valt toch best wel mee?' audley UDEURLOO VAN DER SLOOT Gehandicaptenteam Tholense 'Tholen heeft te Boys begint met drie voetballers veel vmbo'ers' PZC Vrijdag 26 oktober 2007 23 SCHOF.NMODE Lange Delft 48, Middelburg 1 Reizigers stappen bij het NS-station in Goes op de bus naar Roosendaal. foto Willem Mieras Franse automobilist dronken achter stuur rilland - De politie heeft gisteren om 7.30 uur op de A58 bij Rilland een 27-jarige Franse automobilist aangehouden die te veel had gedronken. De man weigerde een blaastest, waarop agenten hem meenamen naar het politiebureau. Daar werd alsnog een test afgenomen. Die wees uit dat hij drie maal zoveel had genuttigd als is toegestaan. De man had nog maar een paar weken zijn rijbe wijs. Wandeltocht door de Zak van Zuid-Beveland nisse - Wandelaars en Nordic Wal kers kunnen morgen deelnemen aan De Zeeuwse Bolus Tochten. Er zijn routes van 16, 26 en 42 kilome ter door de zak van Zuid-Beve land. Startpunt is bij het Dorps huis in Nisse. Deelname kost vijf euro en inschrijven kan nog op de dag zelf Vertrek is vanaf 8.00 uur voor de 26 en 42 km en vanaf 9.00 voor de 16 km. Honden mogen meewandelen. Rijbewijs Tholenaar ingevorderd na slok op tholen - De politie Zeeland heeft het rijbewijs ingevorderd van een 60-jarige automobilist op de Oes- terdam in Tholen. De bestuurder van het busjewas van de weg geraakt, door het riet gereden en aan de andere kant van een sloot terecht gekomen. De man bleek bijna drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben gedronken, waarna zijn rij bewijs werd ingevorderd. tholen - Het gehandicaptenvoet bal bij de Tholense Boys gaat van start. Drie jongens werken volgen de week woensdag hun eerste trai ning af. Ze hebben zich afgelopen woens dag aangemeld tijdens een infor matieavond. „We hadden eigenlijk gehoopt op iets meer, maar gaan gewoon lekker beginnen", zegt ini tiatiefnemer Peter Baan. Hij hoopt dat via mond-tot-mondreclame meer gehandicapten geïnteres seerd raken in het team. De drie jongens die nu in het team zitten, komen uit Tholen, Sint-Annaland en Bergen op Zoom. Aan begeleiders is er overigens he lemaal geen gebrek. „We hebben er twaalf', vertelt Baan. „Met na me mensen die beroepsmatig al met gehandicapten werken." sint-maartensdijk - De Christen- Unie in Tholen is bezorgd over het groot aantal vmbo'ers in de ge meente. Wethouder M. Velthuis ziet in voor- en vroegschoolse edu catie een oplossing. Het aantal vmbo-scholieren in de gemeente ligt flink wat hoger dan het landelijk gemiddelde. Er zijn dus minder havo- en vwo-leerlin- gen. Dat kan volgens A. van der Sande (CU) op termijn tot proble men leiden als bedrijven hoger op geleid personeel nodig hebben. Voor- en vroegschoolse educatie, iets wat al wordt aangeboden, is volgens Velthuis één van de weini ge dingen die de gemeente kan doen. „Als kinderen met een ach terstand aan het onderwijs begin nen, lopen ze die nooit meer in." DE DEUR NAAR MOOI WONEN! Haringvlietplein 4, Zierikzee tel. +31 (0) 111 45 61 61 Kijk voor meer informatie op www.deurloomeubelen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59