van Gent wacht op betere tijden APK toerist te hoog' Tax voor Dagarrangementen schooljeugd Hulst \W\ Vlucht vleesdief C1000 mislukt Fusie corporaties niet in zicht 'Cadzand te auto-gezind' M-L BOSCH Service Bosch Car Service z PZC Zaterdag 27 oktober 2007 27 Schouwen-Duiveland wordt na Sluis duurste gemeente van Zeeland. zierikzee - De Recron Schou wen-Duiveland is ongerust over de plannen van de gemeente om de toeristenbelasting volgend jaar te verhogen. De branche-organisa tie van recreatie-ondernemers schrijft dat in een brief aan het col lege en de gemeenteraad. Burgemeester en wethouders wil len toeristen volgend jaar 93 cent per overnachting laten betalen. Dat is vijf cent meer dan nu. Daar mee komt Schouwen-Duiveland de op één na hoogste positie op de ranglijst van Zeeuwse gemeenten. Alleen Sluis is duurder. Toeristen kiezen steeds prijsbewus ter, stelt Recron. Een verhoging van de toeristenbelasting maakt de regio dus niet populairder. Boven dien komen ondernemers in een spagaat terecht: doen die de prij zen omhoog, dan blijven de men sen weg. Betalen ze een deel van de toeristentax uit eigen zak, dan maken ze minder winst. En die hebben ze nodig om te investeren. terneuzen - Een 34-jarige man uit Bavel heeft donderdagavond voor flinke opschuddding gezorgd in su permarkt C1000 in het Terneuzen- se winkelcentrum Zuidpolder. De man werd door een medewer ker van de winkel betrapt op het stelen van verschillende stukken vleeswaar. Toen hij hierop werd aangesproken, sloeg de Brabander op de vlucht. Hij bedreigde vervol gens de eigenaar van een fiets, die hij wilde gebruiken om de politie te ontvluchten. Dat mislukte: de politie heeft hem opgepakt en afge voerd naar het bureau. Hij is inge sloten. Samenwerking De Linie, Pardoes en ROC Westerschelde. door Harold de Puysseleijr HULST - De leerlingen van de vijf tien Liniescholen in het Oost-Zeeuws-Vlaamse basisonder wijs kunnen zich sinds begin van dit schooljaar vermaken met de dagarrangementen die speciaal zijn opgezet om de kinderen na school bezig te houden. Indien ouders dat willlen, kunnen ze op de basisscholen gebruikmaken van opvang voor hun kind(eren) tus sen 6.30 uur tot 18.30 uur Voor deze dagarrangementen is een samenwerking opgezet tussen schoolstichting De Linie, de stich ting voor buitenschoolse opvang Pardoes en het ROC Westerschel de. De samenwerking wordt maan dag 29 oktober bekrachtigd. Scholen zijn sinds 1 augustus ver antwoordelijk voor de buiten schoolse opvang. Bij De Linie is dat vrijwel geheel geregeld door Pardoes. Beide stichtingen betrekken bij de naschoolse activiteiten behalve het ROC Westerschelde ook plaatselij ke verenigingen. Enkele voorbeel den van de dagarrangementen zijn workshops koken, unihockey en salsadansen. Stagiaires van de nieuwe opleiding Sport en Bewegen van het ROC Westerschelde in Terneuzen hel pen mee met de uitvoering van de activiteiten. Ze krijgen ook een sta geplek op de basisscholen en de buitenschoolse opvang van De Li nie. In totaal zijn hier zeventien leerlingen van het ROC bij betrok ken. De samenwerking wordt bezegeld met een bijeenkomst in de aula van de praktijkschool in Hulst. door Frank Gijsel SLUIS - De Sluise coalitiefracties vinden dat plannenmakers onvol doende rekening houden met door de raad gestelde voorwaar den voor de herinrichting van Cad- zand-Bad. Tijdens een presentatie in het bel fort bleek onlangs dat de auto veel te veel ruimte krijgt. In een - niet door de oppositie gesteunde - mo tie vroegen de coalitiepartijen eer der gemaakte afspraken te eerbie dingen en voetganger en fietser de ruimte te geven. Door Boulevard de Wielingen te herinrichten en 250 ondergrondse parkeerplaatsen te creëren, ont staan mogelijkheden voor een aan trekkelijk verblijfs- en flaneerge- bied voor de toerist, het hele jaar door. Dat betoogden de coalitiepar tijen donderdagavond tijdens de raadsvergadering. Volgens wethou der Maria le Roy kan de ventweg de verkeersdruk op Boulevard de Wielingen voldoende ontlasten. terneuzen - Het vertrek van Cla- vis-directeur Evert Ian van Exter zal niet leiden tot een heropening van de besprekingen over een fu sie met Woongoed Zeeuws-Vlaan- deren. De Clavistop gaat op zoek naar een nieuwe directeur. Ook werd de raad van commissa rissen van Clavis de voorbije we ken ververst met oud-gedeputeer de lacques Suurmond, PvdA-raads- lid Gijs van den Berg en consulen te Sabine Verburg. Woongoed zag dit als een mooie gelegenheid om nogmaals te spreken over een even tuele samenwerking, mogelijk re sulterend in een fusie. De corpora ties komen echter niet tot elkaar. Eerder dit jaar mislukte een fusie met Woongoed Middelburg. Ook met Laurentius in Breda werd het niks. AXEL BORSSELE GOES KAPELLE Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8 C 0113 Bosch Car Service Goes Dirk Dronkersweg 15 C 0113 Garage Moogesteger Dijkwelsestraat 59 C 0113 Autobedrijf Kluyfhout Karreveld 4 C 0118 Auto Service Van Liere bv Voltaweg 33 C 0118 Autocentrum Terneuzen Handelspoort 2 C 0115 Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 C 0118 VROUWENPOLDER Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 75 C 0118 Autobedrijf Legem aate C OI11 KQUOEKERKE MIDDELBURG TERNEUZEN VL1SS1NGEN 56 2045 35 08 63 27 36 65 34 1315 55 19 91 62 76 80 64 92 80 46 46 44 59 15 24 41 26 86 Compleet, goed, betaalbaar De oude sluis met nieuwe brug op het zuidelijke kanaaleiland in Sas van Cent. foto's Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29