Passie voor gezonde tanden y Onderzoek naar mishandeling Terneuzenaar Beroemde Zwitserse knoflook nu verrijkt met Omega-3 vetzuren SUPERAANBIEDING! voor€ 19,95 ZPZC Dinsdag 30 oktober 2007 25 Mondhygiëniste Dorota Visser-Bereszka heeft een eigen praktijk in het Oostburgse Antonius ziekenhuis. foto Peter Nicolai Oud-Terneuzense promoveert aan VU terneuzen - Maaike Groot uit Ter- neuzen promoveert woensdag aan de Vrije Universiteit (VU) in Am sterdam op het proefschrift 'Ani mals in ritual and economy in a Roman frontier community'. Groot (34) studeerde eerst Engels en aansluitend archeologie. In Ter- neuzen doorliep ze na basisschool De Meerpaal de scholengemeen schap Petrus Hondius, tegenwoor dig De Rede. Mondhygiëniste is eigen praktijk in Antonius begonnen. door Frank van Cooten OOSTBURG - Dorota Visser-Beresz ka uit Zandstraat was als klein meisje heel bang voor de school- tandarts. Toen al nam ze het be sluit iets met tandheelkunde te doen. „Ik wilde zelf aan de weet komen hoe het zit." In 1991 studeerde ze in Polen af als mondhygiëniste. Dertien jaar gele den vond de Poolse de liefde in Hoek en verhuisde naar Zeeuws-Vlaanderen. Om in Neder land haar beroep te kunnen uitoe fenen, rondde ze in 1999 een ver volgopleiding in Utrecht met goed gevolg af Onlangs opende ze haar eigen praktijk in het Oostburgse Antonius ziekenhuis. Naast het Binkhorst Eye Centre en Medcen- tric weer een zelfstandige onderne ming in het ziekenhuis. Haar passie voor de mondhygiëne gaat ver. Om zelf aan de weet te ko men hoe het voelt, draagt ze al elf maanden een beugel. „Vanuit mijn eigen ervaring kan ik instructies aan bijvoorbeeld kinderen geven. Een beugel dragen is echt moeilijk. Mijn tanden gaan wel heel mooi in de rij staan, maar het valt tegen. Iedere maand wordt de beugel aan gedraaid. Dat doet pijn." Dorota heeft een advies voor ouders van beugeldragende kinde ren: „Geef ze geen harde frieten. Pureer zo veel mogelijk. Een var kenshaasje in de mixer bijvoor beeld." De mondhygiëniste behandelt het 'ophangapparaat' van de tanden. 'Ook de ruimten tussen de tanden schoonmaken. Dat gebeurt lang niet altijd' Zo komt ze bijvoorbeeld in actie bij bloedend tandvlees en bij slech te adem. „Als er iets mis is, komen gezonde tanden los te staan en val len uiteindelijk uit. Dat moeten we voorkomen. Ik geef ook preven tief instructies. Niet alleen twee keer per dag de tanden poetsen, maar ook de ruimten tussen de tanden schoonmaken. Klinkt be kend, maar gebeurt nog lang niet altijd." Na tien jaar in loondienst bij een tandarts in Oostburg is ze dus onlangs voor zichzelf begon nen. Op de afdeling tandheelkun de en kaakchirurgie van het Oost burgse ziekenhuis. „Mijn moeder wilde altijd graag dat ik ooit in een ziekenhuis werkte. Ik vind het An tonius overigens niet echt een zie kenhuis. Het is voor mij een mooie medische omgeving waar ik me heel prettig bij voel. En mijn patiënten natuurlijk. Het geeft mij enorm veel voldoening als ik ie mand kan helpen die dacht nooit geholpen te kunnen worden." Plechtigheid bij het Oost-lndië monument terneuzen - De stichting Oost-In- dië Monument Zeeuwsch-Vlaande- ren houdt zaterdag weer een her denking. Er worden bloemen ge legd bij het monument aan de Ko- ninginnelaan in Terneuzen ter na gedachtenis aan de 35 gesneuvelde Zeeuws-Vlaamse militairen. Zij lie ten het leven tijdens acties in de periode 1945 - 1962 in Nederlands Oost-lndië en in Nederlands Nieuw-Guinea. De bijeenkomst be gint om 10.45 uur. terneuzen - De politie is nog be zig met een onderzoek naar een mishandeling in de Nieuwstraat in Terneuzen, in de nacht van vrijdag op zaterdag. Een 32-jarige man uit Terneuzen raakte ernstig gewond, toen hij rond half vier een vriend bij een ruzie met meerdere personen te hulp kwam. De Terneuzenaar kreeg een schop tegen zijn hoofd, kwam daardoor ten val en raakte buiten bewustzijn. Op de grond is hij vervolgens door verschillende mannen getrapt en geslagen, on der meer tegen zijn hoofd. De Ter neuzenaar is rond vier uur 's nachts per ambulance overge bracht naar Zorgsaam-ziekenhuis De Honte. Volgens een woordvoer ster van de politie heeft hij door de mishandeling onder meer een hersenschuddig, een blauw oog, een pijnlijke kaak en gebroken tan den en kiezen opgelopen. Volgens de woordvoerster is het onderzoek in volle gang. Er zijn geen aanhou dingen verricht, maar die sluit de politie niet uit. Krachtige combinatieformule helpt bij de verzorging van hart en bloedvaten Av> ,s0ste «Co. Knoflook én Omega-3 vetzuren. Beide ingrediënten staan bekend om hun verzorgende invloed op hart en bloedvaten. Garlic Vitaal Forte maakt het nu simpel om uw gezondheid met deze krachtige combinatie te ondersteunen. Deze bekende Zwitserse Knoflookformule is nu immers ook verrijkt met Omega-3 vetzuren. Garlic Vitaal Forte heeft een gunstige invloed op uw hart en bloedvaten. Het helpt bij de verlaging van het cholesterolgehalte, houdt de normale bloeddruk in stand, houdt de bloedvaten soepel én schoon en is er voor het behoud van sterke vaat- wanden. Dit is goed voor de bloedsomloop én voor het hart. Het is dan ook een prima formule voor het behoud van uw gezondheid. Met Lecithine en Q10 Naast een verzorgende invloed op hart en bloed vaten, ondersteunen de Omega-3 vetzuren uit vis- olie ook de ontwikkeling van de hersenen. Samen met de Ginkgo biloba in de capsules helpt dit om uw geheugen en concentratie te verbeteren. Wij hebben daarnaast Garlic Vitaal Forte op meerdere punten verbeterd. Er is een uitgebreid complex vi tamines, mineralen en bioflavonoïden toegevoegd, die de invloed van knoflook ondersteunt en verder uitbouwt. Het gaat om de kruiden Maretak, Rutine, Meidoorn, het mineraal Selenium en de vitamines A, C en B6. Het co-enzym Q10 geeft meer energie. Eén capsule per dag Dankzij de geconcentreerde en uitgebreide samen stelling van deze Zwitserse knoflookformule, kunt u volstaan met één capsule per dag. GOED VOOR: Hart en bloedvaten Bloedcirculatie Geheugen en concentratievermogen Cholesterol en bloeddruk Koude handen en voeten >2/A 311* 1 verpakking Garlic Vitaal Forte 60 caps.: 12,95 2 verpakkingen van 25,90 Oostburg: Body en Co, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Sas van Gent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 PZC ZEEUWS VLAANDEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49