'Bij een kleiner Wilhelminapolder en Goes bijna rond over aanleg randweg Dappere danser gaat elk vooroordeel te lijf Politie houdt verdachte van ontucht aan 26 Zaterdag 27 oktober 2007 PZC B Sportvissers van zinkend bootje gered COLIJNSPLAAT - KNRM-redding- boot De Harder heeft gisteroch tend bij Colijnsplaat twee ver kleumde sportvissers van hun zinkend bootje gered. Hun scheep je had een flink gat in de romp. De vissers zetten hun boot daar om tegen het dijkje bij de haven. Het was opkomend water en het scheepje bleef met de bovenkant net boven water uitsteken. Opva renden en scheepje zijn door de redders op de wal gezet. Wieteke Hendrikx in vlindertuin KWADENDAMME - In vlindertuin De Berkenhof aan het Langeweeg- je bij Kwadendamme exposeert de Middelburgse Wieteke Hendrikx schilderijen van vlinders. Zij heeft zowel realistisch geschil derde als fantasievlinders in beeld gebracht. De tentoonstelling is te bezichti gen tot in het voorjaar. Westelijke afsnijding moet dorp verlossen van verkeer. door Frank Balkenende WILHELMINADORP - Koninklijke Maatschap De Wilhelminapolder en de gemeente Goes bereiken bin nenkort overeenstemming over de aanleg van de randweg bij Wilhel minadorp. „We zijn er bijna uit", zegt directeur J. P. van Hoven van de Wilhelminapolder. Het landbouwbedrijf is bereid de gemeente de benodigde grond te verkopen om de randweg aan te leggen. Die komt aan de westzijde van het dorp en verbindt de Lange- weg met de Westhavendijk. De gemeente probeert de randweg in 2009 gereed te hebben. Bewo ners vragen er al jaren om. Ze kla gen met enige regelmaat over het vele verkeer dat door hun dorp Lucas de Koning doet eerste examen Royal Academy of Dance. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Hij is negen jaar oud, zit in groep zes van de basisschool en is dol op klassiek ballet. Lucas de Koning, een soort Zierikzeese Billy Elliot, hoofdpersoon in de film van Stephen Daldry over een Engels jochie met een vergelijkba re passie voor dans? „Een mooie film", vindt Lucas, maar niet vergelijkbaar met zijn ei gen ervaringen. Waar Billy zijn bal letlessen moest verzwijgen, voor zijn vader, krijgt Lucas juist alle support van zijn ouders. Lucas danst als enige jongen tus sen heel veel meiden, die daar aan vankelijk veel commentaar op had den. „Dat was niet altijd leuk, maar nu gaat het wel beter." Hij is Cespreksavond ouders van kankerpatiënten GOES - De Vereniging Ouders, Kin deren en Kanker (VOKK) houdt woensdag 7 november een bijeen komst in Goes. Het thema luidt 'Is er verandering gekomen in je rela tie na het verlies van je kind'. Aan melden is mogelijk via freddebur- ger@hotmail.com. Bellen met Desi- ree van de Werf mag ook: 0118-614494. De bijeenkomst is van 20 tot 22 uur en vindtplaats in het kantoor van de GGD aan de Westwal. ▲1 www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle rijdt. Dat gaat het onder meer om recreatieverkeer in de zomermaan den, maar ook om vrachtwagens die naar en van het havenindus triegebied in Goes rijden. Ook Van Hoven vindt het 'belache lijk dat er nog zoveel vrachtwa gens door de smalle straten ko men'. „Daar moeten we een keer van af" Uiteraard doet zwaar ver keer ook het landbouwbedrijf aan, maar dat wordt volgens hem zo veel mogelijk via de polder 'achter om' geleid. De maatschap zelf pro beert zo min mogelijk met zwaar materieel het dorp te doorkruisen. De gemeenteraad zette de rand weg enkele jaren terug bovenaan het lijstje met verkeersingrepen De aanleg van de randweg in Wil- helminadorp is in zicht. Gemeen te en maatschap De Wilhelmina polder zijn bijna rond over grond- verkoop voor het tracé. er de jongen niet naar zijn