Nieuw monument Domburg Hulp voor Sluis en Hulst bij koopzondag makelaar L_ Politie houdt verdachte van ontucht aan Net op tijd eruit SSHhhE Aftrap weekend amateurkunst Lezing over bloemstillevens M2Makelaars.nl Leren lezen de Jonge Hoek van Dijke bin n9n uit dr PZC Zaterdag 27 oktober 2007 29 Walcheren herdenkt de bevrijding van de Duitse bezetting. MIDDELBURG - Walcheren herdenkt de komende twee weken de bevrij ding van de Duitse bezetting. In Domburg wordt op 1 november een nieuw monument voor de En gelse bevrijders onthuld. Domburg Donderdag 1 november 13.30 uur: bijeen komst in het ontmoetingscentrum Schut tershof met enkele korte toespraken. Aan sluitend vertrek naar de begraafplaats met kranslegging en vlagceremonie. 15.00 uur: vertrek naar de Boulevard van Schagen. Daar worden kransen gelegd, hulst - De politie heeft afgelopen donderdag in Hulst een 45-jarige in België woonachtige Nederlan der aangehouden voor een zeden delict. De man pleegde enkele ja- ren geleden in Terneuzen ontucht met een minderjarig familielid. Het meisje deed daar in juli van dit jaar aangifte van, nadat ze in het bezit kwam van een video waar een deel van de ontuchtige handelingen op te zien was. De verdachte kon worden aangehou den toen hij in Hulst een bezoek bracht aan familie. De man zit vast in Torentijd in Middelburg. Cursus Hoe leer ik kleding maken - Opleiding Coupeuse/ lerares - Op maat en naar wens genaaide bruidskleding - Verstel en reparatie Voor meer info: tel: 0118-593161 Molenweg 1B Serooskerke voordrachten gehouden en er wordt een nieuw Engels monument onthuld. De Brit se ambassadeur is tijdens de herdenking aanwezig. Middelburg Zaterdag 3 november 10.30 uur: op de Sloedam aan de Postweg houdt burge meester K. Schouwenaar van Middelburg een toespraak. Daarna worden kransen neergelegd. Vlissingen Maandag 5 november 11.00 uur: bij het Commandomonument aan de Comman- doweg wordt een toespraak gehouden door de voorzitter van de Commando stichting van het Korps Commandotroe pen. Ook worden kransen bij het monu ment gelegd. Vrouwenpolder Donderdag 9 november 10.00 uur: ont vangst in verenigingsgebouw de Ontmoe ting. Om 10.40 uur vertrek naar het mo nument aan de Fort den Haakweg waar diverse toespraken worden gehouden en kransen worden gelegd. Om 11.15 uur is er een bijeenkomst in de Ontmoeting. Westkapelle Donderdag 1 november 9.30 uur: herden king bij het landingsmonument Erica en kransleggingen. Om 11.00 uur herden king bij de begraafplaats bij de vuurtoren. Vrijdag 2 november 15.00 uur: herden king bij het museum het Polderhuis. Maandag 5 november 14.00 uur: bij het 1^ De Britse ambassadeur is op don- derdag 1 november in Domburg aanwezig bij de onthulling van een nieuw Engels monument op de Boulevard van Schagen. monument Erica bij de walradartoren wordt een toespraak gehouden door de voorzitter van de Commandostichting van het Korps Commandotroepen. Burge meester R. van der Zwaag van Veere legt een krans bij het monument. Om 14.30 uur vertrek naar de begraafplaats bij de vuurtoren. Om 14.45 uur een gezamenlij ke herdenking bij de begraafplaats bij de vuurtoren onder leiding van basisschool De Lichtstraal met een kranslegging en toespraken. Zoutelande Vrijdag 2 november 14.30 uur: in de Ca- tharinakerk op het Willibrordusplein vindt de jaarlijkse herdenking plaats. Kin deren van groep acht van de Willibrordus- school leggen bloemen neer en de fanfa re Luctor et Emergo verzorgt het muzika le gedeelte. «fes-,.:. -.aassar-'v-. MIDDELBURG - In een klein half uur was alles geblust en geruimd, maar van de Volkswagen Kever uit 1983 was nog weinig over. Midden op de Londensekaai in Middelburg, ter hoogte van de Segeerstraat, begon het autootje ineens te fikken. Geluk kig konden de inzittenden net op MIDDELBURG - In De Spot in Mid delburg vindt op 2 november de af trap plaats voor het Weekend AmateurKunst (WAK) 2008. Dan wordt informatie gegeven over het weekend en vertellen diverse ge meenten over hun ervaringen en plannen voor het evenement. Van af 15.00 uur zijn er optredens. Het WAK biedt aan alle amateurkun stenaars de gelegenheid hun werk in de schijnwerpers te plaatsen. Het evenement keert jaarlijks te rug en wordt in 2008 gehouden in mei. Voor meer informatie: www.scoopzld.nl tijd uitstappen. De Kever 1200 is la ter weggesleept. Het verkeer moest even omrijden via de Spijkerbrug en de Kinderdijk. foto Ruben Oreel Autorijschool Caroliene Tel.: 06-28 33 91 55 MIDDELBURG - De Zeeuwse Volks universiteit (ZVU) houdt op dins dag 30 oktober een lezing Kunstge schiedenis met als thema bloem stillevens in de zeventiende eeuw. Spreker is kunsthistoricus en oud-directeur van het Zeeuws Mu seum Ineke Spaander. De lezing is in het gebouw van de Volksuniver siteit (Spanjaardstraat 51) en duurt van 13.30 tot 15.30 uur. Kaarten kos ten zeven euro en zijn aan de zaal verkrijgbaar. C5 SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen en het ROC starten samen een project dat laaggeletterden in de schoolbanken moet krijgen. Dat zegt het Thoolse college in ant woord op vragen van de WD. Het project begint op korte ter mijn met drie deelnemers. door Frank Gijsel SLUIS - De gemeente Sluis zet zich samen met de grensgemeenten Hulst, Putte en Baarle-Nassau ac tief in voor handhaving van de koopzondagen. Dat beloofde wethouder Maria ie Roy de gemeenteraad donderdaga vond. „We hebben bekeken welke gemeenten zich in dezelfde positie bevinden. Huist, Putte en Baar le-Nassau zijn goed vergelijkbaar met Sluis en daarom hebben we af gesproken gezamenlijk op te tre den. We gaan er vanuit dat er niets aan de huidige situatie veran dert. Maar mocht het nodig zijn, dan kunnen we samen aan de bel trekken in Den Haag." De acties van het dagelijks gemeen tebestuur an Sluis zijn gericht op een uitzonderingspositie voor de hele gemeente en niet alleen het koopstadje Sluis, antwoordde de wethouder op vragen van Lia Flik- weert (CDA). Veel gemeenten maken nu ge bruik van ontheffingen op grond van 'toeristisch belang' om het maximum van twaalf koopzonda gen te omzeilen. Minister Van der Hoeven gaf eerder aan paal en perk te willen stellen aan de koop zondagen in niet toeristische plaat sen. De Stichting Sluis Promotie ziet daarin overigens ook een mooie kans voor Sluis, Hulst en Sas van Gent. Genieten van het mooiste licht jv~ modern living easy living VANDAAG START DE WEEK VAN HET LICHT Kom vandaag genieten van een uniek, persoonlijk lichtplan. Een lichtadviseur geeft u een inspirerend advies op basis van uw eigen woonsituatie en zal u zeker verrassen (plattegrond van uw woning is noodzakelijk). U bent van harte welkom. Tel. 0113 561482.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51