Provincie woest op NS Modder op de weg wordt weer slik KRAS.NL m 1 in 1 Kapelse brandweer oefent in verlaten Vlaketunnel Geregeld zon Iraans doodvonnis Limburgse activist schokt Kamer Jaap Stam mist de kracht om door te gaan Dinsdag 30 oktober 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 256 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl Vervangend vervoer bij stremming vorige week was slecht geregeld. door Ben Jansen middelburg - NS en Prorail moe ten onderhoud aan de Zeeuwse spoorlijn in het vervolg klantvrien delijker regelen. Gedeputeerde George van Heukelom (openbaar vervoer) neemt geen genoegen meer met situaties zoals die zich vorige week hebben voorgedaan. „Ze hebben heel wat uit te leg gen", reageert Van Heukelom op de vele klachten over bijvoorbeeld de manier waarop het vervangend busvervoer is geregeld toen vorige week alle treinverkeer in Mid den-Zeeland wegens onderhoud aan de spoorlijn was gestremd. „We hebben kritiek laten horen op het uitblijven van informatie aan de reizigers. Uiteindelijk zijn op het laatste moment nog folders verstrekt. Maar dat gebeurde alleen op de grotere stations." Volgens Van Heukelom heeft reizigersver voerder NS erkend dat de voorlich ting beter had gekund. De provincie vindt dat NS en spoorwegbeheerder Prorail maar eens duidelijk moeten maken waarom het nodig is dat het trein verkeer voor de volgende fase in het onderhoud, komend voorjaar, zelfs een maand lang zal zijn ge stremd. Van Heukelom wil dat het vervangende busvervoer beter wordt geregeld. „Waarom geen in tercitybus en een stopbus, waar om geen directe busverbinding met bijvoorbeeld Rotterdam, waar om geen speciaal vervoer voor de Gedeputeerde George van Heu- kelom eist meer uitleg en betere maatregelen bij langdurige onder houdswerkzaamheden aan de Zeeuwse spoorlijn. studenten van de Hogeschool Zee land. En: waarom kunnen wel voorzieningen worden getroffen om 's nachts goederentreinen te la ten rijden?" Het heeft Van Heukelom des te meer verbaasd dat NS Zuid, toen de provincie vorige week aan de bel trok, nauwelijks op de hoogte bleek van de problemen. Formeel speelt de provincie geen rol bij de vraag hoe het onderhoud aan de spoorlijn wordt geregeld. Van Heu kelom: „Maar wij signaleren wel het maatschappelijke ongenoegen. Desnoods kaarten we de zaak aan bij de Tweede Kamer." Tweede verdachte verkrachtingen gepakt VLISSINGEN - Ook de tweede ver dachte van de dubbele verkrach ting in Vlissingen is gepakt. De po litie arresteerde hem gistermiddag even voor half zes bij een woning in de Middelburgse Verwerijstraat. Daar liep de 40-jarige Vlissinger nietsvermoedend naar buiten, waar de politie hem opwachtte. Hoe zij wist waar ze moest zijn, laat politiewoordvoerder Esther Boot niet los. „Daar hebben wij zo onze methodes voor. Houd het op een stevig staaltje recherchewerk." De man is op het bureau direct ge hoord. Hij heeft nog niet bekend, net zo min als zijn 36-jarige mede verdachte uit Zoetermeer. Die werd zaterdagochtend direct na de delicten aangehouden, nadat een van de slachtoffer kans zag te ont snappen en de politie te bellen. Beide verdachten worden nog de ze week voorgeleid aan de rech- ter-commissaris. Ouders verdacht van ombrengen baby MAASTRICHT - Een 36-jarige man en een 21-jarige vrouw uit Land graaf zijn aangehouden op verden king van doodslag op hun tweeën halve maand oude zoontje. Nadat het kind afgelopen vrijdag was overleden, betwijfelde de huis arts of er sprake was van een na tuurlijke doodsoorzaak en schakel de politie en justitie in. Daarop werden de ouders van de baby aan gehouden. Hersenletsel zou de dood van de baby hebben veroor zaakt. De ouders blijven voorlopig in hechtenis. VLAKE - De brandweer Kapelle heeft gisteravond van de nood een deugd gemaakt. Rijkswaterstaat voerde tot zes uur vanochtend in de noordbuis van de Vlaketunnel onderhoud uit, zoals wanden wassen en lampen verwisselen. Voor de Kapelse brandweer was dat dé kans om de bestrijding van een autobrand te oefenen in de tunnel. De oefening was gisteravond kort na de afsluiting om acht uur. Vanavond gaat de zuidbuis (Goes- Bergen op Zoom) dicht tot zes uur morgenoch tend. Autoverkeer wordt omgeleid via de oude rijksweg. foto Dirk-Jan Gjeltema 4-sterren kerstaanbieding! Vier de kerst in Berlijn, één van de populairste steden van Euro pa en tijdens de feestdagen op haar mooist! U verblijft in het 4-sterren hotel Van der Valk Berliner Ring inclusief ontbijt, diner en kerst buffet op 25/12 en 5-gangendiner op 26/12! uw reisprogramma in 't kort Uiteraard maken we een uitgebreide stads- tour langs de belangrijkste bezienswaar digheden van Berlijn. Daarnaast bezoeken we het Museumeiland met het beroemde Pergamon Museum, de barokstad Potsdam met het schitterende Park Sanssouci en het indrukwekkende Schloss Charlottenburg. December 24 379 Prijs is per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor reisbeschrijving/reserve ring zie www.kras.nl/22104 waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900 - 9697- door Ernst Jan Rozendaal GOES - Grote kans dat modder op de Zeeuwse wegen volgend jaar ge woon weer slik heet. Vijf jaar gele den verdwenen ze uit het straat beeld: de borden die weggebrui kers in het najaar waarschuwen voor slik op de weg. De vanaf 1993 lopende campagne werd in 2002 omgedoopt tot 'modder op de weg'. Reden was dat de campagne navolging kreeg in andere provin cies, waar ze 'slik' te Zeeuws von den. Tot op de dag van vandaag heeft secretaris H. Rhebergen van het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid Zeeland (ROVZ) spijt van die verandering. „Zonde, hè." Het ROVZ denkt erover weer de term slik te gebruiken. Dus volgend jaar staat er gewoon weer 'slik op de weg'? Rhebergen: „Wie weet." pagina 2/3: wie oplet, gaat nu niet voor zijn plezier de polder in Beter één maand geen spoor dan vier keer een week Met de splitsing van België beginnen de problemen pas eens oneens (35% aantal reacties: 344 65% EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27: Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Buitengebied: 30 en 31; Agen da: 32; Sport: 33 t /m 37: Televisie: 38 en 39. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 1688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1