn richting Sloegebied. Het verkeer wordt omgeleid via de Europaweg- Noord die parallel loopt aan het af gesloten weggedeelte. Vanwege de bouw van het viaduct zijn dit jaar nog meer stremmingen gepland. VLISSINGEN - in zorgcentrum Ter Reede in Vlissin- VVN-medewerker H. Hassink vindt dit jammer. „Vijfti gen hebben gisteren 37 senioren meegedaan aan de gers hebben toch al vaak meer dan dertig jaar hun rij- verkeersveiligheidsdag voor automobilisten vanaf 55 bewijs en dan sluipen toch de fouten er in." De cursis- jaar. De cursisten waren bijna allemaal zestigplus. ten kregen een theorietest, een oog- en reactietest, een workshop 'bewegen voor ouderen' en ze moes ten een ritje maken in hun eigen auto samen met een instructeur. Bij de meesten verliepen de onderdelen goed. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55