PZC Zuiddorpe voelt zich tekortgedaan Roep om ingrijpen bij bieb VERLAAC UW CHOLESTEML Toversluis verscherpt beveiliging na 'spectaculaire' inbraak PER DAC. k* *11 ss® i A a ZEEUWS-VLAANDEREN 29 21 27 mm ii wat 4 EMI§ Becel max IART 'Rode Plein' geeft Eede niet alleen uitstraling, maar ook een echt dorpshart Hilarische komedie over macht en grenzen van de relatie Dinsdag 30 oktober 2007 Roosevelt Academy wil meer Zeeuwse studenten lokken Tip? redtern@pzc.nl Plannen reorganisatie brandweer zorgen voor onrust. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Zuiddorpe voelt zich tekortgedaan door de plannen voor de reorganisatie van de brand weer in de gemeente Terneu- zen. De uitrukpost Zuiddorpe wordt onder meer opgedoekt en van de huidige 220 vrijwilligers zal ongeveer een kwart afvloeien. In Axel wordt een nieuwe brand weerkazerne gebouwd die vol gens interne plannen aan de noordzijde van de kern komt. In Zuiddorpe vindt men dat een nieu we Axelse kazerne beter aan de zuidzijde kan komen, bij Drie- schouwen. In schriftelijke vragen aan burge meester en wethouders pleit raads lid Cees Freeke (LCF) voor die lo catie. Hij vraagt zich ook af of het wel verantwoord is de posten Zaamslag en Zuiddorpe al in 2008 en 2009 te sluiten. Want voor de nieuwbouw in de Koegorspolder, Terneuzen Noord en Axel gaat pas begin 2010 de eerste spade de grond in. Om te voorkomen dat de dek kingsgraad van een flink gebied tij delijk onder de norm komt, pleit Freeke voor een aanpassing van de plannen. Her raadslid voorziet dat een groot aantal inwoners er op achteruit zal gaan, doordat de aan- rijtijden flink zullen langer wor den. Volgens Freeke heeft de blus- groep Zuiddorpe zeker bestaans recht. Dit jaar heeft men al acin ic Inwoners van Zuiddorpe vinden dat een nieuwe brandweerkazer ne in Axel niet in het noorden moet komen maar aan de zuidzij de, bij Drieschouwen. tien keer moeten uitrukken. Vorig jaar was dat twintig keer. Het raadslid denkt dat een nieuwe uitruklocatie in Axel Zuid in twee opzichten winstgevend is. „Met dezelfde investeringen bereik je enerzijds een hogere dekkings graad qua personen en qua opper vlakte van het gemeentelijke grondgebied (met Overslag) en anderzijds worden hierdoor de meeste vrijwilligers voor het korps behouden. Bijgevolg kan te allen tijde een goede bezetting van alle locaties worden gegaran deerd." Volgens de wet moet minstens tachtig procent van het grondge bied binnen een aanrijtijd van acht minuten vallen. Freeke wil dat het gehele grondgebied bin nen acht minuten bereikt kan wor den. Als er al een verplaatsing van de brandweerkazerne in Zuid dorpe komt, moet dat volgens hem daarom naar Axel Zuid zijn. „Voor de vrijwilligers van Axel is per saldo het tijdsver schil nauwelijks van betekenis, ter wijl het voor Terneuzen niet rele vant is, omdat deze zich met de voorgenomen voorzieningen zelf kan bedruipen", betoogt het raads lid. Negatieve berichten over functioneren stichtingsbestuur. door Eugène Verstraeten terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse gemeenten moeten orde op zaken stellen bij de Stichting Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen. Dat vraagt het raadslid Pim Broekhuysen (ei gen lijst) aan B en W van Terneu zen. Volgens Broekhuysen gaat het, sinds bibliotheekdirecteur Hans Spenkelink begin vorige maand op non-actief is gesteld, steeds slech ter met de bibliotheek. Spenkelink is op een zijspoor gezet, omdat er grote verschillen van inzicht wa ren over het te voeren beleid. Nu bereiken Broekhuysen berich ten dat het personeel niet weet waar het aan toe is. „Initiatieven worden niet genomen, nieuwe boeken worden niet aangeschaft. Kortom: het staat stil", aldus het raadslid. „Het bestuur bestuurt niet - zoals het hoort - op afstand, maar zit nu op de stoel van de di recteur. Er is sprake van amateuris tische wijze van directievoeren." Als er niet op korte termijn actie wordt ondernomen, gaat dat uit eindelijk ten koste van de dienst verlening, vreest Broekhuysen. de verpokl door Frank van Cooten SLUIS - Familiepark Toversluis in Sluis heeft de beveiliging aange scherpt na een 'spectaculaire' in braak eind vorige week. Bij deze in braak in de nacht van donderdag op vrijdag is een fors geldbedrag gestolen. Toversluis is voorzien van een be veiligingssysteem. Door het vernie len van een kabelkast, van waaruit de beveiliging van Toversluis wordt aangestuurd, kwamen de da der of daders binnen. „Het wordt blijkbaar steeds gebrui kelijker in ons land om schakelkas ten te vernielen. Heel vervelend, maar we hebben bijgeleerd. Inmid dels zijn ook bij onze andere vesti gingen maatregelen getroffen om de kans op inbraak te verkleinen", aldus woordvoerder Marcel Loon tjes van de Christoffelgroep, waar Toversluis onder valt. Door het vernielen van de schakel kast hebben inwoners van villa park Groenevelt een groot deel van de vrijdag zonder telefoon en internet gezeten. Volgens bewo ners is de inbraak goed voorbe reid. „Een paar dagen eerder lag het reclamebord van Groenevelt, dat wordt verlicht met een bouw lamp, plat. Misschien bewust ge daan om te voorkomen dat de da ders in het licht stonden." EEDE - 'Het Rode Plein'. Zo noemen Eedenaren hun nieuwe Dorpsplein al voordat het af is. Het duurt nog even voor de klinkers er aan de kant van de Zwaanstraat en de Brieversstraat in kunnen. De nog te planten nieuwe linden, zullen ken te bereiken. Dat de riolering en het wegdek ook niet direct majestueus zijn. De meeste dorpe- eindelijk worden vernieuwd en het dorp echt een lingen nemen voor lief dat ze nog tot een week hart krijgt, komt tenslotte iedereen ten goede, na Sinterklaas moeten omrijden om bepaalde wij- foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45