Zeeland project zie je direct resultaat' APK Schouwse Recron bang voor hogere tax INTER BORG KEUKENS OP MAAT MAM BOSCH Service Bouwtoezicht Vlissingen beter Leger des Heils opent volgend jaar vestiging op Tholen PZC Zaterdag 27 oktober 2007 I 27 MEUBELMAKERIJ AXEL 56 20 45 BORSSELE Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8 4^ 0113 35 08 63 GOES Bosch Car Service Goes Dirk Dronkersweg 15 C 0113 - 27 36 65 KAPELLE Garage Hoogesteger Dijkwelsestraat 59 C 0113 34 13 15 KOUDEKERKE Autobedrijf Kluyfhout Karreveld 4 <*0118 - 55 19 91 MIDDELBURG Auto Service Van Liere bv Voltaweg 33 <*0118-62 76 80 TERNEUZEN Autocentrum Terneuzen Handeispoort 2 0115 64 92 80 VLISSINGEN Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 0118 - 46 46 44 VROUWENPOLDER Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 75 <*0118 - 591524 ZIERIKZEE Autobedrijf Legemaate Boeren weg 4 C 0111 - 41 26 86 door Wendy van den Hurk vlissingen - Het bouw- en wo ningtoezicht in Vlissingen is verbe- terd. Dat moest ook wel, want de gemeente werd eerder op de vin- gers getikt door het Ministerie van j Vrom. Die komt over twee weken kijken of het is gelukt. De inspectie van Vrom in 2004 viel voor Vlissingen slecht uit. Maar de gemeente voerde ook na- dien geen verbeteringen door. Daarom stuurde Vrom een brief) dat ze eens wilde komen praten. Vlissingen verschuilde zich eerst achter een personeelstekort. Van daar dat toezichthouders 'niet zes, maar drie keer' naar een bouw plaats zouden gaan - tegen de wet in. Echter niet bij prestigieuze pro jecten, beloofde de gemeente. Vrom vond dat nonsens. Schouwen-Duiveland wordt na Sluis duurste gemeente van Zeeland. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De Recron Schou wen-Duiveland is ongerust over de plannen van de gemeente om de toeristenbelasting volgend jaar te verhogen. De branche-organisa tie van recreatie-ondernemers schrijft dat in een brief aan het col lege en de gemeenteraad. Burgemeester en wethouders wil len toeristen volgend jaar 93 cent per overnachting laten betalen. Dat is vijf cent meer dan nu. Al leen Sluis is dan nog duurder in Zeeland. De gemeenteraad praat op 8 november over het plan. De Recron doet een dringend beroep op de raad dan niet in te stemmen met de verhoging. Toeristen kiezen steeds prijsbewus ter, stelt de organisatie. Een verho ging van de toeristenbelasting maakt de regio dus bepaald niet populairder. Bovendien komen on dernemers erdoor in een spagaat terecht, stelt de Recron. Doen die de prijzen omhoog, dan blijven de mensen weg. Betalen ze een deel van de toeristenbelasting uit eigen zak, dan maken ze minder winst. En die hebben ze nodig om te in vesteren. „We zagen het afgelopen seizoen ook weer", zegt Ed Troost, voorzitter van de Recron Schou wen-Duiveland. „Alleen de onder nemers die flink geïnvesteerd heb ben in kwaliteit, zaten vol." De Recron vindt dat de gemeente ondernemers niet stimuleert hun best te doen. 'Uw opstelling heeft een demotiverende werking op in novatie vanactieve ondernemers, terwijl Schouwen-Duiveland juist dit soort ondernemers hard nodig heeft. Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere Hulporganisatie zoekt samenwerking met sociale zaken gemeente. door Rob Paardekam tholen - Het Leger des Heils wil een vestiging in de gemeente Tho len openen. Aanleiding is dat van af het eiland steeds meer hulp vragen komen. „Het geven van noodhulp wordt dan ook het eerste doel", zegt Ton Geene, die bij de landelijke organisatie Zeeland in zijn pakket heeft. „Daarbij kun je denken aan het verstrekken van onder meer meu bels of voedselpakketten." Thole- naren die nu al een beroep doen op het Leger des Heils worden toch geholpen. „Dan doen we dan vanuit Goes of Zierikzee", vertelt Geene. „Welaten niemand in de kou staan." Er gaat nog meer gebeuren in de Thoolse vestiging. Zo is het de be doeling dat er bij tijd en wijle mensen zitten die Tholenaren kunnen helpen bij allerlei proble men, zoals het invullen van papie ren. Het geheel wordt aangevuld met een kringloopwinkel. Volgens Geene is dat niet de kerntaak, maar zou het simpelweg broodno dig zijn om de nodige inkomsten te genereren. Het Leger des Heils heeft voor het bemannen van de kringloopwin kel contact gezocht met de ge meente. „Het lijkt ons mooi als cliënten van de sociale dienst, bij voorbeeld langdurig werklozen, in de winkel weer wat werkervaring kunnen opdoen", aldus Geene. De gemeente staat daar positief te genover. „Het is een mooie aanvul ling op de reïntegratieprojecten die we al hebben", laat wethouder M. Velthuis weten. De kringloop winkel zal straks geen volle week open zijn. Geene denkt aan onge veer drie dagdelen per week. Een locatie heeft de christelijke hulporganisatie nog niet op het oog. Geene heeft een lichte voor keur voor Tholen-stad, maar be twijfelt of dat financieel haalbaar is. Hij heeft de gemeente gevraagd mee uit te kijken naar een ge schikt onderkomen. Wethouder K. Heijboer liet deze week tijdens de commissievergade ring weten daar gehoor aan te heb ben gegeven. Een concrete locatie kon hij echter nog niet noemen. Geene hoopt dat de vestiging van het Thoolse korps in de loop van volgend jaar zijn deuren kan ope nen. „We staan te trappelen, maar alles hangt af van hoe snel we een pand vinden." Het Leger des Heils opent vol- gend jaar een vestiging in Tholen van waaruit noodhulp wordt ver strekt. Een kringloopwinkel moet voor inkomsten zorgen. Jos Kaan en Loly Kaan-Potes in hun woning in Krabbendijke. Op tafel uitgespreid liggen foto's die herinneren aan hun verblijf in Kenia. In september verbleef het echtpaar drie weken in het dorpje Ngurunit om te helpen bij de bouw van een basisschool. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35