Zeeland PZC PvdD: 'Doe aangifte over kudde' Penthouses van 7,5 ton als warme broodjes VERLAAG UW CHOLESTEROL IMINIDRINK PER DAG. Ü8l 21 BEVELANDEN-THOLEN 29 27 Raad in actie tegen spoorwerk HART n Wekalarm Kraanmachinist zit paar uur klem in cabine WBÊÊÊm Hilarische komedie over macht en grenzen van de relatie Dinsdag 30 oktober 2007 Roosevelt Academy wil meer Zeeuwse studenten lokken Tip? :.nl Partij kan geen aangifte doen, ex-vrijwilligers van Schaapskudde wel. door Luc Oggel heinkenszand - De Partij voor de Dieren (PvdD) roept ex-vrijwilli gers van de Zeeuwse Schaapskud de in Heinkenszand op om bij de politie aangifte te doen van mis handeling en verwaarlozing van schapen door de herder. Dat heeft coördinator R. Ossewaarde van de afdeling Zeeland van de PvdD gis teren laten weten. De PvdD wilde eigenlijk zelf aan gifte doen tegen het stichtingsbe stuur, maar dat bleek niet te kun nen omdat de partij nier getuige is van de mogelijke misstanden. Die werden vorige week door ex-mede- werkers van de Zeeuwse Schaaps kudde naar buiten gebracht. Zij de den afgelopen'vrijdag in deze krant een boekje open nadat twee van hen waren ontslagen omdat zij kritiek hadden op de werkwij ze van de nieuwe herder. Uit pro test pakten vier anderen daarop zelf hun biezen. Het bestuur stuur de de vrijwilligers weg omdat an ders de herder zou opstappen. Volgens de ontslagen medewer kers zou de kudde onder meer te weinig eten krijgen en niet wor den verzorgd. Een lammetje met 'opstartproblemen' is volgens de ex-medewerkers doodgeslagen te gen een muur. De berichten waren, samen met waarnemingen van A. Vos die praktisch naast de schaapskooi woont en tevens lid is van de Zeeuwse werkgroep van de PvdD, De PvdD roept ex-medewerkers van de Zeeuwse Schaapskudde op om aangifte te doen van mishandeling en verwaarlozing van schapen. voor de partij de directe aanlei ding om naar de politie te stap pen. Vos heeft in augustus zelf al een brief geschreven aan het stich tingsbestuur. 'De indruk die de herder wekt, is van iemand die een taakstraf uitvoert en niet van iemand die met plezier zijn werk doet', staat er onder meer in te le zen. Op de brief kwam echter geen reactie. De Borselse burgemeester J. Gelok, tevens voorzitter van het stich tingsbestuur, liet gisteren in een schriftelijke reactie weten dat 'de dieren altijd op de eerste plaats ko men'. „De aantijgingen door oud-vrijwilligers komen daarom extra hard aan. Wij zijn als stich ting van mening dat de zaken die naar voren worden gebracht niet stroken met de werkelijkheid", al dus Gelok. „Het klopt wel dat de stichting niet gereageerd heeft op eerdere klachten. De reden hier voor is dat deze klachten kwamen van oud-vrijwilligers bij hun af scheid." J. van der Poest Clement, één van de ontslagen vrijwilligers, zegt geen aangifte te durven doen. „We vrezen voor onze veiligheid. Als je een schaap kunt mishandelen, dan ook wel een mens." door Luc Oggel kruiningen - De Reimerswaalse ge meenteraad wil dat Prorail en NS Reizigers volgend voorjaar een an dere benadering van de werkzaam heden aan het Zeeuwse spoor kie zen, waardoor de overlast beter wordt gespreid. Dat staat in een motie die vanavond tijdens de raadsvergadering unaniem wordt aangenomen. Vanwege het grootschalige onder- houdsproject 'Mega' van spoor wegbeheerder Prorail rijden er van 22 maart tot en met 22 april 2008 geen passagierstreinen in Zeeland. De Reimerswaalse raad vindt dat onacceptabel. 'Prorail heeft de eco nomische voordelen duidelijk niet in balans weten te brengen met de sociale en economische overlast', zo staat in de motie. De fracties willen dat de minister van Verkeer en Waterstaat de di recties van Prorail en NS Reizigers aanspreekt op hun verantwoorde lijkheid voor een goed functione rend openbaar vervoer. De raad verzoekt andere Zeeuwse gemeen teraden en Provinciale Staten om de oproep te steunen. De raadsvergadering begint van avond om 20.00 uur in het ge meentehuis in Kruiningen. IVKMEtiiiMïir,. Becel 'cel) I MI JE Kijk voor meer informatie op de verpakking of op www.becel.nl. goes - Het heeft even geduurd, maar het gaat dan toch gebeuren: de eerste paal voor de drie woonto rens in het Goese Rossinipark gaat vrijdag de grond in. Vijftien van de drieëndertig appar tementen zijn verkocht. Dat is nog niet de helft, maar het zijn er voor Bouwfonds MAB Ontwikkeling ge noeg om te beginnen. Geholpen zal hebben dat de drie duurste wo ningen, de penthouses op de bo venste verdiepingen van de torens, zijn verkocht a 750.000 euro. Het 'goedkoopste' appartement doet 335.000 euro. Het Rossinipark aan de 's-Gravenpolderseweg liep eerst niet. De appartementen zouden in pandige balkons krijgen. Het plan is aangepast. Er komen nu juist erg grote balkons van drie bij acht me ter. De markt in Goes is daar ken nelijk wel gevoelig voor. De bouw duurt anderhalfjaar. Tip? redactie@pzc.nl Hij is altijd stipt op tijd, die Vlis- singer. Behalve op de dagen na dat de klok een uur vooruit, of zoals dit weekeinde, achteruit moet. Zijn biologisch ritme is dan dermate ontregeld dat hij niet meer automatisch op het be oogde tijdstip ontwaakt. Vandaar dat de Vlissinger, alvo rens hij zondagavond te bed ging, zijn mobieltje op de wek- alarmstand zette. Toen het ding gisterochtend stipt om 7.15 uur af ging, schoot hij meteen overeind, „ja hallo, hier met.... Om ver volgens te constateren dat het ding dood bleef. Hij hoorde zich zelf een verwensing uiten. „Wie durft..." En besefte plotseling dat hij klaarwakker was. Dat wél... nieuwdorp - Een 44-jarige kraanmachinist uit de gemeente Middelburg is gisterochtend gewond geraakt toen de giek van de kraan afbrak en te gen de cabine terecht kwam. Dat gebeurde op het terrein van Sealake Terminal aan de Estland- weg in Vlissingen-Oost. De man kwam klem te zitten onder de schakelkast in de cabine. Na ruim twee uur werd hij bevrijd. De traumahelikopter kwam ter plaatse, maar de verwondingen van het slachtoffer bleken naar omstandigheden mee te vallen. Hij is met schouderletsel naar het zieken huis in Goes gebracht. foto Rolf de Feijter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51