Niels Burm geniet na van de derbywinst komt door strenge selectie Tegen SC 't Zand maakt St. Jago de kansen wel af T®PSC®RER 9 i 1,5 k 13'5 1 12 Ik 12 m 10,5 1°'5 WPZC Dinsdag 30 oktober 2007 3 7 Talent (19) speelt als een routinier in de Terneuzense defensie. door Frits Bakker terneuzen - Hij heeft een dag vrij van school, dus het was nog even nagenieten van de derby. Niels Burm (19 en nu al laatste man in de verdediging) speelde zondag met Terneuzen voor het eerst in competitieverband tegen HVY'24. Een speciaal gevoel? „Dat niet di rect, maar wel heel leuk om zo'n derby te winnen." Met een paar vrienden heeft hij op zijn vrije dag de wedstrijd nog eens voorbij laten komen. „Ik had er zelf een goed gevoel over en zij vonden ook dat ik goed had ge speeld." Maar veel langer wil hij niet stilstaan bij de wedstrijd. Van daag roept de school weer, van avond trainen en overgaan tot de orde van de dag. Ja zeker, in de kleedkamer zal het er vanavond ook nog over gaan. De trainer zal nog wel eens terug kijken en evalueren. „Wat we voor de rust niet goed deden en daarna wel." Niels Burm, die op het ROC in Terneuzen een hbo-opleiding bedrijfseconomie volgt, praat net zo rustig als dat hij voetbalt. En hij oogt zelfverzekerd. „Met onze kwa liteiten móesten we die wedstrijd gewoon winnen." Hij heeft de derby beleefd als een routinier. En toch speelt Niels Burm pas sinds dit jaar op die be langrijke positie in het elftal. „Ik ben vorig jaar op mijn zeventien de jaar in het eerste gekomen. Toen nog aan de zijkant van het middenveld, in een verdedigende rol, met Mike But, Remco van Leeuwen en Dwight van Hu 11e naast me." Vanaf de voorbereiding van dit jaar speelt Burm centraal achterin op de plaats die veel rust, overzicht en organisatorische kwa liteit vergt. „Dat ligt me wel, want ik ben van mezelf vrij rustig, rede lijk goed in de opbouw en in duels." Bovendien heeft hij zijn lengte (1.88 meter) mee en is hij sterk in kopduels, al was er zondag voor de rust veel dreiging door de lucht van HW. Christoph Praet, de lange spits, was gevaarlijk op corners en teken de met een kopbal voor de 1-0. Niels Burm: „We hadden wel vaste afspraken, zoals over wie waar moest staan in de zestienmeter. Maar we hadden niet afgesproken dat ik de spits zou afstoppen, ook Niels Burm al ben ik de langste speler bij ons achterin." Hij genoot van de druk te (hoe meer toeschouwers, hoe liever), van de sfeer en van de over winning. „Toch was er niet meer spanning bij ons dan anders. We zijn ook geen moment in paniek geweest toen het voor de rust niet zo lekker liep. En de trainer is in de rust absoluut niet tekeer ge gaan. We wisten wel dat het zou komen. Met Jonathan (Constan- cia) was er ineens dreiging na de rust. Toen kregen we de wedstrijd in handen." Het was wel de uitgelezen wed strijd voor Niels Burm, die vanaf zijn vijfde jaar bij Terneuzen speelt, om zich in de kijker te spe len. En voor Terneuzen zelf om een nieuwe start te maken. Voor het eerst in bijna een jaar tijd won de ploeg van Ardian Lekaj weer eens een uitwedstrijd. Met dat complex heeft het jonge elftal nu dus ook afgerekend. En omdat de koplopers steken lie ten vallen, kruipt Terneuzen na de winst van zondag weer dichter naar de top toe. Burm: „We moe ten in kwaliteit voor niemand on der doen en natuurlijk heeft die winst op HW ons goed gedaan." Maar vanavond wordt er weer ge traind en vooruit gekeken. Terneu zen lijkt er klaar voor om de aan val op de koplopers verder door te zetten. De