VOORDELIG KEUREN.NL Binnenland pijnigt ook Nederlander Pardon kost niet alleen geld pzc Vrijdag 26 oktober 2007 5 Albayrak: regeling levert ook miljoenen op aan besparingen. den haag - De pardonregeling voor 25.000 a 30.000 asielzoekers kost zeker 329 miljoen euro, maar levert uiteindelijk ook een bespa ring van enkele honderden miljoe nen op. Dat blijkt uit een over zicht van staatssecretaris Nebahat Albayrak van Justitie. Zij kan geen volledig beeld geven, omdat sommige kosten en te ver wachten besparingen nog niet kun nen worden doorgerekend. Zo is niet aan te geven hoeveel mensen die hier mogen blijven, in de bij stand terecht zullen komen. Ook is nog niet te zeggen hoeveel men sen er precies onder het pardon vallen. Albayrak verwacht dat zij dat aantal kort na de jaarwisseling kan bekendmaken. Regeringspartij CDA en de opposi tiepartijen WD en PW uitten vo rige maand nog hun zorgen over de kosten van de pardonregeling voor buitenlanders die voor april 2001 asiel hebben gevraagd. Besparingen komen onder meer voort uit het feit dat het aantal mensen in asielzoekerscentra fors zal afnemen. Wie in aanmerking komt voor het pardon, moet alle lopende juridische procedures in trekken. Dat is al bij 12.000 proce dures gebeurd, wat veel werk scheelt voor de Immigratie- en Na turalisatiedienst en rechtbanken. heil elders in de wereld zoekt, neemt elk jaar toe. Die emigranten zijn steeds vaker hoog opgeleid en kapitaalkrachtig. Ie zou kunnen stellen dat Nederland er belang bij heeft deze mensen de mogelijk heid te geven om naast Ameri kaan, Canadees of Australiër, ook Nederlander te blijven. In een we reld waarin mensen steeds mobie ler worden, is het niet logisch dat je automatisch je oude nationali teit verliest bij het krijgen van een nieuwe nationaliteit." Toch is de kans klein dat Ne derland de wet naar Bel gisch voorbeeld aanpast. „Zolang wij van immigranten vra gen hun oude nationaliteit op te geven, ligt het niet voor de hand dat we emigranten de mogelijk heid gaan bieden Nederlander te blijven", aldus een woordvoerder van Justitie. Voor de Zijdels in New Jersey bete kent dit dat zij hun Nederlandse paspoort uiteindelijk zullen inleve ren. Loura Zijdel: „Als mijn man over lijdt, of ik, is het voor de achterblij vende partner fiscaal heel oninte ressant om geen Amerikaan te zijn. Het rare is dat als wij straks Amerikanen zijn, onze kinderen gewoon Nederlands blijven. Zij mogen wél twee paspoorten hou den. Wij moeten een verblijfsver gunning aanvragen als we terug willen." Sinterklaas en zwarte piet komen op bezoek bij de Nederlandse gemeenschap in Australië. Emigranten die voor een andere nationaliteit kiezen moeten hun Nederlandse paspoort inleveren. foto Rob Griffith/GPD Vrouw van Bijenkorf droeg mes bij zich amsterdam - Het mes dat is gevon den in de Bijenkorf, was van de 23-jarige vrouw die maandag van de vierde etage sprong. Kort daar voor had zij haar baby naar bene den gegooid of laten vallen. Zij droeg het mes wel bij zich, maar zij heeft het niet gebruikt om zich zelf of haar baby te verwonden, al dus de politie. Het kind, een meisje, overleefde de val niet. De vrouw ligt zwaarge wond in het ziekenhuis en is nog steeds buiten bewustzijn. Zij is for meel aangehouden. OM staakt onderzoek naar zakenman amsterdam - Justitie staakt het on derzoek naar de Amsterdamse za kenman David Beesemer. Hij is een van de verdachten in de zaak rond 'topcrimineel' Willem Holle eder. Beesemer werd verdacht van het wegsluizen van crimineel geld voor Holleeder, maar volgens het Openbaar Ministerie is daar onvol doende bewijs voor. Gisteren zei Beesemer het ander half jaar durende onderzoek naar