PZCI25 Onrust over toeristentax zinkend bootje Lawaai kost café Bruinisse boete 31 36 en 37 Heksen en spoken op strooptocht Geesten vieren halloweenfeest Sms-je Grijpskerke wint Open Koersbaltoernooi Vader en zoon Laurentius speuren naar watermerken Zaterdag 27 oktober 2007 Tip? redzzee@pzc.nl SEROOSKERKE - Tien voor zeven gisteravond. Grote groepen ganzen vliegen in de schemering luid gakkend over Seroosker- ke. Voor een enkele deur staat een uitgeholde pompoen met een kaarsje. Bij het dorpshuis staat Elyanne klaar, verkleed als heks. „Ik kan ook vliegen op mijn bezemsteel", en ze huppelt weg met de bezem tussen de benen. Vijf minuten later is de groep gegroeid tot zeker twintig kinderen. De een nog mooier uitgedost dan de ander. Eliza heeft een spin op haar neus getekend en Tim is spook. Ze krijgen lampionnen en dan klinkt een fluitje. De optocht gaat van start langs de huizen in de hoop op wat lekkers. foto Marijke Folkertsma Recreatie-ondernemers vrezen minder toeristen door stijging belasting. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De Recron Schou- wen-Duiveland is ongerust over de plannen van de gemeente om de toeristenbelasting volgend jaar te verhogen. De branche-organisa tie van recreatie-ondernemers schrijft dat in een brief aan het col lege en de gemeenteraad. Burgemeester en wethouders wil len toeristen volgend jaar 93 cent per overnachting laten betalen. Dat is vijf cent meer dan nu. Daar mee komt Schouwen-Duiveland op de één na hoogste positie op de BURCH-HAAMSTEDE - Spoken en geesten proberen vanavond kinde ren aan het schrikken te maken tij dens de grote halloweenoptocht in Burgh-Haamstede. Vanaf 18.00 uur is het verzamelen bij de brand weerkazerne waarna de (verklede) kinderen en ouders in groepjes op pad gaan en hier en daar aanbel- len voor wat lekkers. Na afloop is het halloweenkinderfeest in sport centrum Westenschouwen. ranglijst van Zeeuwse gemeenten. Alleen Sluis is duurder. De gemeenteraad praat op 8 no vember over het plan. De Recron doet een dringend beroep op de raad dan niet in te stemmen met de verhoging. Toeristen kiezen steeds prijsbewus ter, stelt de organnisatie. Een ver hoging van de toeristentax maakt de regio dus bepaald niet populair der. Bovendien komen onderne mers erdoor in een spagaat te recht, stelt de Recron. Doen die de prijzen omhoog, dan blijven de mensen weg. Betalen ze een deel van de toeristenbelasting uit eigen zak, dan maken ze minder winst. En die hebben ze nodig om mee te investeren. „We zagen het afgelo- Uitbater moet van de politierechter 1100 euro betalen. door Ad Roos MIDDELBURG - De economische po litierechter in Middelburg heeft gis teren de 39-jarige uitbater van een café in Bruinisse voor geluidsover last veroordeeld tot een boete van elfhonderd euro. De officier van justitie had dat ook geëist. pen seizoen ook weer", zegt Ed Troost, voorzitter van de Recron Schouwen-Duiveland. „Alleen de ondernemers die flink geïnves teerd hebben in kwaliteit, zaten vol." De Recron vindt dat de gemeente ondernemers niet stimuleert hun best te doen. 'Uw opstelling heeft een demotiverende werking op in novatie van actieve ondernemers, terwijl Schouwen-Duiveland juist dit soort ondernemers hard nodig heeft.' De organisatie rekent de ge- pn De Recron Schouwen-Duiveland doet een dringend beroep op de gemeenteraad om de toeristen belasting niet te verhogen. Het college is dat van plan. Op 1 oktober vorig jaar kreeg de politie verschillende meldingen van geluidsoverlast. Bij een contro le sloeg de meter aardig uit: er was sprake van 58 decibel in plaats van de toegestane veertig. En dat ging de officier van justitie toch wel wat te ver. Hoewel de Bruënaar erkende dat de muziek mogelijk iets te hard was geweest, had hij weinig goede woorden over voor het gevoerde beleid. „Ze hadden me erop moe- meente ook nog een sommetje voor. Doordat de taks voor alle overnachtingen even duur is, wordt voor goedkope verblijven de prijs soms voor 27 procent be paald door de toeristenbelasting. 'Kunt u ons een branche noemen die vergelijkbare belastingpercenta ges hanteert?', vraagt de Recron. Troost ziet wel wat in differentia tie van de taks. Het college denkt erover na die in 2009 in te voeren. Dure overnachters betalen daarbij meer dan mensen in een tentje. „Maar ik zie liever de hele toeris tenbelasting afgeschaft", stelt Troost. „We zien de toeristen alle maal graag komen. Dan moet je ze geen boete laten betalen als ze hier willen overnachten." ten attenderen dat het te hard was", mopperde hij. „Ik heb zo'n beetje alles gedaan om overlast te voorkomen." Kennelijk niet genoeg, oordeelde politierechter J. Begheyn, die hem bestrafte. Overigens 'bofte' de Bruënaar nog met zijn boete van elfhonderd eu ro. Als hij de overtreding in 2007 had begaan, had hij volgens de nieuwe regels drieduizend euro moeten betalen. COLIJNSPLAAT - KNRM-redding- boot De Harder heeft: gisteroch tend bij Colijnsplaat twee ver kleumde sportvissers van hun zinkend bootje gered. De vijf me ter lange Zilvermeeuw uit Kouder- kerke had een flink gat in de romp. De twee vissers zetten hun scheepje daarom tegen het dijkje bij de haven van Colijn. Zowel op varenden als scheepje werden door de redders op de wal gezet. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Eerst klonk er een piepje, toen een grote vloek en zucht op het kantoor in Terneuzen. „Ik word gek van die sms-jes. Nou krijg ik al voor de zoveelste keer een be richtje dat gaat over seks!", schreeuwde de vijftiger, door gaans toch al niet bekend staand als iemand die vertrouwd is met de nieuwste snufjes der techniek. Zijn collega's zijn dat soort ver bale uitspattingen inmiddels wel gewend en laten hem dan rustig uitrazen. Een twintiger, sinds lan ge tijd weer eens ten burele, had een andere manier om hem de mond te snoeren. „Als je telkens van die berichten krijgt, ben je ongetwijfeld op een heleboel van die zaken geabonneerd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39