Akkoord randweg is nabij Studie naar obstakels binnenstad gE12BEEDs Möss Leger des Heils opent vestiging in Tholen M2Makelaars.nl Inbraak in Goes Landing geallieerden herdacht mgm Èt WM H WÊ wmÊmmtmÈMmmmm mmm wmsmmm de Jonge Hoek van Dijke SPZC Zaterdag 27 oktober 2007 29 Westelijke afsnijding moet Wilhelminadorp verlossen van verkeer. door Frank Balkenende WILHELMINADORP - Koninklijke Maatschap De Wilhelminapolder en de gemeente Goes bereiken bin nenkort overeenstemming over de aanleg van de randweg bij Wilhel minadorp. „We zijn er bijna uit", zegt directeur J.P. van Hoven van de Wilhelminapolder. Het landbouwbedrijf is bereid de gemeente de benodigde grond te verkopen om de randweg aan te leggen. Die komt aan de westzijde van het dorp en verbindt de Lange- weg met de Westhavendijk. De ge GOES - In de woning van een 88-ja- rige vrouw in Goes is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebro ken. De buit bedroeg een klein geldbedrag en een antiek klokje. De inbrekers hadden zelfs de slaap kamer van de slapende vrouw doorzocht. meente probeert de randweg in 2009 gereed te hebben. Bewoners van Wilhelminadorp vragen er al jaren om. Ze klagen over het vele verkeer dat door hun dorp rijdt. Dat gaat het onder meer om recreatieverkeer in de zo mermaanden, maar ook om vrachtwagens die naar en van het havenindustriegebied in Goes rij den. Ook Van Hoven van de Wilhelmi napolder vindt het 'belachelijk dat er nog zo veel vrachtwagens door de smalle straten komen'. „Daar moeten we een keer van af" Uiteraard doet zwaar verkeer ook het landbouwbedrijf aan, maar dat wordt volgens hem zo veel moge lijk via de polder 'achterom' ge door Rob Paardekam THOLEN - Het Leger des Heils wil een vestiging in de gemeente Tho- len openen. Aanleiding is het feit dat vanaf het eiland steeds meer hulpvragen komen. „Het geven van noodhulp wordt dan ook het eerste doel", zegt Ton Geene, die bij de landelijke organi satie Zeeland in zijn pakket heeft. „Daarbij kun je denken aan het verstrekken van onder meer meu bels of voedselpakketten." Overi gens worden Tholenaren die nu al een beroep doen op het Leger des Heils ook geholpen. „Dat doen we dan vanuit Goes of Zierikzee", ver telt Geene. „We laten niemand in de kou staan." leid. De maatschap zelf probeert zo min mogelijk met zwaar materi eel het dorp te doorkruisen. De gemeenteraad zette de rand weg enkele jaren geleden boven aan het lijstje met verkeersingre- pen die dringend noodzakelijk zijn. De randweg is niet alleen nodig om Wilhelminadorp eindelijk van doorgaand verkeer te verlossen. Ook de ontwikkeling van de wijk Waterstad op het om te vormen havenindustrieterrein in Goes De aanleg van de randweg in Wilhelminadorp is in zicht. De gemeente en maatschap De Wilhelminapolder zijn bijna rond over de grondverkoop. Er gaat nog meer gebeuren in de Thoolse vestiging. Zo is het de be doeling dat er bij tijd en wijle men sen zitten die Tholenaren kunnen helpen bij allerlei problemen, zo als het invullen van papieren. Het geheel wordt aangevuld met een kringloopwinkel. Het Leger des Heils heeft voor het bemannen van de kringloopwin kel contact gezocht met de ge meente. „Het lijkt ons mooi als cliënten van de sociale dienst, bij voorbeeld langdurig werklozen, in de winkel werkervaring kunnen opdoen." De gemeente staat daar positief tegenover. Een locatie heeft de christelijke hulporganisa tie nog niet op het oog. maakt de aanleg van de weg on ontkoombaar. Waterstad wordt een wijk met tweeduizend woningen en gene reert samen met de wijk Mannee (vierhonderd huizen) meer ver keersbewegingen aan de noord kant van Goes. De Wilhelminapolder en de ge meente zorgen samen voor wo ningbouw op en bij het terrein van het voormalige Proefstation voor de Fruitteelt. Daar komen dertig koopwoningen, waarvan de maatschap de helft ontwikkelt. Gemeente en maatschap onder handelen nog over wie welk deel van de kosten betaalt. De bouw zou in 2008 kunnen be ginnen. Ook toegankelijkheid winkels en horeca voor invaliden onder de loep. GOES - De gemeente Goes heeft best wat geld over voor een breed onderzoek naar obstakels voor mindervaliden in de stad. Daarbij zouden ook winkels en horeca on der de loep moeten. Klaverblad Zeeland en het Plat form voor mensen met een func tiebeperking juichen zo'n onder zoek toe, omdat nu eens de totale binnenstad inclusief middenstand en bedrijven worden bekeken op toegankelijkheid voor rolstoelers en scootmobielen. Het bureau BMI zou het onderzoek moeten uitvoeren. Voor het project is zo'n vijftigdui zend euro nodig. Het college van burgemeester en wethouders wil er alleen aan, als de provincie het leeuwendeel voor haar rekening neemt: veertigduizend euro. Burgemeester D. van der Zaag heeft goede hoop dat de provincie het gros van de kosten draagt. „Ze is immers erg enthousiast over dit proefproject." Maar als Goes het onderzoek bijna alleen moet beta len, dan moet het college zich nog eens ernstig achter de oren krab ben, laat Van der Zaag weten. Klaverblad Zeeland heeft al vaker de vinger op de zere plek gelegd: veel locaties zijn nog altijd slecht toegankelijk of bereikbaar voor mindervaliden. BAARLAND - Aan de Zeedijk bij Baarland vond gis- vrijden. De gemeente herdenkt de strijders van ber. Op die dag landden de geallieerde militairen teren de jaarlijkse herdenking van de geallieerde de 52e Lowland Division en The Cameronians, de op de dijk bij Baarland. Morgen herdenkt de ge- strijdkrachten plaats die 63 jaar geleden op die Schotse troepen die in de laatste oktoberdagen meente Kapelle de bevrijding met bijeenkomsten plek aan land kwamen om Zuid-Beveland te be- van 1944 de regio bevrijdden, elk jaar op 26 okto- in de diverse kernen. foto Willem Mieras Genieten van het mooiste licht modern living easy living c VANDAAG START DE WEEK VAN HET LICHT [l Kom vandaag genieten van een uniek, persoonlijk lichtplan. - Een lichtadviseur geeft u een inspirerend advies op LI Z2 L L basis van uw eigen woonsituatie en zal u zeker verrassen L'. (plattegrond van uw woning is noodzakelijk). IL L L U bent van harte welkom. Tel. 0113 561482.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43