hobby te verzwijgen. „Op school heb ik een spreekbeurt over ballet gehou den. Toen snapten de kinderen in mijn klas het ook wel een beetje.." Zijn fascinatie voor ballet werd drie jaar geleden al gewekt door De Notenkraker. Lucas zag deze klassieker in een choreografie van Hans van Manen op televisie. „Dat vond ik zo mooi, dat wilde ik ook." De volgende stap was zijn aanmel ding bij de balletopleiding van Dancemasters Kramer in Zierik- zee. „Ik vond het fantastisch. Nu kon ik eindelijk ook de choreogra fieën voor jongens eens in praktijk brengen", zegt dansdocente Elly Geelhoed. Volgens haar zit daar wezenlijk ver schil in met ballet voor meisjes. „Ja, veel meer sprongen, want als jongen moet je krachtige benen krijgen", vult Lucas aan en hij Stad en Lande houdt inloopdag in Stavenisse STAVENISSE - Heemkundekring Stad en Lande houdt zaterdag 10 november een inloopdag in de Ele- nahof in Stavenisse. De fotowerk groep toont oude schoolfoto's uit het dorp, maar ook portretfoto's uit de collectie van Frank Kouse maker. Wie is geïnteresseerd in ge nealogie kan speuren in diverse klappers met historische familiege- gevens. De inloopdag duurt van tien uur 's ochtends tot vier uur 's middags. Aanhouding na diefstal van buitenboordmotor WILHELMINADORP - De politie heeft gistermorgen om half tien een 33-jarige man uit de gemeente Noord-Beveland aangehouden op verdenking van diefstal van een buitenboordmotor. Die zou hij in de jachthaven in Wilhelminadorp hebben ontvreemd. De motor is inmiddels teruggeven aan de eige naar. die dringend noodzakelijk zijn. De randweg is niet alleen nodig om Wilhelminadorp eindelijk van doorgaand verkeer te verlossen. Ook de ontwikkeling van de wijk Waterstad op het om te vormen havenindustrieterrein in Goes maakt de aanleg van de weg on ontkoombaar. Waterstad wordt een wijk met tweeduizend wonin gen en genereert samen met de wijk Mannee (400 huizen) meer verkeersbewegingen aan de noord kant van Goes. Wilhelminapolder en de gemeen te zorgen samen voor woning bouw op en bij het terrein van het voormalige Proefstation voor de Fruitteelt. Daar komen dertig koopwoningen, waarvan de maat schap de helft ontwikkelt. Ge meente en maatschap onderhande len nog over wie welk deel van de kosten betaalt. De bouw zou in 2008 kunnen beginnen. voegt er meteen een demonstratie aan toe. Maandag doet hij examen voor de zogeheten grade één van de Royal Adamy of Dance (RAD) waarbij Dancemasters Kramer is aangeslo ten. „Ik moet twee dansjes en 21 pasjes laten zien", vertelt Lucas, in middels druk in de weer met cd, balletsloffen en zijn caractères, dat zijn specifieke dansschoenen met hakken. „Spitzen?, nee daar dan sen jongens vrijwel nooit op." Krabbendijks echtpaar helpt in Kenia bij de bouw van basisschool. door David Duijnmayer KRABBENDIJKE - Jos Kaan uit Krab- bendijke had al veel van de wereld gezien, toen hij vorig jaar besloot om vrijwilligerswerk te gaan doen in Bolivia. Gewoon omdat hij graag iets voor arme mensen wil de betekenen. Naastenliefde, meer was het eigenlijk niet. Met zijn Ecuadoraanse vrouw Loly Kaan-Potes, die hij acht jaar gele den in Panama ontmoette, meld de hij zich bij de stichting Ayuda en Todas Partes. „Eigenlijk had ik dat veel eerder moeten doen", zegt Kaan, in het dagelijks leven tim merman-metselaar. „Het beviel zo goed, dat we besloten dit jaar weer met de stichting mee te gaan." Dus verbleef het echtpaar in sep tember drie weken in Afrika. Vlak bij het dorpje Ngurunit in het noorden van Kenia droegen zij hun steentje bij aan de bouw van een basisschool. Steentjes van 25 kilo welteverstaan. los: „Het was zwaar werk. Er was geen elektrici teit, geen