gaat gewoon goed samen xl PZC Zaterdag 27 oktober 2007 Hanja Maij-Weggen 1943: geboren in Emmen 1965-1971: studie pedago giek en kunst- en cultuurge schiedenis in Amsterdam p- 1967: docent gezondheids zorg te Apeldoorn en Amstel veen; lid ARP 1979-1989: lid van Europees Parlement namens ARP/CDA 1989-1994: minister van Ver keer en Waterstaat 1 oktober 2003: commissaris van de Koningin in Noord-Bra bant Hanja Maij-Weggen woont met haar man in Eindhoven. Ze hebben twee dochters. I Karla Peijs 1944: geboren in Tilburg 1944-1954: woont in Hooge Zwaluwe 1954: naar Nijmegen 1963: gymnasiumdiploma Nij megen 1985: doctoraal economie en organisatiesociologie in Am sterdam en Nijmegen. 1982-1989: lid Provinciale Sta ten Utrecht voor het CDA 1985-1989: docent Internatio nal Institute for Business Admi nistration in Zeist en econo mie aan de Hogeschool Utrecht 1989-2003 lid Europese Parle ment 2003-2007: minister van Ver keer en Waterstaat p- 1 maart 2007: commissaris van de Koningin van Zeeland p- Karla Peijs woont met haar man in Kortgene. Zij heeft twee kinderen. centrum ontwikkelen. Het oude rangeer terrein moet echt gesaneerd worden." - Wat Brabant wel heeft, is voetbal. En voet balvandalisme. HMW: „Je hebt niet zo veel voetbalvanda lisme in Brabant. Er worden feestjes ge creëerd op het Stadhuisplein in Eindho ven, met grote schermen waarop de beel den van de wedstrijd voor iedereen te zien zijn. Dat is typisch Brabants." KP: „Als ik eerlijk ben, vind het soms wel prettig dat Zeeland geen betaald voetbal heeft." - Zeeland heeft weer een volkslied. KP: „Ja! Zal ik het zingen?" HMW: „Ik heb altijd aangegeven dat ik graag wil dat Brabant een volkslied krijgt. Een recente actie van de Brabantse media heeft opnieuw niets opgeleverd, helaas. Maar er was meer steun dan voorheen." - Welk van de liederen had uw voorkeur HMW: „Daar mag ik me niet over uitspre ken en dat kan ik ook niet, want ik vind zo veel van die liederen mooi." - Tor slot: wat zou u aan uw provincie willen verbeteren? KP: „Ik wil samenwerken aan veiligheid. Nee, niet op straat. Je kunt in Middelburg een kanon afschieten en dan gebeurt er nog niets. Zeeland is zo veilig als wat. Ik doel op de externe veiligheid. Binnen Zeeland naar eendrachtigheid toegroeien en dan samenwerken met Rijnmond en de Vlaamse buren. Dat is mijn speerpunt." HMW: „Het terugdringen van het vervoer van gevaarlijke stoffen per spoor heeft in Brabant prioriteit. Daar maak ik me grote zorgen over. Daar moeten we onze tanden in zetten, en niet loslaten. Daarnaast: de groeiende files. Men moet in Den Haag beseffen dat daar, waar wij veel bijdragen aan het Bruto Nationaal Pro duct, zij iets terug zouden kunnen geven in de vorm van betere wegen. Ten derde, op de langere termijn: de ont groening en veroudering van de inwoners. Dat is een probleem dat we gezamenlijk moeten oplossen." - Gaat u die problemen nog zelf oplossen? De pensioengerechtigde leeftijd is immers al in zicht. HMW: „Ik ga zeker tot iets na mijn 65e door. Als ik veel langer doorga, weet ik dat ik heel veel protest van mijn familieleden krijg." KP: „Ik ben net begonnen! Ik stop voorlo pig niet." Hanja Maij-Weggen (r): 'Brabant is eigenlijk een beetje Klein-Nederland'. Karla Peijs: 'Wat ik nou juist zo leuk vind aan Zeeland, is dat het niet heel Nederland is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75