'Geef regio ruim baan bij bouw nieuwe kerncentrale' HAARDENSHOW Eindelijk een plek voor Sarah Grijpskerke wint koersbaltoernooi zaterdag 27 okt. t/m zaterdag 3 nov. PZC Zaterdag 27 oktober 2007 31 Hulsterse van jeugdgevangenis naar zorgboerderij. door Ondine van der Vleuten Hulstenaar John Dobbelaar mocht gisteren na anderhalf jaar eindelijk zijn zeventienjarige dochter Sarah uit jeugdgevangenis Harreveld ha len. Het meisje, dat na jarenlang misbruik door een buurtgenoot zwaar getraumatiseerd was geraakt en intensieve zorg nodig had, zat daar opgesloten omdat er geen plek was in een geschikte hulpin stelling. Nu is die er wel: in een zorgboerderij op de Veluwe. Een maand terug zocht vader John ten einde raad contact met de media. „Dat heeft wel bijgedra gen aan een snellere oplossing, denk ik. De zorgboerderij is pas drie maanden geopend. We had den van het initiatief gehoord en hoopten al dat ze er terecht zou kunnen. Na artikelen in onder meer de PZC hebben we Bram Scheerder gebeld, de directeur van de zorgboerderij. Hij wilde direct meewerken en ging naar Harre veld om te zien wat voor kind Sa rah nu was." Sarah was welkom op de boerde rij. „Het voornaamste is dat ze hier niet achter tralies zit. Er is continu begeleiding en er komt eindelijk een behandelplan. Daar zat ze tus sen criminele jongeren, hier lopen kinderen van allerlei leeftijden die zorg nodig hebben, net als Sarah. In Harreveld voelde Sarah zich zo ongelukkig dat ze zichzelf ver wondde en met haar hoofd tegen de muur sloeg. Ik heb goede hoop dat ze hier tot rust komt, tussen de boerderijdieren, in deze prachti ge omgeving." Wat Dobbelaar betreft, krijgt de zaak voor Jeugdzorg nog een staart je. „Wat onze dochter is overko men, mag geen enkel kind meema ken. Ik wil er nu niet op ingaan, maar 22 november is er een hoor zitting van de klachtencommissie. We laten het er niet bij zitten." GOES - Maar liefst 57 teams deden gisteren een gooi naar de prijzen op het twintigste Open Koersbaltoernooi in Sportpunt Zeeland in Goes. Behalve Zeeuwse koersballers waren er ook zes Belgische en enkele Zuid-Hollandse teams van de partij. Er waren acht bekers te verdelen: één voor elke poulewinnaar. Grijpskerke behaalde de hoogste score. Het team won al zijn partijen en sleepte zestig punten in de wacht. Ook de andere beker winnaars zijn afkomstig uit Zeeland. foto Willem Mieras /-„pc Pil 28 en 29 okt. gesloten In UOC3 r+lzflpe'' dinsdag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur N/VS' zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. Den Haag moet lokale ambities niet blokkeren, vindt Ruud Lubbers. door Ernst Jan Rozendaai VUSSINGEN - Als de provincie voor stander is van een nieuwe kerncen trale, waarom zou de landelijke overheid dat dan blokkeren? Dat vroeg oud-premier Ruud Lubbers zich gisteren af tijdens een sympo sium waarmee de Centrale Organi satie voor Radioactief Afval (Covra) in Vlissingen haar 25-jarig bestaan vierde. Hij riep de verte genwoordigers van de 'nucleaire fa milie' die aanwezig waren op Den Haag te overtuigen dat er geen re den is lokale initiatieven te blokke ren. „Geef lokale ambities de ruim te." Dat was een duidelijke hint naar de plannen van energieprodu cent Delta om in Borssele een tweede kerncentrale te bouwen. Lubbers signaleerde wereldwijd een renaissance van kernenergie. In het regeerakkoord heeft het ka binet nieuwe ontwikkelingen op het gebied van kernenergie op slot gedraaid, aldus Lubbers. Voor vier 'Misschien moet dit debat niet op nationaal niveau worden gevoerd' jaar is dat 'geen drama', vond hij, maar daarna is het zaak de boel weer open te gooien. „Het is nog niet te laat om te participeren." Het huidige kabinet gaat een nieu we Kernenergiewet invoeren. Daar in wordt vastgelegd aan welke voorwaarden nieuwe kerncentra les moeten voldoen. Lubbers noemde het onzin als de landelij ke overheid vervolgens initiatieven zou blokkeren in Zeeland, terwijl daar juist draagvlak is voor een nieuwe kerncentrale. „Misschien moet dit debat niet op nationaal niveau worden gevoerd." Aan de hand van bevindingen uit de geologie en de archeologie be toogde de Britse professor Neil Chapman dat kernafval veilig diep onder de grond kan worden opge slagen. De toespraak van professor Gerard Rooijakkers, die vond dat Covra geen afval maar erfgoed op slaat, was een mooie opmaat voor de onthulling van twee replica's van Zeeuwse wandtapijten in de opslag voor laag- en middelradioac- tief afval. De bedoeling is dat die binnenkort ook gaat dienen als de pot voor Zeeuwse musea. 10% korting op alle haarden stuntprijzen op showroommodellen diverse aanbiedingen de nieuwste modellen technieken alle bekende merken voor elk type woning een oplossing gas, elektrisch hout r\r\ll !T\TT/^T TC Tl\ 7 Westkapelle - Oude Zandweg 2 I II I VI I X I I I IN KV Goes-VerrijnStuartweg 10 \J V/ITlli U T 0118-571436 www.dominicus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53