hem vervelend te hebben gevon den. Hij ziet af van verdere stap pen tegen justitie. Oud-premier Willem Drees Tien jaar celstraf voor ontvoering Melchers amsterdam - De rechtbank in Am sterdam heeft gisteren een 51-jari- ge man veroordeeld tot tien jaar ge vangenisstraf voor de ontvoering van miljonairsdochter Claudia Mel chers. De rechter achtte bewezen dat de man een leidinggevende rol heeft gespeeld bij de ontvoering uit haar woning in Amster dam-Zuid in september 2005. Het Openbaar Ministerie had twaalf jaar geëist. De straf valt lager uit door onder meer de barre omstan digheden waaronder de man ge vangen heeft gezeten in Brazilië. Medicijn voorkomt mix aidsvirus en DNA madrid - Integraseremmers moe ten het nieuwe medicijn tegen aids worden. Het middel, waar voor in de VS een versnelde ver goedingsprocedure in gang is ge zet, moet de invoeging van het DNA van het besmettelijke virus in het menselijk DNA voorkomen. Deze week bleek tijdens een Euro pees Aids Congres in Madrid, blijkt dat patiënten baat hebben bij een middel dat Isentress heet. Producent MSD denkt dat het mid del volgend jaar in Nederland be schikbaar zal zijn. Deels opnamestop in Drentse ziekenhuizen emmen - De ziekenhuizen in Dren the hebben deze week een opna mestop afgekondigd voor patiën ten die geen acute zorg nodig heb ben. Alleen voor spoedgevallen is nog ruimte in de Drentse zieken huizen. Dat heeft Pieter Windt, di recteur van het Scheper Zieken huis in Emmen, gisteren gezegd. De problemen zijn ontstaan door dat de thuiszorg geen patiënten meer kan aannemen. De mensen blijven daardoor langer in het zie kenhuis, legt Windt uit. Yell van Tarzan is onbeschermde gil amsterdam - De welbekende gil van Tarzan slingerend aan lianen blijft een onbeschermd geluid. Het Europees Merkenbureau heeft, naar nu bekend is geworden, de yell niet erkend als een beschermd merk. De merkregistratie van de yell was aangevraagd door Edgar Rice Burroughs Inc. Dat bedrijf be zit de rechten op de Tarzan-verha- len en verkocht destijds de licentie van de yell aan onder meer tele- combedrijf Nokia om te gebruiken als ringtone. Liefdesbrieven Drees in Nationaal Archief den haag - De liefdesbrieven die oud-premier Willem Drees in ste no schreef aan zijn toenmalige ver loofde zijn binnenkort te zien in het Nationaal Archief in Den Haag. Het politieke archief van Drees, tussen 1948 en 1958 minis ter-president, was al in het bezit van het Nationaal Archief. „We hadden al elf meter archief be staande uit ruim duizend dossiers. Onlangs kregen we van de familie Drees ook zijn persoonlijke ar chief', aldus een woordvoerster. Schuld legionellaramp blijft bij badverkopers amsterdam - De Westfriese Flora en de Nederlandse Staat zijn ook in hoger beroep niet aansprakelijk bevonden voor de gevolgen van de legionellabesmetting van bezoe kers van de Westfriese Flora. Dit oordeelde het gerechtshof in Am sterdam gisteren. De Consumen tenbond ging in hoger beroep na een uitspraak van de rechtbank in Alkmaar. Het hof bekrachtigde dit vonnis uit 2002. Dat betekent dat alleen de twee bubbelbadhouders op de Flora aansprakelijk zijn. Nog twee belagers Jami aangehouden den haag - De politie heeft deze week twee mannen aangehouden die worden verdacht van openlijke geweldpleging tegen Ehsan |ami. De voorzitter van het comité voor ex-moslims werd op 4 augustus in zijn woonplaats Leidschen- dam-Voorburg belaagd. De ver dachten (17 en 20 jaar) bekenden aanwezig te zijn geweest bij het ge weld tegen Jami, waarvoor eerder al een 17-jarige Leidschendammer werd aangehouden. Hij gaf het raadslid een klap en een schop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5