telefoon, en geen goede wegen. De stenen voor de school moesten we ter plekke zelf ma ken." Met de bouw van de basisschool hopen ]os en Loly de kinderen een kans te geven om zich te ont wikkelen. De school moet op ter mijn plaats bieden aan zo'n 200 kinderen uit omliggende dorpen. De lokale bevolking was zelf ook betrokken bij de bouw. Loly: „De mensen waren heel dankbaar. De Samburu zijn positieve mensen en harde werkers. De vrouwen kook ten elke dag voor ons. Het eten be stond uit wortels, aardappelen en kool, met spaghetti of rijst. „Altijd dezelfde ingrediënten, maar ze wis ten er toch wat lekkers van te ma ken. T\vee keer hebben ze een geit voor ons geslacht. Dat was goed om weer wat kracht te krijgen." Zelf hadden de Nederlander en de Ecuadoraanse hagelslag en pinda kaas meegebracht. „Dat kenden ze natuurlijk niet. Sommige kinderen hadden zelfs nog nooit brood gege Het gaat er streng aan toe bij dat examen van de RAD, maandag middag. Voor Lucas wordt het de eerste se rieuze sprong op weg naar een car rière als balletdanser. „Dat wil ik het liefste." En als dat niet lukt lukt „Nou, dan word ik dansleraar en anders ga ik achter de kassa zitten bij een danstheater", zegt Lucas vol overtuiging. ten. Toen we ze op pakjes melk en brood met hagelslag trakteerden, leek het wel een feestdag. Ook had den we vantevoren bij familie en kennissen al kleren ingezameld. En we hebben bijbels in het Swahi- li uitgedeeld." [os en Loly hebben bewust voor de kleine stichting Ayuda en To das Partes gekozen. „Bij grote ont wikkelingsorganisaties is het vaak onduidelijk waar je geld precies naartoe gaat. Bij een kleinschalig project als dit zie je direct resul taat. Daar hebben we graag een maandsalaris voor over." Het echtpaar is nog maar net terug uit Kenia, maar is zich alweer voor zichtig aan het oriënteren op een volgend project. „We willen mis schien iets in Malawi doen", zegt 'Twee keer hebben ze een geit voor ons geslacht. Daar kregen we kracht van' Kaan, „dat is een van de armste landen ter wereld. De stichting Ma lawi Mission Work Team wil daar het Nkhoma Hospital opknappen. Dat is in bijzonder slechte staat. Je gaat er bij wijze van spreken met een gebroken been naartoe en gaat met malaria naar huis. De wil om ermee door te gaan is er, dus wat ons betreft is het nog niet afgelo pen." Ayuda en Todas Partes Ayuda en Todas Partes is een Nederlandse stichting met als doelstelling het bieden van hulp in ontwikkelingslanden door kleinschalige (bouw)proc- jecten. 'Ayuda en Todas Partes' is Spaans en betekent, vrij ver taald, 'hulp wijd en zijd'. Tot zover zijn er projecten ge weest in Bolivia en Kenia. Projecten worden betaald van donateurgelden, sponsorgel den en subsidie van de NCDO. Vrijwilligers werken twee a drie weken aan een project. www.ayuda-en-todas-partes.nl HULST - De politie heeft afgelopen donderdag in Hulst een 45-jarige in België woonachtige Nederlan der aangehouden voor een zeden delict. Dat heeft de man enkele jaren gele den in Terneuzen gepleegd met een minderjarig familielid. Het meisje uit Terneuzen deed daar in juli van dit jaar aangifte van, nadat ze in het bezit was gekomen van een videoband waar een gedeelte van de ontuchtige handelingen op te zien was. De verdachte van de ontucht kon worden aangehouden nadat hij in Hulst een bezoek had gebracht aan familie. De man werd in verzekering ge steld en overgebracht naar het huis van bewaring Torentijd te Middelburg. Hij is gisteren nog voorgeleid aan de rechter-commissaris door de of ficier van justitie te Middelburg. Lucas de Koning krijgt balletles van Elly Geelhoed, foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34