PZC Gravestraat steeds gevaarlijker VERLAA6 UW CMLESTEML METSIJS. IMINIDRINK PER DAG. Sj> Elektronisch toezicht voor dief Scheldemond k p»» :R! 29 21 27 Senioren krijgen bewegingsles om beter te kunnen kijken tijdens autorijden ,2? HART Roxy krijgt nog heel even uitstel Wekalarm Hilarische komedie over macht en grenzen van de relatie Dinsdag 30 oktober 2007 Roosevelt Academy wil meer Zeeuwse studenten lokken Tip? redwalch@pzc.nl Bewoners zijn hevig teleurgesteld in alles belovende wethouders. door Wendy van den Hurk vlissingen - Van alle beloftes om de Gravestraat veilig te houden is tot nu toe weinig terechtgekomen. In de Vlissingse straat, onbedoeld verworden tot drukke doorgangs route naar de binnenstad, wordt steeds gevaarlijker gereden. Bewoners zijn het gerace voor hun deur meer dan beu. Zeker omdat zij het zagen aankomen. Daarom beloofde wethouder Leny Poppe tien jaar geleden, tijdens de bouw van de Dobberende Doosjes, asfalt in de Gravestraat. Dat is nooit ge komen. Bij de opening van de Ko- ningsbrug suste collega Piet van der Maden de bewoners: de straat zou rustig blijven. Daarna zei ver keerswethouder Maaike Walraven iets aan de toch ontstane drukte te doen. Opvolger Ton Croné zette die toezegging voort. Er zouden 30-kilometerborden komen, een bord om bussen uit de Gravestraat te weren en snelheidscontroles. Dat is nog niet gebeurd, bevestigt de politie. „We hebben op dit mo ment geen extra aandacht voor de Gravestraat. Daar heeft de gemeen te ons ook niet om gevraagd." En op een schamel 30-kilometer- bordje na hebben bewoners van de andere beloftes ook nog niets te ruggezien. Henk van Gelder, voor zitter van het bewonerscomité, is boos. „Ik dacht dat we een goed ge sprek hadden met wethouder Cro né, een tijdje geleden. Het was hel der, hij zou voor van alles zorgen. Van rustige woonstraat naar drukke doorgangsroute. Bewo ners van de Gravestraat in Vlissin gen zijn het beu dat wethouders alles beloven, maar niets doen. Bijvoorbeeld ook bijzondere ma- trixborden, die het aantal passeren de auto's en de snelheid bijhoudt. Maar ik heb nog niks gezien." Het enige dat hij ziet zijn automo bilisten die 'soms met minstens 70' door de straat racen, mensen die ternauwernood kunnen uitwij ken en zijspiegels die aan diggelen liggen. „Zelfs ambulances sjezen met een kleregang door de straat. Het verbaast me nog elke dag dat er nog geen ongeluk is gebeurd." En het ergste is: „Mensen hebben ontdekt dat ze via de Gravestraat snel in de stad zijn. Die rijden niet meer door de Spuistraat, ook niet als die straks weer open is. En dat gaat dag en nacht door. Het houdt je wakker. Er zijn al buren om ver huisd. Ook ik heb al een makelaar over de vloer gehad." De laatste keer dat Veilig Verkeer Nederland heeft geteld, vorig jaar, was de verkeersdrukte bijna ver viervoudigd. Toch is adviseur Jo- han Sanderse begripvol naar de ge meente. „Ik denk dat die heeft ge daan wat ze kon. Ik hoop dat ze na denkt over een autoluwe Nieuwen- dijk. Dat zou veel schelen." Wethouder Croné laat via zijn se cretaresse weten dat hij niets heeft te melden over de Gravestraat. VLISSINGEN - In zorgcentrum Ter Reede in Vlissin gen hebben gisteren 37 senioren meegedaan aan de verkeersveiligheidsdag voor automobilisten vanaf 55 jaar. De cursisten waren bijna allemaal zestigplus. WN-medewerker H. Hassink vindt dit jammer. „Vijftigers hebben toch al vaak meer dan dertig jaar hun rijbewijs en dan sluipen toch de fouten er in." De cursisten kregen een theorie test, een oog- en reactietest, een workshop 'be wegen voor ouderen' en ze moesten een ritje ma ken in hun eigen auto samen met een instruc teur. Bij de meesten verliepen de onderdelen goed maar een enkeling werd aangeraden wat extra rijlessen te nemen of een automaat aan te schaffen. foto Lex de Meester Becel M. i Kijk voor meer informatie op de verpakking of op www.becel.nl. VAN JE middelburg - Zes maanden lang moet een inwoner van Vlissingen een elektronische enkelband om. Daarnaast veroordeelde de Middel burgse rechtbank hem tot een jaar voorwaardelijke celstraf en een werkstraf van 180 uur. De man haalde in een periode van drie jaar vele duizenden euro's uit de kluis van scholengemeenschap Schelde mond in Vlissingen. De rechtbank is iets onder de eis van de officier van justitie gaan zit ten omdat de man niet louter uit winstbejag handelde. Hij nam het geld weg en schreef valse rekenin gen uit om op die manier zijn me- dicijnverslaving te kunnen beta len. Nadat de school ontdekte wie verantwoordelijk was voor de dief stal en oplichting is de man op staande voet ontslagen. Hij heeft daarna een afbetalingsregeling met de school getroffen. middelburg - Koffieshop Roxy in de Zandstraat in Middelburg mag niet open blijven tot het bezwaar schrift van de eigenaar is behan deld. Burgemeester K. Schouwe- naar heeft dat gisteren besloten. Advocaat G. Beckers vroeg giste rochtend per e-mail om uitstel. Te vens kondigde hij aan dat woens dag dat bezwaarschrift tegen de sluiting bij de gemeente arriveert. Ook liet hij weten dat hij aanstaan de donderdag een kort geding aan spant om op die manier ook de sluiting tegen te houden. Dat kort geding dient waarschijnlijk volgen de week. De koffieshop moet van de ge meente per 1 november definitief sluiten wegens het meermalen overtreden van de gedoogregels. Volgens beleidsambtenaar J. Groe- nenberg is de burgemeester wel be reid de beslissing van de recht bank af te wachten. Dan moet ad vocaat Beckers aanstaande donder dag wel daadwerkelijk een kort ge ding aanspannen bij de Middel burgse rechtbank. Wachten met het bevel tot sluiting tot het bezwaarschrift is behan deld wil Schouwenaar echter niet. Dat kan namelijk nog zeker zes tot acht weken duren. Tip? redactie@pzc.nl Hij is altijd stipt op tijd, die Vlis- singer. Behalve op de dagen na dat de klok een uur vooruit, of zoals dit weekeinde, achteruit moet. Zijn biologisch ritme is dan dermate ontregeld dat hij niet meer automatisch op het be oogde tijdstip ontwaakt. Vandaar dat de Vlissinger, alvo rens hij zondagavond te bed ging, zijn mobieltje op de wek- alarmstand zette. Toen het ding gisterochtend stipt om 7.15 uur af ging, schoot hij meteen overeind. „Ja hallo, hier met.... Om ver volgens te constateren dat het ding dood bleef. Hij hoorde zich zelf een verwensing uiten. „Wie durft..." En besefte plotseling dat hij klaarwakker was. Dat wél...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23