oud maar springlevend Nazomeren in Spanje v30 Zaterdag 27 oktober 2007 PZC LIZA'S door Liza van Sambeek Ik lig in mijn bed, maar ik doe geen oog dicht. Morgen ga ik naar de villa van opa en oma in Spanje en ik ben behoor lijk zenuwachtig. Vooral voor het vliegtuig, want meestal krijg ik daar pijn aan mijn oren van. Deze keer viel het gelukkig mee. Terwijl wij op het vliegveld op de bagage moesten wachten, ging mijn vader een auto hu ren voor het laatste stukje naar opa en oma. Ik geloofde mijn ogen niet. De villa was heel mooi wit, met veel ramen, een zwembad in de tuin en Nederlandse zenders op televisie. Ik zou er wel mijn hele leven willen blijven, 's Avonds gingen we naar het strand en kon ik op de rotsen klim men. Daarna speelde ik verstoppertje met mijn zusje en ging ik nog even met opa voetballen. Toen was het tijd om wat te rusten, want we waren vanoch tend al om half vijf opgestaan. Bij opa en oma slapen we in twee leuke stapelbedden. Ik slaap boven, mijn broertje slaapt in dat andere stapelbed boven en onder hem slaapt mijn zusje. Echt slapen deden we niet, want om t9.05 kwam ons lieve lingsprogramma, Het huis Anubis, op televisie, maar de tv deed het niet! Toen ben ik maar in het koude zwembad gesprongen en met oma gaan stoeien. Voor de eerste keer heb ik gewon nen, maar ze was wel sterk hoor! Voordat we echt moesten gaan slapen ben ik nog even de jacuzzi in geweest om met mijn broertje een schuimgevecht te houden. We zaten hele maal onder. Om 20.00 uur kwam GTST op de tv, die het toen wel deed. Lek ker met een bakje chips erbij gin gen wij dat kijken. De volgende morgen gingen we met zijn allen lekker ontbijten. We genoten ook van het uitzicht in Spanje. De stad heet trou wens Tamariu. Rond de middag gingen we naar het dorp en daar hebben even wat gedronken en spullen voor graffiti ge kocht. We gaan daar super mooie en stoere dingen van ma ken! 's Middag op het strand ben ik op de rotsen bijna uitgegleden. Op het nippertje kon ik me vasthouden aan de rots. Met voet ballen viel ik daarna in het zand. Er zat bloed aan mijn been, maar ik ben een stoere bink, dus ik huilde niet, maar het deed wel zeer. Toen had oma genoeg van alle toestanden en vroeg ze of ik wilde helpen met de column. Nou, daar zei ik geen nee tegen, want ik krijg er geld voor en ik spaar voor Fifa oS. Dat is een voetbalspel. Morgen ga ik naar mijn andere opa en oma. Die wonen vlak bij, in Rosas. En ik ga natuurlijk ook nog de graffiti afmaken, samen met mijn broertje en zusje. Ik zou nog wel een keer een column willen schrijven, want de herfstvakantie is nog maar net begonnen. Er gaat vast nog heel veel meer gebeuren. De groeten van ]onah Bij opa en oma slapen we in twee leuke stapelbedden Yosemite Park Yosemite Park - spreek uit jo-sè-mittie met de klemtoon op de tweede lettergreep - ligt in het noordoosten van de Amerikaanse staat Californië, op de grens met Nevada. Ooit wereldberoemd doordat je er met een auto door een mammoetboom kon rijden. De boom is dood, het park springlevend. door Gerard Chel Mist trail, mistpad, wordt het genoemd. Het steile avonturen- pad naar de top van de Vernalwaterval in Yosemite Park. Sprinkler trail was beter geweest, want in plaats van een paar mistige drupjes besproeit de Vernal ons met miljoenen wa terdruppels. Doorweekt bereiken we de top, la ten ons opdrogen in de zon om vervolgens tijdens de afdaling op nieuw te nat te worden. Hadden we maar in het winkeltje bij de parkeerplaats een plastic zak moe ten kopen. Gat erin, hoofd erdoor, klaar. Maar een mooie klim blijft het, al wordt het pad nabij de top over gladde rotsen, waarin zelden tre den zijn uitgehakt, levensgevaar lijk. Hier moet je niet uitglijden of struikelen. Dat blijkt nog een hele opgave, want het is filelopen. Wie hebben voorrang, dalers of klim mers? De route is immens populair. Te recht, want het uitzicht boven is magnifiek. We staan naast de rand van de afgrond waar het witte wa ter naar beneden stort en zoeken houvast aan een gelukkig stevig hekwerk. „Wie durft te turen over randen", dichtte Simon Vestdijk niet voor niets in zijn Waterval. Van hieruit kun je nog verder naar Liza laat haar kleinzoon Jonah meehelpen met de column. foto Liza van Sambeek Mammoetbomen staan op drie plekken in het park. foto BrunoStock Yosemite k National Park mm Tuolumne Grove Yosemite Falls m Nevada Fall El Capitan VemalFall Mariposa Grove infographtc.JD VERENIGDE STATEN NEVADA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 104