lossen het zelf maar op' Peters moet T-shirt Amnesty bedekken Geïnteresseerd? Grunberg verklapte offensief tegen Taliban PZC Zaterdag 27 oktober 2007 5 Agenten uit Groningen gaan zelf in de fout GRONINGEN - Een agent van de re giopolitie Groningen heeft gevoeli ge informatie doorgespeeld aan een bevriende crimineel. De 51-ja- rige brigadier en buurtagent uit Muntendam kreeg gisteren een werkstraf van 120 uur. Ook een 55-jarige hoofdagent uit Ten Boer ging in de fout door geïnde ver keersboetes voor zichzelf te hou den. Hij werd veroordeeld tot een werkstraf van tachtig uur. De Wereld Draait Door wint Televisier-Ring AMSTERDAM - Het Vara-program- ma De Wereld Draait Door (DWDD) heeft gisteravond de Gouden Televizier-Ring gewon nen. De show van Matthijs van Nieuwkerk en Claudia de Breij kreeg 45 procent van de stemmen. Andere genomineerden waren Gooische Vrouwen (RTL) en Mooi! Weer De Leeuw. Paul de Leeuw won de Zilveren Te- levizier-Ster voor beste tv-man. Arrestaties voor drugs op station Roosendaal ROOSENDAAL - De spoorwegpolitie heeft gisteren bij een controle op station Roosendaal 29 Belgische en twee Franse drugstoeristen aange houden. Zij probeerden in totaal 454 gram hennep en 32 gram hasj de grens over te smokkelen, maar een narcoticahond ontmaskerde hen. Bij 24 mensen werd daadwer kelijk drugs gevonden. Van de ove rige zeven werd alleen vastgesteld dat ze hadden gebruikt. 91 Nederlanders na busreis in ziekenhuis MÜNCHEN - Een groep van 91 Ne derlandse vakantiegangers en twee chauffeurs zijn gistermiddag met acute maag- en darmklachten op genomen in het Schwabing-zieken- huis in het Miinchen. De toeristen van Fortuna Reizen uit Enschede waren op de terugweg van een va kantie in Kroatië. De vakantiegan gers liepen hoogstwaarschijnlijk een voedselvergiftiging op. detentiekamp Guantanamo Bay op Cuba. PvdA-Kameriid Martijn van Dam is geschokt over de manier waarop de foto GPD Een gevangene in het Amerikaanse gevangenen worden vastgehouden. heid van de Amerikanen. „Mis schien houden ze zich hier inmid dels aan de Geneefse Conventies, maar geldt dat ook voor de gehei me Cl A-gevangenissen?" De Kamerleden zijn het slechts over één ding eens: de kritiek op het bezoek is niet terecht. „Ik be grijp wel dat mensen vinden dat we ook met gevangenen moeten spreken", zegt SP'er Van Bommel. „Maar dat had zonder aanwezig heid van hun advocaten niets toe gevoegd. We hadden hun uitspra ken nooit kunnen controleren." GUANTANAMO BAY - Het Tweede Kamerlid Mariko Peters (Groen- Links) is tijdens het bezoek van de Kamercommissie Buitenlandse Za ken aan het gevangenenkamp Gua ntanamo Bay in aanvaring geko men met Amerikaanse functiona rissen. Opgewonden Amerikanen dwongen Peters haar Amnesty In ternational T-shirt af te dekken. Aanvankelijk was het bevel het shirt uit te trekken, na enig heen en weer praten mocht Peters door lopen nadat zij een bloes had aan getrokken over het shirt. Peters (38), mensenrechtenadvoca te en sinds november 2006 Kamer lid, toonde zich aangeslagen door het voorval. Volgens haar vonden de Amerikanen haar T-shirt een ontoelaatbaar 'politiek statement' en waren zij bang dat onder gevan genen commotie zou kunnen ont staan omdat zij zouden kunnen denken dat er iemand van Amnes ty in het kamp was. Peters, geboren in Californië, was in maart nog in Palestijnse gebie den om zich van de humanitaire si tuatie te vergewisen. Eerder was zij als mensenrechtenjuriste actief in Bosnië, en werkzaam voor de ambassade in Afghanistan. Kijk verder in deze krant of bezoek vrijdag 2 november onze vacaturemarkt DEN HAAG - Schrijver Arnon Grun berg heeft donderdag per ongeluk verklapt dat de Nederlandse troe pen in Uruzgan een offensief wa ren begonnen tegen de Taliban. Defensie wilde dit nieuws pas gis teren naar buiten brengen, maar Grunberg had er een dag eerder over geschreven op zijn weblog. Andere media pakten het nieuws vervolgens op. De bestsellerauteur zat twee we ken als speciale verslaggever voor NRC Handelsblad 'ingebed' bij de Nederlandse militairen in Afgha nistan. Net terug in Nederland schreef hij donderdag nietsvermoe dend op zijn site dat 'vanavond' een grote operatie in Uruzgan was begonnen. Nadat andere media hierover berichtten, vroeg Defen sie aan Grunberg de zin te schrap pen. Dat deed hij. WGGeNGR dagbladen De styliste Jil Buckeridge kijkt in je garderobe, geeft je persoonlijk kledingadvies en gaat speciaal voor jou shoppen; je krijgt een compleet nieuwe outfit t.w.v. 250 euro! Beantwoord de volgende vraag en maak kans op deze prijs: Welke strepen maken je silhouet langer en slanker? A) Horizontale strepen B) Verticale strepen SMS je antwoord als volgt naar het nummer 2002: Eerst het woord ACTIEMODE, dan je antwoord (A of B) en dan je woonplaats. Bijvoorbeeld: ACTIEMODE A Goes of ACTIEMODE B Goes Kijk voor de spelregels en meer info over mode op http://www.pzc.nl/mode

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5