Raad wil zelf bevoegdheid houden Knokke in roze Veel foto's met panden Rouleau Kwetteren en fluiten in De Kauter makelaar M2Makelaars.nl de Jonge Hoek van Dijke Z PZC Zaterdag 27 oktober 2007 29 Raad vaker 'buiten spel door besluiten college en gebiedscommissie'. door René Hoonhorst sluis - Een aantal Sluis raadsleden wil zijn bevoegdheden nog eens goed afbakenen en veiligstellen. Ze hebben het gevoel dat de raad, het hoogste bestuursorgaan van de ge meente, steeds vaker buitenspel staat, omdat de pap al is gestort. Fractievoorzitter Hans Meijer van Helder Zeeuws ageerde de afgelo pen raadsvergadering tegen de 'uit- KNOKKE - Op het Lichttorenplein van Knokke is het nieuwe hoofd kantoor van Toerisme Knok- ke-Heist geopend. Het kantoor ('een vuurtoren') en het plein zijn bijna helemaal roze. Zelfs het wa ter dat uit de fontein spuit, is roze. holling van bevoegdheden van de raad'. „We krijgen steeds vaker een voorstel onder ogen voor vaststel ling van een bestemmingsplan, ter wijl de gebiedscommissie het al heeft goedgekeurd en het plan al is uitgevoerd. We geven daarmee be voegdheden die bij het hoogste be stuursorgaan van de gemeente ho ren uit handen." Helder Zeeuws wilde burgemees ter en wethouders eerder al ver plichten om voor elke uitgave bo ven de 25 mille toestemming te vragen aan de raad. WD'er Johan Provoost, vanwege vakantie niet hulst - Het streekmuseum in Hulst heeft naar aanleiding van de expositie over architect Jos Rou leau (1887-1961) van bezoekers wel negentig foto's ontvangen van pan den die door Rouleau zijn ontwor pen. Daaronder bevinden zich 43 verschillende panden in Oost- Zeeuws-Vlaanderen. De samenstel lers van de expositie telden in de stapel foto's zeker 31 panden die ze nog niet kenden. De foto's uit de streek zijn tussen 1921 en 1932 gemaakt. De verzame ling bevatte ook een heel rijtje fo to's van panden in de Van Waes- berghestraat. Leuk zijn verder de etalages van Wilking, manufactu renzaak Van de Walle en Willems ijs- en lunchroom. bij de vergadering aanwezig, waar schuwde eerder voor het vleugel lam maken van het college. Als de raad voor elk wissewasje toestem ming moet geven, kan het dage lijks bestuur niet slagvaardig optre den en worden beoogde zakenpart ners en leveranciers afgeschrikt, be toogde hij. Het college had overigens zelf al B en W beloven de raad eerder bij voorgenomen intentieover eenkomsten te betrekken. Het presidium kan wensen uit de raad inbrengen. een brief opgesteld waarin het aan geeft de raad eerder te willen infor meren. Hoewel het formeel tot de bevoegdheden van B en W be hoort, snappen de dagelijkse be stuurders dat de raad op de hoogte wil worden gesteld van intentie overeenkomsten voor projecten als Sluis aan Zee en Hof van Euro pa (Blauwhoed/Rabo Vastgoed). B en W stelden daarom voor de raad goed op de hoogte te houden via reguliere commissievergaderin gen. Daarnaast kan het presidium wat actiever bij zaken worden be trokken en kunnen de fractievoor zitters in dat overleg ook zelf wen sen aandragen. Meijer trok het voorstel van Hel der Zeeuws over de maximale uit gaven van 25 mille voorlopig in, maar wil er wel in een volgende vergadering op terugkomen. Alle overige fracties besloten toen, me de op voorstel van burgemeester Sala, om het voorstel van het colle ge, het verstrekken van mandaten én het vasthouden aan bevoegdhe den, in een volgende vergadering van de commissie middelen en al gemeen bestuur ter discussie te stellen. Boekenmarkt Zostera in kerk Terneuzen terneuzen - Lions Club Zostera houdt vrijdag 9 en zaterdag 10 no vember een tweedehands boeken markt in de Grote Kerk in Terneu zen. De opbrengst is voor de stich ting Sako uit Biervliet, dat het geld investeert in de exploitatie van een Zostera préschool in een ont wikkelingsland. Op vrijdag is de markt open van 14.00 tot 20.00 uur, een dag later van 10.00 tot 16.00 uur. Ook de stichting Zonovens Mali is aanwe zig met een kraam. Thema-avond FNV over WMO in De Halle Axel axel - De afdeling Midden- Zeeuws-Vlaanderen van vakbond FNV houdt dinsdag een the ma-avond over de Wet Maatschap pelijke Ondersteuning (WMO) in cultureel centrum De Halle in Axel. Sprekers J. Veraart en B. Olie- bek gaan in op de vraag hoe de ge meente Terneuzen de WMO toe past, nu en in de toekomst. Beide sprekers én wethouder Co van Schaik zijn na de pauze bereid tot het beantwoorden van vragen. Aanvang is om 19.30 uur. Goesenaar misdraagt zich in Terneuzen terneuzen - In de nacht van don derdag op vrijdag is een 32-jarige bromfietser uit Goes aangehouden in de Westkolkstraat in Terneu zen. Surveillerende agenten zagen de man zonder helm rijden. Hij rook naar alcohol, had bloed doorlopen ogen en gedroeg zich erg recalcitrant. Bij navraag bleek dat hij niet in het bezit was van een bromfietscertificaat. Een blaastest wees uit dat hij bijna vier keer de toegestane hoeveel heid alcohol had gedronken. Gespreksavond ouders van kankerpatiënten goes - De Vereniging Ouders, Kin deren en Kanker (VOKK) houdt woensdag 7 november een bijeen komst in Goes. Het thema luidt 'Is er verandering gekomen in je rela tie na het verlies van je kind'. Aan melden is mogelijk bij de re- giocöordinator van de VOKK, Fred dy de Burger, via 0114-310435 of freddeburger@hotmail.com. Bel len met Desiree van de Werf mag ook via 0118-614494. De bijeenkomst is van 20 tot 22 uur en vindtplaats in het kantoor van de GGD aan de Westwal. NIEUW-NAMEN - Bij de 53e expositie van de vo gelvereniging de Nachtegaal uit Nieuw-Namen kwetteren en fluiten in gemeenschapscentrum de Kauter dit weekeinde bijna 1200 vogels. „Het aantal inzendingen overtreft alle verwachtingen," zegt secretaris Erik van de Branden. „Van onze club zelf doen 20 leden mee. Van buitenaf heb ben dan nog zo'n 50 liefhebbers vogels inge bracht." Tijdens de open expositie zijn vogels van allerlei pluimage te bewonderen. De kanaries, Prinses of Walesparkieten (foto), vinken, bastaarden, dui ven, papegaaien en tropische vogels werden giste ren gekeurd. De deuren zijn geopend van 13.00 tot 21.00 uur. Morgen begint om 9.30 uur een vo- gelbeurs. Hier kunnen vogels worden ge- en ver kocht. De expositie loopt die dag tot 16.00 uur. foto Camile Schelstraete Genie ten van het mooiste licht modern living easy living o VANDAAG START DE WEEK VAN HET LICHT Kom vandaag genieten van een uniek, persoonlijk lichtplan. r Een lichtadviseur geeft u een inspirerend advies op L O I 1 basis van uw eigen woonsituatie en zal u zeker verrassen 1 (plattegrond van uw woning is noodzakelijk). 1 1 l U bent van harte welkom. Tel. 0113 561482.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31