Zeeland Plan 'De Bult' loopt vertraging op PZCI25 vrouw Onderzoek naar obstakels in Goes BEVELANDEN-THOLEN 36 en 37 Tholen leert inwoners lezen Landing geallieerden herdacht dupe inbraak Sms-je Grijpskerke wint Open Koersbaltoernooi Zaterdag 27 oktober 2007 Vader en zoon Laurentius speuren naar watermerken Tip? redgoes@pzc.nl Bouw woontorens op voormalige stortplaats begint pas over een jaar. door Willem van Dam WEMELDINCE - De uitvoering van de plannen voor 'De Bult' bij We- meldinge laat nog zeker een jaar op zich wachten. Projectontwikke ling Zeeland wil op 'De Bult' (een voormalige vuilstortplaats) onder meer enkele appartementencom plexen bouwen. Wethouder G. Burger van Kapelle verwacht dat daarmee pas in het najaar van 2008 kan worden be gonnen. De projectontwikkelaar hoopte aanvankelijk nog dit jaar de eerste palen te kunnen slaan. Op het gemeentehuis van Kapelle is het wachten op de definitieve plannen van Projectontwikkeling Zeeland. Als die snel beschikbaar komen, kunnen ze in november aan de gemeenteraad worden voor gelegd. Daarna moeten nog enkele planologische procedures worden gevolgd. Indien die spoedig wor den doorlopen, zou in juli 2008 met de bouw kunnen worden be gonnen. Burger voorziet echter dat dit - midden in het toeristensei zoen - te veel overlast met zich meebrengt voor de bewoners van het aangrenzende recreatiebunga lowpark De Oesterbaai. Daarom gaat hij ervan uit, dat 'De Bult' niet eerder dan in de herfst van het volgend jaar bebouwd zal wor den. De plannen omvatten de bouw van drie woontorens met elk zes appartementen. De torens worden 17,5 meter hoog. Dat is één meter Wethouder Burger van Kapelle verwacht dat niet eerder dan in het najaar van 2008 kan worden beginnen met de invulling van 'De Bult' in Wemeldinge. hoger dan het nabijgelegen appar tementencomplex aan de Nieuw- endijk. Verder voorzien de plan nen in de aanleg van 22 (openba re) parkeerplaatsen en de bouw van een restaurantje, douchegele genheid en toiletvoorzieningen. Ook wordt overwogen om er een plukje patiowoningen neer te zet ten. Volgens Burger is dat uit finan cieel oogpunt vermoedelijk niet haalbaar. In een eerste versie van de plannen werd ook gerept over een hotel. Daar is echter allang een streep doorgehaald. De provincie is inmiddels akkoord met de manier waarop het pro bleem van de vervuilde grond (zware metalen, pak's) wordt aan gepakt. De voormalige vuilnisbelt wordt 'ingepakt' en vervolgens af gedekt. Dat gebeurt onder toezicht van de provincie en de kosten ko men voor rekening van de project ontwikkelaar. In april stemde de gemeenteraad van Kapelle in principe in met de schetsplannen voor 'De Bult'. Al leen de fracties van Gemeentebe lang en de PvdA hadden bedenkin gen. Gemeentebelang vindt het plan 'te grootschalig', de PvdA heeft moeite met de hoogte van de woontorens. GOES - In de woning van een 88-ja- rige vrouw aan de Blaubeenstraat in Goes is in de nacht van donder dag op vrijdag ingebroken. De buit bedroeg een klein geldbe drag en een antiek klokje. De vrouw werd gisterochtend rond vijf uur wakker en ontdekte dat ie mand in haar woning was geweest en een flinke rotzooi had achterge laten. Uiteindelijk bleek dat de in brekers) zelfs de slaapkamer van de slapende vrouw had(den) door zicht. Totaalstudie naar toegankelijkheid van panden in binnenstad. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes heeft best wat geld over voor een breed onderzoek naar obstakels voor mindervaliden in de stad. Daarbij zouden ook winkels en horeca on der de loep moeten worden geno men. Klaverblad Zeeland en het Plat form voor mensen met een func tiebeperking juichen zo'n onder zoek toe, omdat nu eens de totale binnenstad, inclusief middenstand en bedrijven wordt bekeken op toegankelijkheid voor rolstoelers en scootmobielen. Het bureau BMI zou het onderzoek moeten uitvoeren. Voor het project is zo'n 50.000 eu ro nodig. Het college van burge meester en wethouders wil er al leen aan, als de provincie het leeu wendeel voor haar rekening neemt: 40.000 euro. Burgemeester D. van der Zaag heeft goede hoop dat de provincie het gros van de kosten draagt. „Ze is immers erg enthousiast over dit proefproject." Maar als Goes het onderzoek bijna alleen moet betalen, dan moet het college zich nog eens ernstig ach ter de oren krabben, laat Van der Zaag weten. Klaverblad Zeeland heeft al vaker de vinger op de zere plek gelegd: veel locaties zijn nog altijd slecht toegankelijk en/of bereikbaar voor mindervaliden. Sommigen blijven daardoor vaak maar thuis. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen en het ROC starten samen een project dat laaggeletterden in de schoolbanken moet krijgen. Dat zegt het college in antwoord op vragen van de WD. De liberalen vinden dat alle inwo ners de kans moeten krijgen zich optimaal te ontplooien. Daarom wezen ze in hun vragen aan het college op het feit dat Brabantse buurgemeenten van Tholen sa men met het Regionaal Oplei- dings Centrum (ROC) proberen om mensen die slecht of niet kun nen lezen en schrijven weer in de schoolbanken te krijgen. Als het aan de WD ligt doet de gemeente Tholen hetzelfde. Burgemeester en wethouders ant woorden dat met het ROC-Zee- land inmiddels afspraken zijn ge maakt. Het project begint zelfs al op korte termijn met drie deelne mers. Dat lijkt niet al te veel, maar het college verwacht dat het aantal belangstellenden zal groeien als de cursus eenmaal is begonnen. Ove rigens wijzen B en W erop dat het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland (RPCZ) een Zeeuws aan valsplan voor het aanpakken van laaggeletterdheid opstelt. BAARLAND - Aan de Zeedijk bij Baarland vond gis teren de jaarlijkse herdenking van de geallieerde strijdkrachten plaats die 63 jaar geleden op die plek aan land kwamen om Zuid-Beveland te be- mm "88fö SS vrijden. De gemeente herdenkt de strijders van de 52e Lowland Division en The Cameronians, de Schotse troepen die in de laatste oktoberdagen van 1944 de regio bevrijdden, elk jaar op 26 okto ber. Op die dag landden de geallieerde militairen op de dijk bij Baarland. Morgen herdenkt de ge meente Kapelle de bevrijding met bijeenkomsten in de diverse kernen. foto Willem Mieras ZEEUWSE LÜÜ Tip? redactie@pzc.nl Eerst klonk er een piepje, toen een grote vloek en zucht op het kantoor in Terneuzen. „Ik word gek van die sms-jes. Nou krijg ik al voor de zoveelste keer een be richtje dat gaat over seks!", schreeuwde de vijftiger, door gaans toch al niet bekend staand als iemand die vertrouwd is met de nieuwste snufjes der techniek. Zijn collega's zijn dat soort ver bale uitspattingen inmiddels wel gewend en laren hem dan rustig uitrazen. Een twintiger, sinds lan ge tijd weer eens ten burele, had een andere manier om hem de mond te snoeren. „Als je telkens van die berichten krijgt, ben je ongetwijfeld op een heleboel van die zaken geabonneerd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33