Zeeland Onenigheid in Goes over 's nachts vissen HAARDENSHOW Aanpak parkeerplaats Stelleplas is in zicht Speelgoedbeurs in Heinkenszand Raa(J akkoOrd met aanpak haven nnMTNiriNRV ss. zaterdag 27 okt. t/m zaterdag 3 nov. 22 Dinsdag 30 oktober 2007 PZC Het parkeerterrein bij de entree van recreatiegebied Stelleplas - met het zwembad van Borsele - is dringend aan een opknapbeurt toe. foto Dirk-Jan Gjeltema Actie van verenigingen van eigenaren lijkt succes te hebben. door Harmen van der Werf heinkenszand - Op korte termijn moet er iets gebeuren aan het ver loederde parkeerterrein en de en trees van recreatiegebied Stelleplas bij Heinkenszand. Het Borselse col lege van B en W krijgt donderdag die opdracht mee van de gemeen teraad. De CDA-fractie in Borsele heeft het initiatief genomen voor deze actie die in gang is gezet, na dat de verenigingen van eigenaren in het recreatiegebied bij Borselse raadsfracties aan de bel hadden ge trokken. „Het ziet er niet uit", schetst CDA- raadslid A- Schenk kernachtig het beeld van de parkeergelegenheid bij Stelleplas. Hij is het met de ver enigingen van eigenaren eens dat de gemeente 'te veel op haar be loop heeft gelaten'. „Vandaar ook dat wij vinden dat er snel iets zal moeten gebeuren." Dat het par keerterrein en de entrees er slecht bij liggen, valt des te meer op, om dat dorpsstraten en -pleinen in de gemeente Borsele goed worden on derhouden. P. Stockx van de eigenarenvereni- ging Geertruidahof vindt dat ook opmerkelijk. Jarenlang moet geen onderhoud zijn gepleegd bij Stelle plas. Stockx heeft het vermoeden dat dit te maken heeft met het feit dat de verenigingen van eigenaren (Geertruidahofj Stelleplas en Hof van Zeeland) niet gezamenlijk op trokken richting gemeente. „Het is ons gelukt nu wel één lijn te trek ken", aldus Stockx. „Dat schijnt te helpen." De Borselse gemeenteraad is 'om', zal donderdag blijken. Wethouder M. de Bruijne (WD) laat in een reactie weten dat het college van B en W al druk doende is. „Een uit gewerkt plan is in een vergevor derd stadium." Voor het einde van het jaar nemen B en W er een be sluit over. „We zullen dan nog wel in 2008 het geld bij elkaar moeten zien te sprokkelen." De investering kost aldus De Bruijne enkele ton nen. Dat geld moet nog worden 'gevonden'. De Bruijne wekte eerder de in druk dat er een verband bestaat tussen de investering in de openba re ruimte bij Stelleplas en het te rugdraaien of tegengaan van de il legale bebouwing in Stelleplas. Dat berust volgens hem op een misver stand. De Bruijne verwacht wel medewerking bij het handhavings beleid, maar dat staat los van een aanpak van de parkeergelegenheid en entrees. Stockx van Geertruida hof staat nog niet te juichen bij de ze toezegging. „We zijn hier al te lang mee bezig, maar ik geef de ge meente graag het voordeel van de twijfel." Het parkeerterrein en de entrees bij de Stelleplas bij Heinkens zand zien er niet uit. De Borselse raad wil snel actie. Een plan is volgens het college in de maak. Buurtbewoners starten handtekeningenactie tegen overlast vissers. door David Duij'nmayer goes - Simon en Anneke van Strien blijven strijden voor een ver bod op nachtelijk vissen in de Goe- se wateren. Al sinds 2002 willen zij aandacht voor de overlast die hengelaars 's nachts veroorzaken. Deze week vraagt het echtpaar de bewoners van de Westsingel en het Ravelijn de Grenadier een brief aan de gemeente te onderte kenen. Daarin verzoeken zij het college de pachtovereenkomst met de Eerste Goese Hengelsport Vere niging niet te verlengen. Deze vereniging huurt de viswater- tjes in Goes van