s ,4?- M a E 1 INTERIEURADVISEURS 10 Zaterdag 27 oktober 2007 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Denktank 'Terneuzen krijgt een denktank' kopt de PZC van 24-10, alsof daar nog niet gedacht wordt. Voor bur gemeester Lonink wordt Terneu zen alweer te klein, want hij is moeilijk te temmen door raad en college. De Terneuzense bedoelin gen voor Zeeuws-Vlaanderen zijn duidelijk, maar de burgemeester wil te hard van stapel lopen. Reeds bij zijn terugkeer (2003) mis te hij een regionale kijk en zijn idee van 'een niet (partij)politiek gebonden denktank (bollebozen- club)' wordt nu wél gedeeld. Deze zal echter niet ieder kwartaal bij een komen, maar op gezette tijden en over een bepaald thema. Lo nink bepaalt de deelnemers! De mocratie? Maar welke relatie heeft Lonink nu met zijn collegas van Hulst en Sluis? Moeten zij niet ge drieën over de toekomst van Zeeuws-Vlaanderen nadenken? En heeft ook de provincie geen visie op de toekomst van onze regio? Wat hebben Sluis en Hulst van doen met de visie van Jan Lonink en zijn vertrouwelingen? Terneu zen mist zelfs een gezonde toe komstvisie op de eigen stad (drugs), waaraan Lonink tot zijn pensioen nog voldoende werk heeft. Jan de Vaan Hattingalaan 2, Hulst Bus trein Er rijden geen treinen en volgend jaar rijden ze een maand weer niet. 'Iedereen heeft zitten slapen', zegt Harmen van de Werf in de PZC van 24-10. Hij legt de vinger op de zere plek, maar de bena ming 'zitten slapen' is mij nog te vriendelijk, en dan bedoel ik voor al voor de verantwoordelijken van NS en overheid. Het is voor mij complete minachting naar de openbaar-vervoerreiziger. Over die reiziger zegt Harmen heel netjes: 'de weinig klagende openbaar-ver voerreiziger is wel wat gewend'. In derdaad, gewend aan bootuitval, vertragingen en een Zeeuwse spoorverbinding, waarin sinds Willem de Derde nauwelijks meer is geïnvesteerd. Laat staan de fre quentie, maar twee verbindingen per uur, wat al sinds mijn kinder tijd zo is, terwijl het aantal autorij banen tegelijkertijd fors groeide. Waarom laat ondernemend Zee land zich niet horen als het over de reizigers gaat en wel als het over de belangen van Cobelfret gaat? Ik vind dat de politiek NS/ ProRail moet terugfluiten, ook voor volgend jaar. Want een maand geen spoor da's echt te veel gevraagd. Riet Beukert A.v. Driellaan 77, Middelburg Kerncentrale Karla Peijs stelt in de PZC van 24-10 dat er dit jaar slechts 1 inci dent was in de kerncentrale... (vo rig jaar 17)? Haar conclusie is dat de commotie over de brief waarin de kerncentrale een draai om de oren krijgt van de kernfysische dienst, geen recht doet aan de feite lijke situatie. Ze heeft geen idee hoe realistisch de striptekenaar Cor de Jonge (PZC, 20-10) was. Niets werd overdreven. Sommige onderdelen van deze opgepimpte centrale kun je gewoon niet ver vangen of opknappen. Of het nu gaat om olieklepjes of doorgesle ten koelbuisjes, bedenkelijke plek ken in het reactorvat of herzienin gen in het bouwbesluit... het zijn allemaal redenen de centrale di rect te sluiten. Ik heb het dan niet over het personeelsbeleid, de werk druk, de relatie tussen personeel en kader, lekkages van straling bij opwerking van afval in het buiten land en het feit dat kernenergie het milieu opwarmt (afval, hitte via koelwater of koeltorens). Jam mer voor de aandeelhouders, maar we moeten er vanaf E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg Neeltje Jan s Geschrokken las ik het bericht in de PZC 'Deltapark staat te koop' (25/10). Vooral de tekst van direc teur B. van de Hoef ('Ik verwacht dat het weinig gevolgen heeft voor de 50 arbeidsplaatsen van het park'). Ik heb zelf zeven jaar voor dit park gewerkt. Eerst met een vier-urencontract en later met een nul-urencontract. Er waren door de directeur beloftes gedaan over een vast contract. Ik heb er nooit meer iets van gehoord, terwijl ik in al die zeven jaar nooit een dag ziek ben geweest. Doordat deze di recteur zijn beloftes niet nakomt, heb ik zelf maar ontslag genomen. Ik stel de aandeelhouders dan ook voor om de directeur en parkma nager maar in de verkoop te doen in plaats van het deltapark Neeltje Jans. Jos Clarijs Wagenaarstraat 55, Veere Schaapskudde Stichting De