Net zo gewoon als een puppycursus Starters onterecht lekker gemaakt Vierde editie slagwerkdag in Hansweert Burgemeester kiest mooiste kunstwerk Cran Combi: 3 halen 2 betalen! aa i tn>mHoud uw blaasprima f jf*. I conditie: 1200 mg Cranberry I I t extract per dag Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN BPZC Dinsdag 30 oktober 2007 23 Pieter Mulders en Nicolle Verstraeten geven ouders tips en trucs over hoe ze kunnen omgaan met hun puberende kinderen. foto Dirk-Jan Cjeltema GGD Zeeland leert ouders omgaan met puberende kroost. door Rob Paardekam GOES - Het volgen van een opvoed- cursus is voor veel ouders nog al tijd een brug te ver. „Toch is dat vreemd", vindt Nicolle Verstraeten van de GGD Zeeland. „Met onze pup gaan we allemaal naar een cur sus, maar als het om de kinderen gaat, vinden we het kennelijk niet nodig." Wie een opvoedcursus volgt, krijgt volgens Verstraeten nog al tijd opmerkingen als: 'Kun jij je kind dan niet opvoeden?' „Maar als iemand met zijn pup op cursus gaat, is er niemand die zoiets Trommelaars kunnen zich naar hartelust uitleven in dorpshuis. hansweert - Mensen die graag trommelen moeten zaterdag in Hansweert zijn. Muziekvereniging Scheldegalm houdt dan voor de vierde keer een slagwerkdag in dorpshuis Kaj Munk. De studiedag is bedoeld voor slag- vraagt. Dat wordt als de normaal ste zaak van de wereld gezien." En dat terwijl iedereen met kinde ren volgens Pieter Mulders echt iets zou kunnen hebben aan een opvoedcursus. Samen met Verstraeten verzorgt hij door heel Zeeland de cursus 'Beter omgaan met pubers'. „Die heeft vooral een preventief karakter", benadrukt Mulders. „Ouders die al grote pro blemen hebben met hun pubers hebben er niet zoveel aan." Verstraeten vult aan: „Deze men sen moeten hulp zoeken die op hun individuele probleem is toege spitst." De cursus van de GGD is meer een middel om ouders in algeme ne zin enkele handvatten te geven voor de omgang met hun kroost. werkers in de breedste zin van het woord, of ze nou lid zijn van een muziekvereniging of in een bandje spelen. Ook mensen die nog nooit hebben gedrumd en/of getrom meld maar daar wel belangstelling voor hebben, zijn welkom. Nieu we dingen leren en de techniek op- veizelen staan centraal. Onder leiding van slagwerkinstruc teurs René Kaljouw en Bart van der Vaart wordt van 10.00 uur tot Niet met leraren die alleen maar staan te vertellen, maar door het delen van eikaars ervaringen en het spelen van rollenspellen. „Na tuurlijk hebben wij geen pasklare oplossingen", zegt Verstraeten. „Het zijn tips en trucs." Mulders somt er een paar op. „Goed com municeren, weten welke zaken jouw kind bezighouden en het be noemen van dingen die goed gaan. Want vaak komen ouders in een negatieve spiraal terecht en gaat het alleen nog maar over din gen die slecht gaan. Een kind kan dan een heel negatief zelfbeeld krij gen. Ik zeg altijd: wijs niet de per soon, maar het gedrag af." Verstraeten zegt de ervaring te heb ben dat ouders vaak versteld staan over het aantal positieve dingen 16.30 uur een aantal werken inge studeerd. De deelnemers worden gesplitst in twee groepen: begin ners en gevorderden. Rond 17.00 uur wordt in het dorpshuis een op treden gegeven. Belangstellenden kunnen zich in schrijven door een mailtje te stu ren naar info@scheldegalm.nl. Ei gen drumstel of slagwerkinstru ment meenemen is gewenst, maar instrumenten zijn eventueel ook dat ze kunnen noemen over hun puberende zoon of dochter. „We moeten ze even helpen met het opzetten van een andere bril." De twee cursusleiders zijn er van overtuigd dat iedere ouder baat zou hebben bij de cursus, want ie dereen komt van tijd tot tijd moei lijkheden tegen. „En dat gaat door alle lagen van de bevolking, hoor", benadrukt Verstraeten. Van stra tenmakers tot chirurgen, dus. Haar collega knikt. „Misschien heeft die chirurg met zijn drukke baan het er zelfs wel moeilijker mee dan die stratenmaker die af en toe lekker met zijn zoon in de tuin gaat spit ten." Meer informatie over de cursus is te krijgen bij de GGD Zeeland: 0113-249400. beschikbaar. De slagwerkdag maakt deel uit van een compleet muziekweekeinde in Hansweert. Zondagmiddag zijn er in Kaj Munk concerten van Scheldegalm en het jeugdorkest van Kunst en Eer uit Zierikzee. De vorige editie van de slagwerk dag, in 2005, was een succes. Er de den toen zo'n 25 mensen mee. Bij het slotconcert stonden 15 drum stellen opgesteld Vier huizen in Steehof Yerseke zijn eigenlijk net iets te duur. door Luc Oggel yerseke - Vier van de tien starters- woningen die volgend jaar in plan Steehof in Yerseke worden ge bouwd, mogen die naam eigenlijk niet hebben. Ze zijn voor starters net te duur om in aanmerking te komen voor een starterslening van de gemeente Reimerswaal, waar mee het verschil tussen de aan- koopkosten en het maximale hypo theekbedrag dat de bank verstrekt kan worden overbrugd. De zes tussenwoningen en vier hoekwoningen kosten respectieve lijk 161.000 en 166.000 euro vrij op naam. Daarmee zitten ze welis waar ver onder de huidige norm- prijs van 170.000-175.000 euro, maar dat is exclusief de zogeheten bijkomende kosten a acht procent. Als die erbij worden opgeteld, ko men de hoekwoningen uit op ruim 179.000 euro. Dat is juist ver boven het bedrag van 175.000 euro dat een huis van de gemeente maximaal mag kosten om als ko per een beroep te kunnen doen op de starterslening. In de verordening zit echter wel een hardheidsclausule die in 'schrijnende gevallen' kan worden ingezet. Ook zou het college nog kunnen beslissen om het maxi mumbedrag te verhogen, mochten de woningen niet worden ver kocht. Daar zal het overigens niet op uitdraaien, want in Yerseke is veel behoefte aan betaalbare wo ningen. Ook voor de woningen in Steehof is grote belangstelling, bleek gisteren tijdens een informa tieavond. De bouw van de twee blokken van vijfhuizen in jaren-dertig-stijl begint eind januari. Geïntereseer- den kunnen zich nog tot 5 novem ber inschrijven, waarna er geloot wordt. wissenkerke - Drie kunstwerken die in het gemeentehuis in Wissen kerke hangen zijn genomineerd voor de titel 'mooiste kunstwerk 2007'. Burgemeester C. van Liere maakt de winnaar morgenochtend om half elf bekend. De genomindeer- de Noord-Bevelandse kunstenaars zijn P. Lamper, D. van Rijt en M. Uitvlugt. De werken maken deel uit van een permanente tentoon stelling. Het winnende kunstwerk wordt door de gemeente aange kocht. Nü 180 tabletten van 59,85 VOOr 39,90! normale prijs 19,95 per stuk www.derodepilaren.nt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53