Oproep tot aangifte kudde Onenigheid over nachtelijk vissen in Goese binnenwateren Dievegge hoeft niet de cel in 'Werk NS spreiden' Bom gevonden op strand bij Hoogduin Jazzband speelt in Vlissingen W PZC Dinsdag 30 oktober 2007 [25 Ex-medewerkers schaapskudde moeten zelf naar de politie. door Luc Oggel HEINKENSZAND - De Partij voor de Dieren (PvdD) zal ex-vrijwilligers van de Zeeuwse Schaapskudde in Heinkenszand oproepen om bij de politie aangifte te doen van mis handeling en verwaarlozing van schapen door de herder. Dat heeft coördinator R. Ossewaarde van de afdeling Zeeland van de PvdD gis teren laten weten. De PvdD wilde eigenlijk zelf aan gifte doen tegen het stichtingsbe stuur, maar dat bleek niet te kun nen omdat de partij niet getuige is van de misstanden. Die werden vo rige week door ex-medewerkers van de Zeeuwse Schaapskudde naar buiten gebracht. Zij deden af gelopen vrijdag in deze krant een boekje open nadat twee vrijwilli gers waren ontslagen omdat zij kri tiek hadden op de werkwijze van de nieuwe herder. Uit protest pak ten vier anderen daarop zelf hun biezen. Het bestuur stuurde de vrijwilligers weg omdat anders de herder zou opstappen. Volgens de ontslagen medewer kers zou de kudde onder meer te weinig eten krijgen en niet wor den verzorgd. Een lammetje met 'opstartproblemen' is volgens de ex-medewerkers doodgeslagen te gen een muur. De berichten waren, samen met waarnemingen van A. Vos die praktisch naast de schaapskooi woont en tevens lid is van de Zeeuwse werkgroep van de PvdD, voor de partij de directe aanlei ding om naar de politie te stap pen. Vos heeft in augustus zelf al een brief geschreven aan het stich tingsbestuur. 'De indruk die de herder wekt is van iemand die een taakstraf uitvoert en niet van ie mand die met plezier zijn werk doet', staat er onder meer in te le- 02 De PvdD zal ex-medewerkers van de Zeeuwse Schaapskudde oproepen om aangifte te doen van mishandeling en verwaarlo zing van schapen. zen. Op de brief kwam echter geen reactie. Coördinator Ossewaarde van de af deling Zeeland van de PvdD zei gisteren na zijn bezoek aan het po litiebureau dat de vrijwilligers zelf aangifte moeten doen. „We zullen dat aan hen vragen." De Borselse burgemeester J. Gelok, tevens voorzitter van het stich tingsbestuur, liet gisteren in een schriftelijke reactie weten dat 'de dieren altijd op de eerste plaats ko men'. „De aantijgingen door oud-vrijwilligers komen daarom extra hard aan. Wij zijn als stich ting van mening dat de zaken die naar voren worden gebracht niet stroken met de werkelijkheid", al dus Gelok. NIEUWDORP - Een 44-jarige kraanmachinist uit de gemeente Middelburg is gisterochtend gewond geraakt toen de giek van de kraan afbrak en te gen de cabine terechtkwam. Dat gebeurde op het terrein van Sealake Terminal in Vlissingen-Oost. De man kwam klem te zitten onder de schakel kast in de cabine. Na ruim twee uur werd hij be vrijd. De traumahelikopter kwam ter plaatse, maar de verwondingen van het slachtoffer ble ken naar omstandigheden mee te vallen. Hij werd met schouderletsel naar het ziekenhuis in Goes gebracht. foto Rolf de Feijter DOMBURG - Aan de waterlijn op het strand bij Hoogduin in Dom burg, is zondagochtend een explo sief gevonden. Een voorbijganger zag de bom in zee liggen. De poli tie Zeeland en de Explosieven Op ruimingsdienst (EOD) kregen de melding van de vondst rond half tien binnen. De bom is alleen zichtbaar bij laag- water en ligt ter hoogte van de wa tertoren aan de waterlijn. Omdat de bom onder water ligt, is het niet mogelijk en niet nodig deze af te dekken. De kans op ontploffing is volgens de EOD dermate klein dat de bom vandaag pas geruimd wordt. Dit gebeurt rond half elf 's ochtends bij laagwater. Buurtbewoners blijven strijden tegen overlast door nachthengelaars. door David Duijnmayer GOES - Simon en Anneke van Strien