Martin Jol vertrekt met pijn in het hart Adrie Koster legt nadruk bij Ajax op speldiscipline SMS WIN! PZC 46 Zaterdag 27 oktober 2007 pzc Martin Jol heeft het zichtbaar moeilijk, tijdens zijn laatste wedstrijd als trainer van Tottenham Hotspur. Hans Segers ook weg bij de Spurs, Ricardo Moniz mag blijven. door Barry van der Hooft LONDEN - De afgelopen drieënhalf jaar stapte Martin Jol vrijwel elke ochtend in zijn auto, voor een ritje van amper twee minuten. Via Lux- borough Lane naar de Spurs Lod ge, het trainingscomplex van Tot tenham Hotspur, op weg naar zijn missie, een topclub maken van de Spurs. De liefde zat diep bij de trai ner en daarom was het niet ver wonderlijk dat hij met betraande ogen afscheid nam. Het vonnis over zijn vertrek werd donderdag geveld, in de uren voor afgaand aan het Uefa Cupduel met Getafe. Toch nam Jol nog plaats aan de zijlijn, in de wetenschap dat hij voor de laatste keer als eind- 'Ik heb in de nacht van donderdag op vrijdag geen minuut geslapen' verantwoordelijke op White Hart Lane stond. Tottenham Hotspur verloor, zoals het dit seizoen al zo vaak had gedaan. De slechtste sei zoenstart in negentien jaar, met ze ven punten uit tien duels, werd lol fataal. Zijn vertrek was onafwendbaar, sinds een delegatie van de Spurs in augustus in Spanje was gesigna leerd. Achter de rug van Jol deden de Engelsen Juande Ramos een duizelingwekkend aanbod. De coach van Sevilla bedankte op dat moment voor de eer, maar de ver wachting is dat hij met ingang van het nieuwe seizoen alsnog trainer van de Spurs wordt. De geruchten staken donderdag weer de kop op, omdat Ramon Monchi, technisch directeur van Sevilla, bij het duel met Getafe als toeschouwer op de tribune zat. Monchi hoorde ook hoe het nieuws over het vertrek van Jol tij dens het duel bezit nam van Whi te Hart Lane. De fans lieten met een verbaal hun steun aan Jol blij ken. Het bezorgde de trainer voch tige ogen en koude rillingen. Dat Jol populair is onder de aanhang, had vooral met de voorgaande sei zoenen te maken. Hij ging in de zomer van 2004 als assistent van Jacques Santini aan de slag, maar loste de Fransman in november al af als hoofdtrainer. Tottenham Hotspur stond vijftiende, maar rukte nog op naar de zevende plaats. In de twee seizoenen die volgden werd eindelijk weer eens Europees voetbal veiliggesteld en leken de Spurs klaar voor een aan val op de traditionele top vier. Tientallen miljoenen euro's wer den neergeteld voor Darren Bent, Gareth Bale en Younes Kaboul. Die spelers kwamen uit de koker van voorzitter Daniel Levy en tech nisch directeur Damien Comolli, waardoor de relatie van Jol met het invloedrijke duo verslechterde. Afgelopen maandag waren Levy en Comolli niet te genieten, om dat Jol de Bulgaar Dimitar Berba- tov tegen Newcastle United buiten de basis had gelaten. Drie dagen la ter kreeg Jol te horen dat hij niet langer gewenst was. Omdat zijn contract nog tot 2010 liep, krijgt hij naar verluidt een afkoopsom Trainer proeft goede wil bij spelers van Amsterdamse club. door Thomas Rijsman Amsterdam - Na het gelijkspel te gen NEC, gaat Ajax morgen op be zoek bij FC Utrecht. Na het ver trek van Henk ten Cate naar Chel sea moeten de machtsverhoudin gen opnieuw vorm krijgen. Daar naast tracht Koster nu ook zijn au toriteit veilig te stellen. Dat doet hij niet anders dan hij ge wend is. Zonder veel bombarie dus. En met respect voor het verle