Bonden halen hard uit naar werkgevers Overnames van pakketbezorgers drukken winst TNT Europese staalproducenten willen actie Brussel tegen Azië ANWB pzc Dinsdag 30 oktober 2007 13 Vakcentrales laken ophouden banenplan door bedrijven. door James McGonigal den haag - De vakcentrales FNV, CNV en MHP verwijten de werk gevers dat die het kabinet chante ren in de discussie over het ontslagrecht. Minister Piet Hein Donner van So ciale Zaken en Werkgelegenheid heeft volgens de bonden slappe knieën, omdat hij toegeeft aan de druk van de werkgevers. Het kabinet neemt naar verwach ting uiterlijk 9 november een be sluit over versoepeling van het ont slagrecht. De werkgeversorganisa ties VNO-NCW en MKB hebben de afgelopen dagen laten weten dat hun leden in ruil voor versoe peling zullen meewerken aan een banenplan dat werk oplevert voor tweehonderdduizend mensen. „Maar het kan niet van één kant komen", aldus MKB-voorzitter Loek Hermans. Minister Donner stelt dat hij het standpunt van de werkgevers heeft te aanvaarden. „Honderddui zenden mensen uit een uitkering naar een reguliere baan helpen kan alleen als de werkgevers mee werken." De vakcentrales FNV, CNV en MHP verwijten de werkgevers dat die het kabinet chanteren in de discussie over het versoepe len van het ontslagrecht. De vakcentrales zijn woedend over deze 'chantage'. Eddy Haket, waarnemend voorzitter van vak centrale MHP: „Dus argumenten tellen niet meer, als je maar ge wicht in de schaal legt. Het zou een ongelooflijk schandaal zijn als het kabinet de oren laat hangen naar de machtswens van de werk gevers." Op zaterdag 24 november houden de vakcentrales een protestbijeen komst op de Coolsingel in Rotter dam. Dat protest moet een evenaring worden van de demonstratie van 2 oktober 2004 op het Museum plein in Amsterdam, waar driehon derdduizend mensen hun afkeu ring uitspraken over de afschaffing van vut-regelingen. brussel - Europese staalproducen ten hebben de Europese Commis sie gevraagd antidumpingmaatrege- len te nemen tegen de invoer van goedkoop staal uit China en ande re Aziatische landen. Dat meldde de Europese brancheorganisatie Eurofer gisteren. Eurofer wil dat de commissie im portheffingen of invoerbeperkin gen oplegt op koudgewalst roest vrij staal uit China, Zuid-Korea en Taiwan. Staalbedrijven uit die lan den zouden hun producten zeer goedkoop kunnen exporteren dankzij illegale staatssubsidies. Daarnaast wordt een tweede zaak tegen China aangespannen inzake gecoate metaalproducten. Volgende week wordt ook een zaak tegen China aangespannen omtrent staalkabels. Europese staalbedrijven als Arce- lorMittal, ThyssenKrupp en Salz- gitter zijn al maanden bezig met het opstellen van een formele klacht over de handelspraktijken van Aziatische staalbedrijven. Zij worden daarbij gesteund door Eu ropees Commissaris Peter Man- delson van Handel. Die zei vrijdag nog dat de staalbedrijven duidelijk een zaak hadden. Ook de direc teur-generaal van Eurofer, Gordon Moffat, is optimistisch over de zaak. Volgens hem staat de com missie aan de kant van de Europe se staalconcerns. Een woordvoerder van de Chinese overheid ontkende gisteren dat zijn land staal exporteert tegen dumpprijzen. De export van staal uit China naar de Europese Unie is de afgelopen tijd sterk gegroeid. Dit jaar zal het importrecord van 2006,10 miljoen ton, waarschijnlijk verdubbelen, al dus Eurofer. In 2004 was China nog een impor teur van staal. Ook de import van staalproducten uit Zuid-Korea en Taiwan is sterk gestegen, maar hier zijn de