Zeeuwse Schaapskud de stuurt vrijwilligers weg (PZC, 23/10). Het bestuur van de Zeeuw se schaapskudde staat mijlenver van de kudde af. Papieren tijgers menen het beter te weten dan mensen uit de praktijk, die jaren naar volle tevredenheid meewer ken op de kooi. Vrijwilligers heb ben ai veel eerder aangegeven waar het aan schort. Volgens pen ningmeester Leendertse hebben de vrijwilligers problemen met de moderne aanpak. Het is dus mo dern om kreupele schapen weken lang mee te laten strompelen met de kudde; om schapen in augustus nog niet geschoren te hebben, om dat de herder niet weet waar het apparaat is. Een dier de nodige zorg onthouden is strafbaar, maar bij de kooi is het dagelijkse prak tijk. Ook wij hebben in augustus onze zorg uitgesproken in een brief aan het bestuur. Maar het be stuur weet beter en laat de scha pen creperen, gesubsidieerd en wel. Fam. Vos Zuiderlandseweg 7, Heinkenszand Afghanistan Het heeft Nederland al heel wat ge kost om Jaap de Hoop Scheffer commissaris-generaal van de Nato te laten worden! Wie herinnert zich nog de buiging van onze Jaap, toen die ochtend samen met JP? Met de neus tot op de grond en een hand op de rug? Een ontbijt- lunch met Bush. Toen was de deal met Bush al gemaakt! En nu zitten we in het wespenest Afghanistan. Want wederopbouw, het zal alle maal wel, maar je loopt iedere se conde van de dag de kans om met pantserwagen en al, van de weg te worden geblazen. Dus geachte re gering: nog een lange weg te gaan! Bovendien, onze Europese vrien den hebben echt geen zin om zich hiermee te bemoeien. Ze zouden wel gek zijn. Iedere burger snapt dat we daar niks te zoeken hebben want ja, de Russen kregen het daar al niet geregeld, en JP en Jaap? Die denken daar anders over want hun belangen zijn de onze niet! Tijd dat we onze kruisridders tot de orde roepen. De btw gaat van 19 naar 20 pro cent, dat heeft alles te maken met 'onze' missie in Afghanistan. Kwes tie van financiering rond krijgen. P.Kint Walsoordensestraat 24, Walsoorden COA y} Centraal Orgaan opvang asielzoekers Dag van het azc Altijd al een kijkje willen nemen op een asielzoekerscentrum (azc)? Zaterdag 3 november opent hetCOA zijn deuren! Wij laten dan zien hoe asielzoekers wonen en werken aan hun toekomst. COA-mede- werkers leiden u graag rond en vertellen met plezier over hun werk. Kijk op www.coa.nl welke locatie het dichtst bij u in de buurt is. 3 November van 10.00 tot 15.00 uur in heel Nederland, kijk op www.coa.nl. VAN DE SITE Schrijver Jeroen Brouwer heeft de prijs der Nederlandse Letteren gewei gerd. Het geldbedrag dat bij de prijs hoort, zestienduizend euro, vindt hij slechts een fooi. Heeft hij gelijk? Lezers reageerden op www.pzc.nl Een fooi is een waardering voor je werk, net als een prijs, meent Carla. „Geef maar aan een schrijver die dit wel op waarde schat." Maja vult aan: „Als een schrijver zo weinig ver dient, moet hij het geld met beide handen aanpakken." „Het zou hem sieren om de prijs in ontvangst te nemen en het geld aan een goed doel te besteden", zegt Ankie. Frits vindt dat klein geestig. „Geven jullie je salaris aan een goed doel?" vraagt hij. Emma noemt 16.000 euro geen hoog bedrag, vergeleken met belo ningen in bedrijfsleven en voetbal. „Maar het gaat ook om de eer en voor veel mensen is het veel geld." Jootje reageert: „Hij is wel schrij ver van beroep. Of werk jij ook voor de eer?" Het gaat niet om eer of geld, wel om eer én geld, stelt Wim van Gilst. „Want een schrij ver moet ook leven." Het bewijs is er weer. Schrijvers sporen niet, is de conclusie van John. Claude Van Nieuwenhove: „Bij nen droge Hollander telt alleen de poen. Poliforrn Van Possum Artifort Jorl* Pasioe Arte rohde -> Kinast job van BesouW irstraat 15-19 Bergen op Zoom telefoon 0164-234864 EoscariniBaumann l. Hessleïn Kendi; Geen mens is hetzelfde Waarom conformeren? Denk vrij Kies vrij. De interieur-adviseurs van Weyfs brengen jouw eigen levensvisie in beeld en laten jouw Interieur zovee' mogelijk 'jou' zijn. Dat kan alleen met bijzondere woonmerken. Die gevoelens, ideeën en passies tastbaar maken zonder pretentieus te zijn, We zijn benieuwd naar jouw levensvisie. Welkom bij Weyts.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10