de gemeente. In de zomermaanden mogen leden ook 's nachts vissen. De huidige overeenkomst loopt op 31 decem ber van dit jaar af. Secretaris Piet Hollestelle van de hengelsportvereniging toont zich verbaasd over de actie. „Ik dacht dat we goede afspraken gemaakt hadden. Als er problemen zouden zijn, zouden wij gebeld worden. Dat is niet gebeurd." Volgens Hol lestelle valt het wel mee met de overlast, maar hij geeft toe dat de hengelsportvereniging zelf niet controleert of de vissers zich 's nachts gedragen. De overlast voor omwonenden be staat uit geluidsoverlast, wildplas- sen en afval dat de vissers achterla ten. Anneke Van Strien: „Ze staan hier gewoon bij ons in de tuin te plassen." Ook is er volgens hen sprake van dierenmishandeling: vissers verjagen ganzen die te dichtbij komen met stenen en planken. Burgemeester D. van der rn Bewoners van de Westsingel in Goes willen een verbod op 's nachts vissen vanwege overlast. Burgemeester en hengelsport vereniging zien geen problemen. Zaag liet gisteren in deze krant we ten dat er volgens hem geen spra ke is van een serieus probleem. Hij baseert zich daarbij op politierap porten. Juist daarover is Simon van Strien boos. „Een hoop klach ten en incidenten komen nooit in politierapporten terecht. Meestal bel je de politie niet, omdat je uit ervaring weet dat het anderhalf uur duurt voordat die er is." Van Strien begrijpt weinig van de uitspraken van de burgemeester en de hengelsportvereniging. „We voeren sinds 2002 gesprekken over dit probleem. Ze weten dat dit speelt. In juni 2006 heeft de burge meester mij nog persoonlijk toege zegd dat hij de APV zou aanpas? sen. Nu is hij daar dus op terugge komen omdat er te weinig klach ten zouden zijn." Met de handteke ningen hoopt Van Strien aan te to nen dat er wel degelijk serieuze overlast is: „Als de burgemeester vindt dat er niet genoeg klachten zijn, kan 'ie klachten krijgen." Cursus en excursies over najaarstrek vogels coes - Theo de Kuiper, gids van natuurvereniging IVN De Bevelan- den, geeft vanavond in het Goese Milieu Educatie Centrum (MEC) een cursus over de najaarstrek van zangvogels, eenden en ganzen. Za terdagochtend 3 en 10 november staan aan de cursus gekoppelde ex cursies op het programma. De cur susavond is van 19.30 tot 22.00 uur in het MEC aan de Kattendijkse- dijk 23. Kosten: acht euro. Thoolse zwaargewond bij ongeluk Philipsdam tholen - Een 22-jarige vrouw uit de gemeente Tholen is gisteren rond 16.30 uur zwaargewond ge raakt bij een ongeval op de Philips dam. Bij een inhaalmanoeuvre ver loor ze de macht over het stuur en botste tegen een waarschuwings- licht van de brug aan. Door de klap brak de auto in tweeën. Met de traumahelikopter is ze naar het Erasmus in Rotterdam gebracht. Muzikale feestmiddag Goese ouderensozen wolphaartsdijk - Liedjeszanger Engel Reinhoudt en 'zingende ma kelaar' Alwin treden morgenmid dag op tijdens de vijftiende muzi kale feestmiddag van de gezamen lijke Goese ouderensozen. Het fes rijn voor alle Goesenaren van 55 jaar en ouder is in dorpshuis De Griffioen in Wolphaartsdijk. De zaal is open om 13.30 uur, het eer ste optreden begint om 14.00 uur. De entree is 3,50 euro. Organist Kroonenburg speelt in Kapelle kapelle - laap Kroonenburg, be kend organist uit Maassluis, komt vrijdag naar de hervormde kerk in Kapelle om het Batz-Witte orgel te bespelen. Hij voert werken uit van onder anderen Jan Zwart, S. de Lange, Mendelssohn, Handel en zijn leermeester Feike Asma. De entreeprijzen zijn 4,50 en 3,50 (on der meer CJP). Het concert begint om 20.00 uur. Herdenking bevrijding Waarde