negentienjarige Niels Burm toont zich tegen HVV'24 een ex ponent van de nieuwe lichting bij Terneuzen. „De overwinning heeft ons goed gedaan." Puntenrecord voor turner Jeffrey Telussa goes - Turner Jeffrey Telussa (17) heeft in het Belgische Melsele tij dens zijn eerste wedstrijd van het seizoen een persoonlijk puntenre cord neergezet. De Middelburger van Turncombinatie Zuid-West Nederland, scoorde 77.900 op de zeskamp. Hij werd er achtste mee. Melissa Scherpenisse (12) uit Sint- Annaland werd met 45.850 pun ten twaalfde bij de juniores. Senior Games lanceert Vrouwen Oostkapelle een eigen website in beker tegen 't Zand goes - De organisatie van de Se nior Games heeft een eigen websi te gelanceerd. Op www.seniorgames2009.com staat informatie over de geschiede nis van het sportevenement voor ouderen, de verschillende sporten en de accommodaties. De Senior Games zijn van 7 tot en met 12 september in de gehele pro vincie Zeeland. klasse goals factor totaal 1. Dennie Ie Comte (Duiveland) 3A 11 1,5 16,5 2. Arjan Smalheer (ZSC'62) 4B 14 1 14 Josimar Pattinama (Jong Ambon) 4B 14 1 14 4. Niels Mulder (Nieuwdorp) 2E 5. Sinan Coban (Terneuzen) 2E 8 1,5 Joey van der Zweep (Vlissingen) 3A 8 1,5 Mathijs Hage (Zierikzee) 3A 8 1,5 K 12 8. Marinus Baas (Arnemuiden) 2E 7 1,5 Ronald Zwager (Duiveland) 3A 7 1,5 10. Wesley Goud (SKNWK) 4B 10 1 10 Jelle de Vreeze (AardenburgPlI.,, 4A 10 1 10 Bart de Smit (Hoofdplaat) 5A 10 1 10 Vincent Goedegebuure (Renesse) 5B 10 1 10 Ferry Alfons (Hoek) HB 5 2 10 Sam Ysebaert (Hoek) HB 5 2 PZC I WA 10 goes - De voetbalsters van Smer- diek en Oostkapelle hebben zich als beste nummers twee alsnog ge plaatst voor de tweede ronde van het KNVB-bekertoernooi. Smer- diek heeft op 24 november een thuiswedstrijd tegen Wartburgia, de koploper in de hoofdklasse. Oostkapelle gaat op bezoek bij 't Zand, de nummer één de eerste klasse A. RCS verslaat koploper in Tilburg dankzij vier doelpunten aanvaller. door Bas Koel goes - Met vier doelpunten zorgde Rudley St. Jago zondag voor de ge hele productie van RCS tegen SC 't Zand (1-4). Het doelpuntentotaal van de 21-jarige spits komt daar mee op vijf De vier treffers kwamen voor St. Ja go als een bevrijding. Voor dit weekeinde had hij alleen nog maar gescoord tegen Dongen. St. Jago: „Eindelijk gingen de kansen erin. Twee weken geleden miste ik nog een grote kans voor open doel, mis schien begon ik daardoor zondag scherper aan de wedstrijd. In de vo rige wedstrijden speelde ik ook niet slecht, maar vergat ik de kan sen die ik kreeg af te maken. Tegen SC 't Zand vielen ze gewoon." Voor St. Jago was het de eerste keer dat hij vier keer in één wedstrijd scoorde. Na zijn prima prestatie van afgelopen zondag wil de spits van RCS toch nog niet spreken over een goede vorm. „Ik heb zondag zes kansen gekre gen, daarvan maak ik er vier af Daar ben ik natuurlijk tevreden mee. Maar ik denk dat je pas over een goede vorm kan spreken, als ik volgende week weer één of twee keer scoor." Door de vier treffers tegen de Til- butgers komt het totaal van St. Ja go op vijf. Over hoeveel er dit sei zoen nog gaan volgen, wil de spits geen uitspraken doen. „Ik wil me niet op een aantal vastpinnen. De doelpunten beginnen voor mij nu eindelijk te vallen, maar het be langrijkste blijft dat RCS wint. De taak van een spits is doelpunten maken, maar ik win liever, dan dat ik er een paar scoor en RCS ver liest." De komende twee weken kan St. Jago hoogstwaarschijnlijk gaan wer ken aan zijn doelpuntengemiddel- de. Zondag