:<o Jeugdzorg doet maar wat Spectrum 38 Wintertijd Geïnteresseerd? PZC Trein rijdt toch door Zeeland J ^■Hp l 12' HET WEER Bewolkt Peijs en Maij over verschillen en overeenkomsten Kijkje in het hoofd van Hendrik van Dale Zaterdag 27 oktober 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 254 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl Onderzoek: bewijs voor goede werking aanpak Jeugdzorg ontbreekt. door Karen Zandbergen DEN BOSCH - De Jeugdzorg werkt nauwelijks met therapieën waar van het effect is bewezen. Ook is er nog steeds geen methode om achteraf te meten of het werk van de Jeugdzorg effect heeft. Dat blijkt uit een rapport van het Onderzoeksbureau van de Tweede Kamer. Het parlement zal minister Rouvoet van leugd en Gezin oproe pen veel meer geld te steken in on derzoek en evaluatie. 'In de Nederlandse hulpverlenings cultuur is het denken over de effec tiviteit van jeugdzorginterventies onderontwikkeld', staat in het on derzoek dat de Kamer volgende maand met minister Rouvoet be spreekt. Dat komt volgens Jan Nijssen, sec tormanager Jeugdbescherming in Noord-Holland, doordat de wel- zijnswereld niet wetenschappelijk is ingericht. „Er is bij de Jeugdzorg helemaal geen gewoonte om te evalueren." In de psychiatrie wor den alle methodes op effect onder zocht. In de Jeugdzorg vooralsnog niet. Samira Bouchitbi, Kamerlid van de PvdA, is verbaasd'. „Ik begrijp niet hoe dit kan. Als niet bekend is wat werkt en wat niet, kan er ook geen goede huip worden gegeven." WD-Kamerlid Ineke Dezen- tjé-Hamming wil dat zo'n to pro cent van het geld dat aan de Jeugd zorg wordt besteed, naar doelma tigheidsonderzoek en betere thera pieën gaat. Het CDA roept al langer om veel meer geld voor onderzoek. Een paar jaar geleden waren slechts twee van de honderden methodes in de Jeugdzorg op effectiviteit ge- De Jeugdzorg gebruikt bijna geen therapieën waarvan het ef fect ook is bewezen. Dat blijkt uit een rapport van het Onder zoeksbureau van de Kamer. In de nacht van zaterdag 27 oktober op zondag 28 oktober wordt de klok om 3.00 uur één uur teruggezet. test. Dat is nog niet veel verbeterd, zegt Nijssen. Sinds kort werken veel gezinsvoog den wel met een 'risicotaxatie'. Er is een lijst met factoren in een ge zin, waarvan wetenschappelijk is bewezen dat zij een risico geven op mishandeling van een kind. Bij voorbeeld als een ouder vroeger zelf is mishandeld of als het in huis een chaos is. De Bureaus leugdzorg zijn daartoe overgegaan na kritiek van de Inspectie voor de Gezondheidszorg na de dood van de peuter Savanna uit Alphen aan den Rijn, die onder toezicht van een gezinsvoogd stond. pagina 12 en 13: voogd banger en strenger STELLING Wisseling van zomertijd naar wintertijd is nergens voor nodig reageer op www.pzc.nl Zie pagina 2 en 3 Bartjens Rekendictee www.vanjole.com Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 Kijk dan in deze krant of bezoek vrijdag 2 november onze vacaturemarkt! Lezers van de PZC kunnen mee doen aan het Groot Bartjens Re kendictee. De rekentoets is tussen en 14 november te maken op de website www.pzc.nl. pagina 11: wie is beste rekenaar? Zorgboerderij biedt uitkomst voor Sarah HULST - Voor Sarah Dobbelaar (17) uit Hulst is gisteren een einde geko men aan een verblijf van anderhalf jaar in een jeugdgevangenis. De door misbruik zwaar getraumati seerde Sarah zat daar niet vanwege crimineel gedrag, maar omdat er in de jeugdhulpverlening geen plaats voor haar was. Nu wel. Zij kan te recht bij een zorgboerderij op de Ve- luwe, waar zij de zorg en begelei ding krijgt die zij al anderhalf jaar nodig heeft. pagina 31: eindelijk een plek voor Sarah VS: neem gevangenen Guantanamo Bay over GUANTANAMO BAY - De Verenigde Staten willen dat Nederland gedeti neerden uit de omstreden gevange nis in Guantanamo Bay over neemt. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het ver zoek neergelegd bij een Kamerdele gatie die een bezoek heeft ge bracht aan het kamp. De WD rea geert positief op het verzoek. Het CDA en de Christenunie zijn min der stellig. pagina 4 en 5: 'Amerikanen lossen het zelf maar op' Kijk voor de bonuszegel verderop in de krant EN RITTHEM - Nee, de Nederlandse Spoorwegen heb ben geen nieuwe manier gevonden om 'vervan gend vervoer' te regelen in Zeeland. Gisteren werd van de Sloehaven in Vlissingen-Oost een af gekeurde trein uit 1961 naar het trainingscen trum van de brandweer bij de Vüssingse Buiten haven gebracht. „Het is voor ons een oefenobject op ware grootte vertelt de trotse commandant Sjaak Vermeulen. „Verder heeft alleen de brand weer in Dordrecht er een." De brandweer gaat hem niet in brand steken. „Hooguit een kleintje met gas op locatie." foto Ruben Oreel Zeeland: 2, 3, 25 t/m 37; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 t/m 9 Meningen: 10; Beurs: 14; Econo mie: 15 en 17; Buitengebied: 19 t/m 21; Weer: 22; Strips: 23; Agen da: 38; Cultuur: 39; Sport: 43 t/m 47; Bijlagen: Spectrum en Prisma met daarin Televisie: v50 t/m v53. DC Anne Luchies Op 30 klok weer een uur vooruit. Super DVD-spaaractie voor abonnees lloftWQ N-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1