volumes veel lager dan in het geval van China. Post- en expressbedrijf behaalt kwartaalwinst van 258 miljoen euro. hoofddorp - Het post- en express- bedrijf TNT heeft in het derde kwartaal de winst voor rente en belastingen slechts marginaal zien stijgen, van 257 naar 258 miljoen euro. Vooral bij de expressdivisie stond de winst onder druk door kosten als gevolg van overnames. Analisten hadden gerekend op een bedrijfsresultaat van 267 miljoen. TNT heeft in het derde kwartaal een omzet geboekt van 2,65 mil jard euro, meldde het concern gis teren. Dat is ruim 10 procent meer dan in de vergelijkbare periode vo rig jaar en nagenoeg in lijn met de gemiddelde verwachtingen. Onder de streep behaalde TNT een winst van 167 miljoen euro. Dat is 7 mil joen euro lager dan verwacht. TNT Express nam onlangs pakket bezorgers over in China, India en Brazilië. De acquisities leveren in middels een bijdrage aan de groei van de expressdivisie. De integra tie van de gekochte bedrijven kost TNT echter veel geld. Zonder die extra kosten zou het bedrijfsresul taat met 9 procent zijn gestegen, al dus financieel directeur Henk van Dalen. Nu viel de winstmarge bij TNT Express met 7,9 procent te gen. TNT Post deed het beter. De divi sie zag zijn omzet in Nederland af nemen, maar die daling was min der scherp dan verwacht. In totaal nam de omzet van de postdivisie met 4,8 procent toe. De winstmar ge bedroeg 14,1 procent. Kies nu voor Wegenwacht® Ster Service en profiteer van de volgende voordelen: Loonsverhoging van 4,5 pet bij Zuidchemie sas van cent - Bij Zuidchemie in Sas van Gent is een principeak koord bereikt over een nieuwe cao. Personeel krijgt 2,75 procent meer loon per 1 november en 1,75 procent per 1 november 2008. Als bedrijfsgerichte opleidingen niet in werktijd plaatsvinden, wordt voortaan een toeslag van 130 pro cent betaald. De cao is geldig van 1 november 2007 tot en met 1 mei 2009. Vakbondsleden stemmen op 7 november over het akkoord. Macintosh bestormt schoenenmarkt België Maastricht - Macintosh Retail, ei genaar van onder meer de schoe nenketens Invito en Scapino, wil de schoenenverkoper Brantano overnemen. De acquisitie van ruim 158 miljoen euro maakt Mac intosh in een klap marktleider op de schoenenmarkt in België. Mac intosh heeft er 31 Scapino-winkels. Met Brantano komen daar 125 za ken bij en groeit het marktaandeel naar 12 procent. Mijnbouwer Xstrata aast op branchegenoot sydney - Het Brits-Zwitserse mijn- bouwbedrijf Xstrata heeft gisteren 800 miljoen euro geboden voor de Australische branchegenoot Jubi lee Mines. Het bestuur van de Au stralische nikkelproducent heeft in gestemd met het bod. De laatste tijd tonen buitenlandse mijnbou wers grote interesse voor kleinere Australische branchegenoten. Stij gende grondstofprijzen bevorde ren de consolidatie in de sector. U moet zich zeker voelen in de auto. Zeker in de winter. En dat kan met Wegenwacht Ster Service. Voor maar 14,95 profiteert u onder meer van een jaarlijkse check-up van uw auto zodat u goed voorbereid de winter in kunt gaan*. Maar Wegenwacht Ster Service is nog veel meer. Naast de check-up biedt onze Wegenwacht Ster Service u ook begeleiding bij reparaties na pech, een uniek voordeelprogramma, rechtsbijstand en technisch advies. 'Exclusief voor ANWB-leden met Wegenwacht Service. Meer weten? anwb.nl ANWB-winkels Jaarlijkse check-up Begeleiding bij reparatie na pech Uniek voordeelprogramma Rechtsbijstand Technisch advies 088 2692 222 slechts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13