met optocht waarde - De bevrijding van Waar de wordt vrijdagavond herdacht met een lampionnenoptocht. De rondgang begint om half acht van af het dorpshuis aan de Maurits- straat. Wie geen lampion heeft, kan die vooraf ter plekke aanschaf fen voor een zacht prijsje. De orga nisatie van de bevrijdingswande ling door Waarde is in handen van het Oranjecomité en de muziekver eniging Vooruit Waarde. Lezing over spirituele verschillen in Tholen tholen - De wereld is zo langza merhand een dorp geworden en daarom is het goed meer te weten over religieuze achtergronden van 'soms verre en soms nabije mede wereldbewoners'. Schrijver Bram Moerland houdt daarover donder dag vanaf 19.30 uur een lezing in het gebouw van de vrijzinnige ge loofsgemeenschap aan de Oude- landsestraat 11 in Tholen. heinkenszand - Spelletjes, puz zels, poppen, beren, kinderboeken en fiets- en autostoeltjes. Het is morgen allemaal te koop op een speelgoedbeurs in het gebouw van de scouting aan 't Dijkje in Hein kenszand. 't Dijkje is een zijwegge tje van de Dorpsstraat. De beurs is morgenochtend geopend van ne gen uur tot half twaalf SGP en RFT vrezen voor zondagsrust Stavenisse bij toename ligplaatsen. door Rob Paardekam stavenisse - Het herinrichten en uitbreiden van de jachthaven van Stavenisse gaat door. Een meerder heid van de commissie ruimte schaarde zich gisteren achter de plannen van het college. Alleen de RFT liet weten er niet mee in te kunnen stemmen. Dat de bestaande voorzieningen een flinke opknapbeurt krijgen, is voor de éénmansfractie geen probleem. „We moeten onderhouden wat we hebben", aldus M. Klippel. Hij ziet een uitbreiding van het aantal lig plaatsen echter niet zitten, omdat de zondagsrust in het dorp er ver der mee verstoord zou worden. Ook voor de Oosterschelde, vol gens Klippel in de eerste plaats een natuurgebied, zou het niet goed zijn als er steeds meer jach ten varen. De PvdA en wethouder C. van Dis vonden dat geen plausibel argu ment, omdat die extra ligplaatsen gewoon ergens anders komen als Stavenisse ze niet wil. „De provin cie verdeelt binnenkort 2900 lig plaatsen", aldus Van Dis. „Het lijkt mij gewoon verstandig om te pro beren daar een graantje van mee te pikken." De uitbreiding in Stave- De herinrichting en uitbreiding van de haven in Stavenisse lijkt door te gaan. SGP en RFT zien uitbreiding niet zitten vanwege verstoring van de zondagsrust. nisse bedraagt een kleine vijftig lig plaatsen, waardoor de haven er in de toekomst 225 heeft. Overigens toonde ook de SGP zich sceptisch over de mogelijke uitbreiding in verband met de zondagsrust. Er werd ook nog gevraagd naar de liggelden. Die stijgen van ruim 29 euro naar 34,50 per vierkante me ter. Dat mag volgens de PvdA ze ker niet meer worden. Wethouder Van Dis liet weten dat de prijs niet hoger ligt dan het landelijk gemid delde en heeft nog hoop op een Europese subsidie voor de uitbrei ding. Als die wordt toegekend, kunnen de liggelden zelfs omlaag naar 27 euro. Overigens kunnen de liggelden ook wat lager worden ge houden, omdat de watersportvere niging een deel van het beheer van de haven op zich neemt. QoeS en 28 en 29 okt. gesloten ^1 tUrrDelte* dinsdag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur WeSt r zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur 10% korting op alle haarden stuntprijzen op showroommodellen diverse aanbiedingen de nieuwste modellen technieken alle bekende merken voor elk type woning een oplossing gas, elektrisch hout JL/VylTlllllV/UkJ U T 0118-571436 www.dominicus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52