den. Koster: „Aan de hiërarchie in de groep is weinig veranderd. We laten zo veel mogelijk bij het oude." In de aanloop naar de wed strijd tegen NEC (0-0) had Koster te weinig trainingen tot zijn be van bijna 6 miljoen euro mee. Ook zijn assistent Chris Hughton en de Nederlandse keeperstrainer Hans Segers kregen hun ontslag. Oud-speler Clive Allen en Alex In- glethorpe, manager bij de jeugd, stonden gisteren als nieuwe eind verantwoordelijken op het veld. Ook Ricardo Moniz werkte een training af De Nederlandse tech niektrainer liet het bestuur donder dag in duidelijke bewoordingen weten hoe hij over het vertrek van Jol dacht. „Want dit is zo verschrik kelijk jammer", zei Moniz gister middag. „Ik blijf erbij dat we op de schikking om meteen zijn stempel te drukken. Deze week was dat an ders, met twee dagen zelfs een dubbel programma. „We hebben het accent op automatismen ge legd. Je hoopt op wat meer vastig heid in het elftal. Het zal echter niet ineens allemaal hosanna zijn. De eerste week had ik een goed ge voel, maar was de uitvoering niet goed. De linkerhand wist niet wat de rechter deed." Koster heeft goede wil geproefd onder zijn spelers. „Deze groep wil wel. Ze zijn in ieder geval goed genoeg. We moeten van onze ei gen kracht uit gaan, maar wat be- Adrie Koster gaat met Ajax mor gen op bezoek bij FC Utrecht. De trainer heeft gemerkt dat de spe lers graag willen, maar hamert wel op de speldiscipline. foto Kirsty Wigglesworth/AP goede weg waren, met een jonge ploeg. Ik heb in de nacht van don derdag op vrijdag lang bij Martin thuis gezeten en geen minuut ge slapen. Ik wilde 's ochtends het veld niet op, maar heb het op ver zoek van Martin toch gedaan. De komende dagen denk ik na over wat ik verder ga doen." Martin Jol nam gisterochtend op de Spurs Lodge afscheid van de spelers en de medewerkers van Tottenham Hotspur. Daarna stap te hij in zijn auto, voor een rit van twee minuten, via Luxborough La ne naar zijn huis in Chigwell. treft speldiscipline valt er nog winst te boeken." Opvallend was gisteren het grote aantal spelers van Jong Ajax dat meetrainde met de selectie. Koster wilde elf tegen elf spelen. Door het grote aantal blessures, zag hij zich gedwongen Donovan Slijn- gaard, Javier Martina, Jan Arie van der Heiden en Marijn Sterk mee te laten trainen. Siem de Jong begint morgen waar schijnlijk als linkshalf in de basis tegen FC Utrecht. Jaap Stam (pri- véomstandigheden), Albert Luque (spierblessure) en Kennedy Bakir- cioglü (niet wedstrijdfit) zitten morgen niet bij de selectie. Het herstel van Edgar Davids heeft vertraging opgelopen. Uit onder zoek blijkt de botdichtheid van zijn gebroken scheenbeen nog niet voldoende hersteld. Beantwoord de volgende vraag en maak kans op een wooncheque t.w.v. 250 euro! Wie bepaalt meestal de inrichting in een woning? A: de man B: de vrouw SMS uw antwoord als volgt naar het nummer 2002: Eerst het woord ACTIEWONEN en dan uw antwoord (A of B). Dus: ACTIEWONEN spatie A of B naar het nummer 2002. Bijvoorbeeld: ACTIEWONEN A of ACTIEWONEN B kijk voor de spelregels en meer info over wonen en tuinen op www.pzc.nl/wonen. n.b. de prijs is een irischeque die besteedbaar is bij ruim 60 landelijke winkelketens. (Kosten 0,40 p.o.b. Max. 1 retour. Inzendingen dienen uiterlijk 7 november 2007 om 24.00 uur bij PZC binnen te zijn) WeGGNGR dagbladen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 68