blijven strijden voor een ver bod op nachtelijk vissen in de Goe se wateren. Al sinds 2002 willen zij aandacht voor de overlast die hengelaars 's nachts veroorzaken. Deze week vraagt het echtpaar de bewoners van de Westsingel en het Ravelijn de Grenadier een brief aan de gemeente te onderte kenen. Daarin verzoeken zij het college de pachtovereenkomst met de Eerste Goese Hengelsport Vere niging niet te verlengen. Deze vere niging huurt de viswatertjes in Goes van de gemeente. In de zo mermaanden mogen leden ook 's nachts vissen. De huidige overeen komst loopt op 31 december van dit jaar af. Secretaris Piet Hollestelle van de hengelsportvereniging toont zich verbaasd over de actie. „Ik dacht dat we goede afspraken gemaakt hadden. Als er problemen zouden zijn, zouden wij gebeld worden. Bewoners van de Westsingel in Goes willen een verbod op 's nachts vissen vanwege overlast. Burgemeester en hengelsport vereniging zien geen problemen. Dat is niet gebeurd." Volgens Hol lestelle valt het wel mee met de overlast. De overlast voor omwonenden be staat uit geluidsoverlast, wildplas- sen en afval dat de vissers achterla ten. Burgemeester D. van der Zaag liet gisteren in deze krant weten dat er volgens hem geen sprake is van een serieus probleem. Hij ba seert zich daarbij op politierappor ten. Juist daarover is Simon van Strien boos. „Een hoop klachten en incidenten komen nooit in politierapporten terecht. Meestal bel je de politie niet, omdat je uit ervaring weet dat het anderhalf duurt voordat die er is." Rechtbank negeert oordeel psycholoog over kleptomanie. MIDDELBURG - De rechtbank vindt dat een jonge Middelburgse vrouw geen kleptomane is. De 21-jarige heeft volgens de rechters geen zie kelijke neiging om te stelen. Ze stal wel, maar dan om er zelf beter van te worden. Om die reden veroor deelde de Middelburgse rechtbank de vrouw tot een taakstraf van 240 uur. Daarnaast legde ze haar ook een voorwaardelijke celstraf op van 180 dagen en moet ze ruim 4000 euro terugbetalen aan haar slachtoffers. Een psycholoog stelde eerder vast dat die vrouw wel een kleptomane is. De rechtbank vindt dat die diag nose gebaseerd is op onjuiste aan names. Rechtbankvoorzitter J. Hopmans zei gisteren ook dat de verklaringen van de vrouw leugen achtig en ongeloofwaardig zijn. De jonge vrouw bestal vriendin nen en collega's. Ze ging er met na me vandoor met pinpassen en cre ditcards. Daarbij ging ze zeer geraf fineerd te werk. Tegen haar was twee weken gele den door de officier van justitie een celstraf van twaalf maanden waarvan zes voorwaardelijk geëist. KRUININGEN - De Reimerswaalse ge meenteraad roept ProRail en NS Reizigers op om volgend voorjaar een andere benadering van de werkzaamheden aan het Zeeuwse spoor te kiezen, om de overlast be ter te spreiden. Dat staat in een motie die vanavond tijdens de raadsvergadering unaniem wordt aangenomen. Vanwege het groot onderhoud van spoorwegbeheerder ProRail rijden er van 22 maart tot en met 22 april geen passagierstreinen in Zeeland. De Reimerswaalse raad vindt dat onacceptabel. De fracties willen dat de minister van Verkeer en Wa terstaat ProRail en NS Reizigers aanspreekt op hun verantwoorde lijkheid voor een goed functione rend openbaar vervoer. De raad vraagt andere gemeenteraden en de provincie de oproep te steunen. VLISSINGEN - The Original Zealand Streetparade Jazzband geeft zater dag een concert in wijkcentrum Het Open Hof aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen. De band speelt dixielandmuziek. Met dit optreden sluit de band een druk seizoen a£ met optredens tij dens Jazz by the Sea en de Jazz- kerkdienst in Middelburg. Tijdens het concert wordt de der de cd van de band opgenomen. Ie dereen die wil komen luisteren, is welkom. Het optreden begint om 19.30 uur, de toegang is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27