neemt RCS het thuis op tegen nummer elf Madese Boys en over twee weken gaan de Sou burgers op bezoek bij hekkenslui ter Halsteren. St. Jago: „Ik hoop dat ik door kan gaan met scoren. Hoewel we tegen de nummers elf en twaalf moeten, verwacht ik niet dat het extra mak kelijk wordt. Het aantal doelpun ten zal ook afhankelijk zijn van het aantal kansen dat ik krijg. Ik moet zorgen dat ik scherp blijf en dan zien we wel wat er de komende weken gebeurt." Na de overwinning van zondag staat RCS nu op een zesde plek in de tweede klasse. De spits van de Souburgers verwacht echter dat zijn ploeg hoger kan eindigen. „Dit seizoen hebben we het alleen nog maar moeilijk gehad tegen Dongen. We moeten nog wel te gen Terneuzen, dat ook hoog staat, dus daar kan ik nog niks over zeg gen. Als we voortaan de kansen ge woon afmaken, kunnen we boven in meedraaien." Rudley St. Jago scoort vier keer tegen koploper SC 't Zand uit Til burg. De aanvaller verzorgt daar mee de gehele productie van RCS, dat met 4-1 won. bovendien de plaatsen één tot en met vijf in het duifkampioenschap midfond. Wagenaar kan dus terugblikken op een uitstekend 2007. Maar waar om laat hij nog steeds de dag- en overnachtfond links liggen? „Op 'De vitesse is voor velen niet meer dan een trainingsconcours geworden' de dagfond wil ik het nog wel een keer proberen. Het materiaal er voor heb ik. De overnacht is niks voor mij. Mijn probleem is dat ik geen uren op mijn duiven kan wachten. Kijk, op de vitesse en midfond kun je redelijk nauwkeu rig uitrekenen hoe laat je ze kunt verwachten. Ook op dat dagfond is dat nog met wat meer armslag ook mogelijk, maar de overnacht is vaak onvoorspelbaar. Dat is niet aan mij besteed." De midfond blijft zijn geliefkoosd spelletje, de vitesse komt op een goede tweede plaats. Daarom vindt hij het zo jammer dat die vit esse ondergewaardeerd wordt en van het toneel lijkt te verdwijnen. „De vitesse is voor veel liefhebbers niet meer dan een trainingscon cours geworden." Wat hem deze successen bezorgt? „Strenge, vrijwel meedogenloze se lectie", antwoordt Wagenaar. „In de sport kom je er niet met zachte heelmeesters. Je moet gewoon doorpakken." Dies Wagenaar Amazone debuteert succesvol met Ultano H in de klasse Zt. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Miranda Weijer mans was tijdens de dressuurwed- strijd van RV Sé-Ros succesvol. De amazone uit Vlissingen stuurde op Zt-niveau de debuterende Ultano H naar de overwinning. Verona liep in haar eerste wedstrijd onder het zadel van Weijermans in de klasse Ml naar de eerste plaats. In de klasse Zt eiste de debuteren de combinaties de hoofdrol op. Succes met een zelf gefokt paard is de droom van iedere amazone. Een droom die voor Miranda We ijermans steeds meer werkelijk heid lijkt te worden. Na het beha len van de reservetitel in de klasse M2 tijdens het EK in Ermelo debu teerde ze met Ultano H in de klas se Zt. Weijermans stuurde de im posante en in de uitgestrekte gan gen uitblinkende Krack C zoon met 219 punten naar het oranje erelint. Ook met Verona lijkt Weijermans goud in handen te hebben. Zij stuurde de apart bewegende Gri- baldi-dochter met 191 punten naar de overwinning. „Verona is een heel fijn paard om te rijden. Ze is pas vijf en het was haar eerste wed strijd. Ze gaf mij meteen een goed gevoel. Ik kon haar heel fijn voor waarts rijden. Ze heeft een heel sterk achterbeen. Erg belangrijk voor een dressuurpaard."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39