Randstad Urgent is meer dan verkeer We gaan eindelijk écht knopen doorhakken over problemen die al veel te lang op een oplossing wachten.camiei Euriings, minister van Verkeer. PZC Dinsdag 30 oktober 2007 1 1 Amsterdam Almere Hilversum Amersfoort Utrecht Gouda Rotterdam Dordrecht Verbeteren bereikbaarheid Randstad O A4 Midden Delftiand WeguitbreidingSchiphol-Amsterdam-Almere A4 Schiphol (de Hoek-Burgerveen) Aanpassen A4 en A12 Project Mainportcorridor Zuid Uitbreiding A13/A16 Rotterdam Betere treindiensten Schiphol-Amsterdam-Almere-Lelystad Uitbreiding capaciteit spoor Den Haag-Rotterdam Tweede ontsluiting haven Rotterdam infographic: JO bron Min. van Verkeer en Waterstaat Randstad Urgent behelst meer dan extra wegen en spoor. Zo neemt het kabinet de groei van Schiphol en de haven van Rotterdam ook mee, alsme de de aanleg van een fiks aantal bedrij venterreinen. Er moet bovendien een container- Het kabinet wil dat zich in Den Haag meer organisaties op het gebied van recht, vrede en bestuur gaan vestigen. De ligging aan zee moet de stad voor het personeel van deze organisaties aantrekkelijk maken om in te wonen. Daarnaast staan er grote woningbouw- ste wil het kabinet inspelen op de kli maatverandering en de Randstad 'kli- maatbestendig' maken. Vooral in het Groene Hart zijn recrea tie-, natuur- en waterbergingsprojec- ten gepland. Almere heeft een speciale positie in deel van het urgentieprogramma. Oud-voorzitter van de Raad van Be stuur van DSM Peter Elverding onder zoekt op verzoek van minister Eur iings van Verkeer waarom infrastructu rele projecten zo vaak vertraging op lopen en hoe dat, desnoods met spe- transferium komen waar zeecontai ners uit de haven van Rotterdam op treinen en binnenvaartschepen kun nen worden gezet. Dat moet de we gen ontlasten. Een ander opvallend onderdeel is het project Den Haag Internationale Stad. projecten in onder andere de Haarlem mermeer, de Utrechtse regio en de Zuidplaspolder op stapel. Naast de woonwijken komen er op di verse plaatsen gebieden voor recrea tie en natuur, die tevens worden ge bruikt voor waterberging. Met dat laat de plannen; de stad moet door groeien naar 350.000 mensen in 2030. Daar zijn 60.000 nieuwe huizen voor nodig; het project Schaalsprong Almere. Ook de aanpak van de zwakke scha kels in de kustverdediging is onder ciale wetten, versneld kan worden. Euriings heeft oud-minister van Finan ciën Onno Ruding eveneens aan het werk gezet. Diens commissie onder zoekt momenteel hoe het bedrijfsle ven in de toekomst kan mee kan gaan betalen aan publieke infrastructuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11