Zeeland PZCI25 Heiwerk begraafplaats gaat door WALCHEREN 36 en 37 Gratis oefenen bij Julianakorps Keuken- en beddenwinkels vullen Mortiere aan mf] Sportvissers op vlissingen werkt aan nieuwe wijk zinkend bootje Sms-je Grijpskerke wint Open Koersbaltoernooi Zaterdag 27 oktober 2007 Vader en zoon Laurentius speuren naar watermerken Tip? redwalch@pzc.nl Wethouder legt eis van Arnemuidse stichting naast zich neer. door Forra de Jong middelburg - De heiwerkzaamhe den op de voormalige begraaf plaats in de Clasinastraat in Arne- muiden worden niet gestaakt. Stichting Arnemuids Poldertje (STAP) verzocht de gemeente per direct met het heien te stoppen en de begraafplaats eerst de ruimen. „De heiwerkzaamheden zijn al bijna klaar. Elke dag kijken we of alles goed verloopt en tot nu toe gaat het prima", verklaart wethou der A. de Vries (PvdA). In een brief gericht aan het college van B en W geeft de stichting aan dat de gemeente wel moet stop pen met de werkzaamheden, om dat de Wet op de lijkbezorging voorschrijft dat de graven op de juiste wijze geruimd moeten wor den. Volgens De Vries voert de gemeen te het werk volgens de voorschrif ten uit en konden de graven om technische redenen niet geruimd worden voordat de heiwerkzaam heden begonnen. „Wij zijn op de hoogte van de graven en we gaan er zorgvuldig mee om. We hebben zelfs al een graf gereserveerd voor de resten." Eerder gaf de gemeente aan dat de stoffelijke resten alsnog geruimd worden voordat de bouw van de woningen begint. Op het veld wor den woningen gebouwd voor men sen die moeten verhuizen vanwe ge de aanleg van een nieuwe par keerplaats bij de nieuwe super ra Stichting Arnemuids Poidertje heeft de gemeente Middelburg een brief gestuurd met het ver zoek te stoppen met heien. De gemeente is dit niet van plan. markt. Stichting Arnemuids Pol dertje (STAP) vecht al jaren tegen de werkzaamheden in de Clasi nastraat. Zes jaar geleden werden de plannen voor de nieuwe super markt, de zorgwoningen en een parkeerplaats in de Clasinastraat gepresenteerd. De stichting vocht de komst van de supermarkt aan omdat dit een onveilige verkeerssituatie zou ople veren, de luchtkwaliteit zou ver slechteren en omdat er te veel groen en speelruimte voor zou moeten verdwijnen. In september stonden de stichting en de gemeente Middelburg voor de Raad van State. In augustus heeft de Raad van State alle bezwa ren van de omwonenden onge grond verklaard. Dat er op een voormalige begraafplaats geheid zou worden zonder deze eerst te ruimen, kwam echter nog niet ter sprake. Wethouder De Vries heeft zo zijn bedenkingen bij het verzoek van de stichting. „Die mensen waarde ren de komst van de supermarkt niet. Ze zijn al eindeloos aan het protesteren tot aan de Raad van State aan toe. Ze grijpen echt alles aan om zich tegen het plan te ver zetten." colijnsplaat - KNRM-redding- boot De Harder heeft gisteroch tend bij Colijnsplaat twee ver kleumde sportvissers van hun zinkend bootje gered. De 5 meter lange Zilvermeeuw uit Kouderker- ke had een flink gat in de romp. De vissers zetten hun scheepje daarom tegen het dijkje bij de ha ven. Het was opkomend water en het scheepje bleef met de boven kant net boven water uitsteken. Zo wel opvarenden als scheepje zijn door de redders op de wal gezet. Plan Tuindorp-Oost bij West-Souburg levert elf inspraakreacties op. door Miriam van den Broek vlissingen - De gemeente Vlissin- gen werkt aan de komst van de nieuwe buurt Tuindorp-Oost. Op de locatie tussen bedrijventerrein Vrijburg, de Vrijburgstraat en de Nieuwe Vlissingseweg komen on der de naam Villapark De Vrij- burgh 42 vrijstaande en twee-on- der-een-kap woningen. De afgelopen maanden heeft het plan ter inzage gelegen. Daarop zijn elf inspraakreacties gekomen. Bewoners van onder meer de Vrij burgstraat hebben hun bezorgd heid uitgesproken over de toena me van het verkeer in hun straat. Want de nieuwe buurt is straks via de Vrijburgstraat te bereiken. In een overleg met de bewoners heeft de gemeente aangegeven dat de Vrijburgstraat niet afgesloten kan worden voor het verkeer van en naar Tuindorp-Oost. Wel zegt de gemeente extra aandacht te be steden aan de vormgeving van de weg waardoor de zuidkant van de Vrijburgstraat niet extra wordt be last met auto's. Ook wordt in de loop van volgend jaar, nog voordat de nieuwe wijk bewoond wordt, een nulmeting gehouden in de Vrijburgstraat. Aan de hand daar van kan later vastgesteld worden of het veel drukker is geworden. Over een verkeerstoename op de Weijevlietweg, waarover ook vra gen zijn gesteld, maakt de gemeen te zich geen zorgen. Die weg kan nog veel verkeer hebben. middelburg - Kinderen die altijd al zelf muziek hebben willen ma ken, maar nog nooit de grote stap hebben gezet, kunnen vanaf 1 no vember gratis kennismaken met muziek bij de Julianakorpsen in Middelburg. Elke donderdagavond kunnen ze voor het Music Kids project te recht in het clubgebouw in Molen De Hoop op het Vlissings Bol werk. Daar leren begeleiders ze in twintig lessen alles over muziek le zen en schrijven. In theorie, maar ook in praktijk. Wat ze op papier leren, kunnen ze gelijk uitprobe ren op een echt instrument. De twintig lessen, die duren van 18.30 tot 19.00 uur, zijn gratis. En nog vrijblijvend ook. Natuurlijk kunnen kinderen lid worden en doorstromen naar de leerlingen- groep. In oktober van het volgen de jaar mogen ze dan meespelen bij Johan Friso. Het Music Kids project draait al een paar jaar bij het Middelburgse korps. Dat spreekt van een succes, voor zowel het korps als de kinde ren zelf Op de eerste avond, don derdag 1 november, is er ook voor lichting voor ouders. Opgeven kan via 06-11360914 of via musickids@juliana.org MIDDELBURG - Bruynzeel Keukens, De Keukencon- een nieuw winkelcomplex op woonboulevard gaan in de lente van 2008 open. Aan de kant van current, Grando Mandemakers, en twee formules Mortiere komen. Consortium Mortiere is begon- de rotonde komen vier paviljoens, waarvan één van Beter Bed zijn vijf van de zes winkels die in nen met de bouw van het complex. De winkels een horecabestemming krijgt. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Eerst klonk er een piepje, toen een grote vloek en zucht op het kantoor in Terneuzen. „Ik word gek van die sms-jes. Nou krijg ik al voor de zoveelste keer een be richtje dat gaat over seks!", schreeuwde de vijftiger, door gaans toch al niet bekend staand als iemand die vertrouwd is met de nieuwste snufjes der techniek. Zijn collega's zijn dat soort ver bale uitspattingen inmiddels wel gewend en laten hem dan rustig uitrazen. Een twintiger, sinds lan ge tijd weer eens ten burele, had een andere manier om hem de mond te snoeren. „Als je telkens van die berichten krijgt, ben je ongetwijfeld op een heleboel van die zaken geabonneerd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47