HAARDENSHOW Jurg neemt met pijn afscheid van de bobsport Vervangend evenement voor Indoor Zeeland zaterdag 27 okt. t/m zaterdag 3 nov. ZLM Tour op zaterdag 19 april 2008 Zevende eindzege in World Series voor Boston Red Sox 34 Dinsdag 30 oktober 2007 pzc DENVER - Jonathan Papelbon is in extase na het beslissende punt tegen de Colorado Rockies. De pitcher won met de Boston Red Sox de World Se ries, door in de best-of-seven-series een beslissen de voorsprong te nemen. Red Sox won ook het vierde duel met de Colorado Rockies: 4-3. Het was de tweede keer in vier jaar dat de Red Sox het Amerikaanse honkbalseizoen winnend afslo ten. In 2004 versloegen zij St. Louis Cardinals in de eindstrijd. Het was voor Boston Red Sox de ze vende eindzege in totaal. Van de eerste vijftien World Series gingen er vijf naar de Red Sox. De eindzege in 2004 was de eerste sinds 86 jaar. The Yankees, St. Louis en Oakland zijn de enige teams die vaker wonnen. foto Eric Gay/ap Risico is te groot door aanhoudende nek- en rugklachten. putten - Maandenlang liep ze met de cruciale vraag rond. Stoppen of doorgaan? Het verlies van de A-sta tus als topsportster bij sportkoepel NOCNSF en aanhoudende nek- en rugklachten brachten Eline Jurg (34) er een maand voor de start van het internationale bob- Jumping Indoor Nieuwland op datum van afgelast concours. goes - De Stichting Hippische Sport Zeeland organiseert van 10 tot en met 13 januari het nationale springconcours jumping Indoor Nieuwland. Het evenement geldt als alternatief voor Indoor Zee land, dat vorige week definitief werd afgelast. Omdat de wedstrijden in de Zee landhallen begin volgend jaar geen doorgang kunnen vinden, besloot de Stichting Hippische Sport Zee land een nieuwe wedstrijd te orga niseren. Locatie is het vijfsterren hippisch sportpark van De Kroo Ruitersport in Nieuw- en Sint- Joosland, dat sinds kort over een nieuwe indooraccommodatie be schikt die voldoet aan de interna tionale afmetingen. sleeseizoen toe de knoop door te hakken. Ze stopt. Met pijn in het hart en in het lijf. „Doorgaan is ei genlijk niet verantwoord. Ik wil la ter ook nog kunnen sporten." Jurg was met Ilse Broeders ruim tien jaar het gezicht van het vrou wenbobben in Nederland. De nog jonge discipline belandde in 2002 (Salt Lake City) op het olympisch programma. Naast het schaatsen fi gureerde Nederland in de andere winstersportdisciplines de afgelo- De organisatie heeft inmiddels al enkele inschrijvingen binnen en ook diverse sponsoren hebben toe zeggingen gedaan om van Jum ping Indoor Nieuwland een succes te maken. Naast de vier springda gen zal ook het programma voor de mensport (5 januari) en de Pro motie Paardrijden Gehandicapten (6 januari) in Nieuw- en Sint-Joos- land plaatsvinden. Jumping Indoor Nieuwland Voorlopig programma: 10 januari: springen L, M, Z en ZZ. 11 januari: springen L, M, Z en ZZ plus jackpot finales. 12 januari: springen nationaal 1.30m, 1.35m en 1.40m. 13 januari: springen B paarden en alle klassen pony's. pen jaren op de Winterspelen, jurg en Broeders zagen de moge lijkheden van de nieuwe tak en in vesteerden tien jaar in een mogelij ke olympische medaille. Het kwam er niet van. Broeders stopte vorig jaar na een crash tijdens de Winterspelen in Turijn. Jurg hield het een seizoen langer vol maar kondigde gisteren haar afscheid aan. „Eigenlijk ben ik nog niet klaar met het bobben. De sport is ech- goes - De ZLM Tour wordt in 2008 op zaterdag 19 april verreden. De Zeeuwse wielerronde, onder deel van de Nations Cup voor ren ners tot 23 jaar, zou in eerste in stantie op zaterdag 12 april worden verreden. Bij een vergadering op het hoofdkantoor van de interna tionale wielrenunie UCI in het Zwitserse Aigle, verdween de klas sieker Luik-Bastenaken-Luik voor ter zodanig hard voor het lichaam dat als het nu echt fout gaat, ik er de rest van mijn leven last van zal hebben. Dat risico vind ik te groot. Ik loop al maanden met het idee, maar kon en wilde er aanvankelijk niet over praten. Ik wil eigenlijk nog een paar jaar door. Maar wat daarna? Mijn lijf is te belangrijk voor me. Mijn nek heeft de laatste jaren veel klappen gehad. Het her stelt wel weer, maar ik heb ge woon elke dag pijn." renners tot 23 jaar van de kalender. Als Belgische vervanger werd de Ronde van Vlaanderen voor wiel renners tot 23 jaar voorgedragen. De acht aanwezige organisatoren gingen akkoord met het invoegen van de Ronde van Vlaanderen, maar deze kon alleen op 12 april worden georganiseerd. De ZLM Tour vindt daardoor op 19 april 2008 plaats. Petra Dugardein niet tegen wereldkampioen zeist - Keepster Petra Dugardein is niet opgenomen in het nationa le voetbalselectie voor vrouwen voor het duel met wereldkampi oen Duitsland. De Zierikzeese doelvrouwe van eredivisionist Willem II maakte eerder deze maand haar debuut in de nationale selectie. In de wed strijd tegen Frankrijk zat ze negen tig minuten als reserve op de bank. De Oranje-vrouwen spelen don derdagavond in Volendam een EK-kwalificatieduel met Duits land, dat vorige maand in China de wereldtitel veroverde. Eén duel schorsing voor AZ-spits Ari alkmaar - AZ hoeft Ari slechts één wedstrijd te missen in het Ue- fa Cuptoernooi. De Braziliaanse spits kreeg donderdag in de wed strijd tegen Zenit Sint Petersburg (1-1) een rode kaart wegens het ge ven van een knietje en is door de Uefa nu voor één duel geschorst. Gevolg is dat Ari alleen de eerstvol gende groepswedstrijd mist. Die is op 29 november, thuis tegen het Griekse Larissa. Van der Sar stopt na het EK bij Oranje manchester - Edwin van der Sar zet na het EK voetbal van 2008 in Oostenrijk en Zwitserland een punt achter zijn interlandcarrière. Dat maakte de doelman, die giste ren zijn 37e verjaardag vierde, be kend in een gesprek op Radio 538. Of Van der Sar na het huidige sei zoen nog wel doorgaat bij zijn club Manchester United, weet hij nog niet. In december geeft hij daarover uitsluitsel. Arbiter in de ban na benadeling Juventus milaan - De Italiaanse scheidsrech ter Mauro Bergonzi is in de ban ge daan wegens geblunder in de wed strijd Napoli - Juventus. Hij fluit in elk geval deze week geen wed strijd en mogelijk veel langer. De arbiter gaf de thuisclub ten onrech te twee strafschoppen, waardoor Juve met 3-1 verloor. Napoli-spits Zalayeta kreeg voor de 'Schwalbe' waar Bergonzi met open ogen in stonk twee wedstrijden schorsing. Roeier Eggenkamp stopt er per direct mee amsterdam - Gerritjan Eggen- kamp stopt per direct met roeien. De 31-jarige Leidenaar nam de be slissing, omdat hij geen kans ziet op het winnen van een medaille tijdens de Olympische Spelen in Peking. Eggenkamp maakte in 2004 deel uit van de Holland Acht, waarmee hij zilver won. Op dit moment vormen, in de ogen van Eggenkamp, niet de beste acht roeiers de Holland Acht. f -q pp 28 en 29 okt. gesloten In CjOC-> tlcüD^'' dinsdag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur Wer zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur 10% korting op alle haarden stuntprijzen op showroommodellen diverse aanbiedingen de nieuwste modellen technieken alle bekende merken voor elk type woning een oplossing gas, elektrisch hout nOMÏNTPÏN RV Verren Stuartweg 10 SÉïÏÏUl 2 1-/V/1T111 U T 0118-571436 www.dominicus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36